Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg mindenhol ilyen...

Tényleg mindenhol ilyen undorító stílusúak a falusiak, vagy csak én fogtam ki egy ilyen falut?

Figyelt kérdés

Falura költöztem páromhoz. Nem szeretnék megbántani egy falusit sem, a városiak se különbek, de ami falun megy, az olyan undorító, hogy ilyet még életemben nem láttam, vagy ha láttam is, nem vettem észre.

3 utcával arrébb lakik egy fiatal nő, aki szülés után a gyerekét állami gondozásba adta. Az egész falu gyűlöli és folyamatosan megjegyzéseket tesznek rá, direkt úgy, hogy hallja. Már a szomszédok is azzal kezdték, hogy van egy nő, aki állami otthonba adta a gyerekét, és hogy milyen anya az ilyen, stb. Van egy nő facebookon, aki folyamatosan kiírja, hogy egy igazi anya küzd a gyerekéért, nem pedig eladja. Pedig nem adta el, hanem államiba adta. Láttam annak a nőnek a házát, hát ne haragudjon senki, de szerintem ha olyan a ház belseje, mint a külseje, akkor oda én se vittem volna egy gyereket se. És egyébként meg ezért elítélni valakit és pálcát törni a feje fölött milyen már? Ezeregy oka lehet annak, hogy nem akarta nevelni. Most az mennyivel lett volna jobb, ha a nyomorba viszi oda? És ha az volt a baja, hogy nem tudta volna eltartani, de nem vitte rá a lélek, hogy abortuszra menjen? Száz oka van annak, hogy valaki nem szeretné nevelni a gyerekét. Meg úgy nagy őszintén, kinek mi köze hozzá? Meg honnan jön ez a gyűlölet? Pláne a nagy mintaanyáktól jön ez, aki az udvaron kiabálva mindennek elhordja a gyerekét, amiért elfelejtett maszkot vinni és emiatt féluton vissza kellett fordulni. És akkor még ilyenek pofáznak. Hát ezeknek se kellett volna gyereket vállalni, az biztos. Már undorodom ettől a falutól, pár hónapja lakunk itt, de már a költözést fontolgatom.


2020. aug. 30. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Városba is vannak ugyanilyenek, csak ott sokszor még a saját szomszédjáról is alig tud vmit az ember. Plane nem a város összes lakójáról.
2020. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
*Városban
2020. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ismer mindenkit, mindenki tud mindenkiről mindent. A mai napig nem tudom megszokni, hogy minden lépésemet figyelik és mindenre van valamilyen megjegyzésük. Mindig más dolgával vannak elfoglalva. Igen, ez megy. Ha úgy döntesz, hogy nem mész közéjük még a boltba sem, akkor egy beképzelt bevándorló vagy. Jól nem jössz ki, az tuti.
2020. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Metionin ***** válasza:
93%
Én ilyen helyen nőttem fel, tököm televolt, hogy az emberek mással sem foglalkoznak, minthogy ki kivel hová mikor megy, mit csinál, stb. Ráadásul iskolásként tapasztaltam, hogy mindenki kényszert érez arra hogy anyámat tájékoztassa ha pl. láttak bemenni a boltba vagy hazafelé jönni a suliból. Volt hogy anyám azzal fogadott hogy xy akiről azt se tudtam hogy ki, bekiabálta neki az udvarra hogy látta ahogy papírzsepit veszek a boltban :D megváltás volt elköltözni.
2020. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azért utálom a falut mert folyton tudták minden lépésemet (egyszer balesetem volt akkor érdekes hogy senki nem látott, nem segítettek) Valamikor rendőrök jöttek ki hozzánk na akkor 1 hónapig a családom volt a téma az egész faluba.
2020. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
A magyar nemzetiségű falusiakra jellemző ez, külföldön semmi hasonlót nem tapasztaltam. Undorító ez a közeg és a gyerekek ebben nőnek fel, szóval a legszomorúbb az egészben, hogy a következő generációra is öröklődik ez a mentalitás.Ha meg azt látják, hogy nem vagy hajlandó idomulni a közösséghez akkor kikezdenek minden létező módon.Megpróbálhatsz úgy csinálni, hogy nem veszel tudomást róluk, de akkor is bántani fog a dolog, az egészséged is rámehet.
2020. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Falun ez megy..én faluban nőttem fel,jelenleg is ott élek..emlékszek régen kb 15-16 éves koromban amikor elkezdtem bulizni járni,hajnal 3-kor értem haza,lefeküdtem aludni,8-kor felkeltem,anyám már azzal fogadott hallottam részeg voltál..:D

Már valaki besúgott..de millió ilyen dolgot tudnék mondani..

2020. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Amit írtál példa, az mondjuk pont nem olyan vészes szerintem. Minek csinál valaki gyereket, ha putriban lakik? Az intézetben milyen élete lesz annak a gyereknek? Megerőszakolják, stb. Persze hogy elítélik a nőt.

De hallottam már sokkal rosszabbat is, pl. hogy valakinek megmérgezték a kutyáját, csak mert "gyüttment" (= olyan ember, aki nem a faluban lakott, csak később költözött oda).

2020. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
No, én is beállnék a sorba, én egy éve költöztem be faluba tanyáról, gyűlölöm, semmi szabadság nincsen, mindenhol kikezdenek, jól írja az egyik válaszoló, olyan fáradt vagyok mint a fene, semmi életkedvem nincsen.
2020. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudom erősíteni az előttem leírtakat, abban a faluban is ez megy, ahol mi lakunk. Az már csak súlyosbitja a helyzetet, hogy mi Pestről költöztünk oda... Szerintem ennél többet nem kell hozzáfűznöm :)
2020. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!