Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszéd állandóan a közös folyosón tárolja a szemetét?

Figyelt kérdés

Mostanában alig járnak el otthonról, gondolom home office-ban dolgoznak. Ha megtelik a kukájuk, csak fogják, és kiteszik a szemetes zsákot a folyosóra, és majd amikor mennek valahova akkor leviszik (jó esetben). Van hogy napokig kint van, és már orrfacsaró bűzt áraszt magából. Mintha rothadna benne valami. Volt hogy én vittem le, mert már nem lehetett megmaradni a bűztől. Szóltam nekik, megígérték hogy leviszik mostantól, de ma megint csak ki volt téve a folyosóra. Már gondolkoztam hogy kiirom a liftbe, hogy a közös folyosó nem szeméttároló, de szerintem süket fülekre találna.

Mit lehetne tenni? Vagy csak én reagálom túl? Nálatok vannak ilyen szomszédok?



2020. szept. 15. 12:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Írd le, és az ajtojara ragaszd.
2020. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Gondnoknak, kozoskepviselonek jelezd. Majd ok felszolitjak (hivatalosan is).

Az hogy kiteszi es kb fel-1 ora mulva leviszi szerintem nem gond.

De a napokig buzolog az igen sulyos...

2020. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
3%
Minden normális ember így csinálja. az a durva, hogy ezen vki megrökönyödik. Egy összecsomózott szemetes marha nagy bűzt áraszthat
2020. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is volt ilyen szomszédom, több is, mindig ugyanabban a lakásban... XD Még poénkodtam is, hogy biztos valami felmenőmet elátkozták, hogy mindenki, aki mellém költözik ezt csinálja.


Hát volt olyan, hogy én is levittem, mert marha büdös volt, konkrétan éjjel kerestem, hogy mi ez a szag és bejött az ajtón át a szag... Akkor észbe kapott a szomszéd aztán idővel folytatta. Volt, hogy a vendégeim kezdték az ajtója előtt oltogatni, hogy ki az, aki így ki rakja a szemetet az ajtó elé, meg ez mennyire igénytelen... Nálunk ezek működtek, de ha rendszeres a napokig otthagyott büdös szemét én bekopognék, hogy vagy vegye vissza a lakásba a szemetet vagy vigye le, mert nem vagy köteles a szemetét szagolni és mindig elvinni. A közös képviselő is jó ötlet.

2020. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

"Minden normális ember így csinálja. "


Akkor te nagyon fordítva vagy bekötve, NORMÁLIS ember nem tárolja a szemetet napokig, de föleg nem a közös területeken!

2020. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem olyan rég csinálják ezt. Azóta teszik ki, amióta nem járnak el otthonról. De pár perc leszadalni a szeméttel. Azzal nem lenne gond, ha rövid időre kiteszik, mert tudják hogy mondjuk 1 óra múlva amugy is mennek valahova, minek forduljanak 2x, de hogy napokig kint van azt nem értem. És hát ha mondjuk ételmaradék van benne, főleg hús, annak a szaga hamar "áttör" az összecsomózott szemetesen is. Volt már hogy 2 zsák is ki volt téve.
2020. szept. 15. 12:48
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Igyekeznék abból az irányból megközelíteni, hogy tűzvédelmi menekülési útvonalat akadályoz ezzel.

Anno nekünk ez az ütőkártya segített eltüntetni a lépcsőházból a szemétlerakatot amit az egyik család hordott oda. Megijedtek hogy ezért megbüntetik őket.

2020. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

Igazánból nem értem a technológiát!

Ha összekött a szemét, akkor mi értelme van kirakni az ajtó elé?

A szemét levitelen után alapvetö dolog, hogy alaposan kezet mos az ember, úgy, hogy koszos kézzel megyek tovább valamerre, igencsak gusztustalan (föleg, ha bevásárolni megy valaki így).

Sokkal higiénikusabb, ha amikor kiszedi a tartóból a szemetet, akkor azonnal leviszi, utána megmossa a kezét és csak ezután megy bárhová is.

2020. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Öntsd ki eléjük :)
2020. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Sunshinedoll ***** válasza:
91%

Jelezni kell a közös képviselőnek. Nálunk is van egy lakás, aki gyakran kiteszi, volt, hogy kint volt pár napig, és a közös képviselő felszólította őket, hog ne hagyják kint. Azóta nem volt ilyen. Semeddig nem tart kimenni és kidobni, sőt én az utca végéig viszem, mert ott van normális szelektív, nem pedig a közösbe teszem.

Ha pedig őszerintük nem bűzölög a szemetes bekötve, akkor miért az ajtó elé teszik ki és nem hagyják bent a lakásban...? :)

2020. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!