Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagy bunkóság lenne részemtől?

Nagy bunkóság lenne részemtől?

Figyelt kérdés

Szóval, többen élünk együtt, lakótársakként. A hűtőben mindegyikünknek van egy rekesze, hogy oda pakoljon. Az én rekeszem nagyon lassan telt meg, mivel napról-napra vásárolok, hogy semmi se romoljon meg.

Egyszer arra lettem figyelmes, hogy a kajáim, amik elvétve voltak, mind egy sarokba vannak csoportosulva, művészi pontosságú miniméterrel egymáson, és a fél hűtőfelembe egy műanyag tároló van. Ez az egyik lakótársamé, akit nevezzünk A-nak.

Eddig folyamatosan tetrisezgettem, legóztam, hogy elférjen ő is, de néha nagyon betelt a pohár. Mondta egyszer, hogy nyugodtan átcsoportosíthatom az ő kajáit, ha nem férek - bár arra sose kérdett rá, hogy egyáltalán pakolhat-e a hűtő térfelembe.

Volt amikor nagyon elgurult nekem a gyógyszer, pl. amikor a pizzámra, ami egy nagy tálon volt, fóliával lefedve rápakolt valami nagyon nagy dolgot, teljesen szétnyomva a kajám. Szóval ilyen esetekkor mindig visszatettem az ételét a saját térfelére, de mint egy pióca, mindig visszaszállt rám.

Azonban az utóbbi időben mégiscsak felgyűlt pár kaja. Tegnap nem tudtam már hogy befértetni az egyik ételem, és egy másik lakótársam (legyen B a neve) tanácsára kitettem a pultra. Amúgy is csak zöldség volt, ami nem feltétlenül romlik meg. Természetesen előtte próbáltam elérni, de a keresztnevén kívül semmit se tudok, a szobájában pedig nem volt. Furcsa az időbeosztásunk, így szinte sose látjuk egymást.

B-vel tanakodva rájöttünk, hogy még a C (újabb lakótárs) hűtőjébe is van egy elég nagy edény levese. C nem az a személy, aki ezt könnyen tűrné, csakhogy most két hétre el van utazva, így nem tud hozzászólni.

Késő este ért haza A, így gyakorlatilag 11-12 óra körül nagy hangosan pakolt a konyhába. Én valahogy felébredtem a hangokra, de nem tudatosult bennem az egész, és visszaaludtam :D

Reggel B hagyott egy üzenetet a hűtőn, hogy mindenkinek egy polca van, ne pakoljunk a másikéra - gondolom beszélgethetett C-vel, aki tényleg nem hagyta volna magát. Mikor kinyitottam a hűtőt, már kellemesebb látvány fogadott, ugyanakkor oda volt pakolva egy nagyobb műanyag edény, fóliával lefedve az én részem közepére.

Mikor láttam, már A munkába volt. Az én reggelim emögött a mély műanyagtál mögött volt, és ami a legfurcsább volt nekem, hogy A hűtője közepe üres, tehát oda simán befért volna. Szóval át is tettem azt a müanyagot, amiben leves volt, így néhol kifröccsent (teli volt töltve a műanyag edény a levessel és a fólia semmit se tartott). Utána láttam, hogy néhány csepp már alapból volt a hűtő térfelembe, valószínűleg A is rájött, hogy kicsi az edény ekkora mennyiségű lének. Szóval kitakarítottam azokat a pontokat, ahova leves csöppent, és visszakerült A levese a saját polcára.

Látszólag se az üzenetből, se a kipakolt ételekből nem ért. Nagy bunkóság lenne a részemről, ha legközelebb a konyhapultra tenném ki az ételét, még akkor is ha akár hazaértéig megromlik?

Alap esetben a kommunikáció lenne a kulcs, de mindig elkerüljük egymást munka és szabadidős időbeosztás miatt.


2020. szept. 16. 08:50
 1/10 A kérdező kommentje:
"Azonban..." kezdetű bekezdésemben az A kajáját tettem ki a pultra, ami az én hűtőmbe volt. Ez lemaradt véletlenül.
2020. szept. 16. 08:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sose éltem még lakótársakkal, de hogy a bánatban lehet egy közös konyhán meg fürdőszobán osztozni valakivel úgy, hogy azon ívül, hogy Béluka a neve, nem tudsz róla semmit? Telefonszám? E-mail cím? Mi van ha csőtörés támad a szobája felett? Megvárod, amíg hazaér, de addigra biztos, ami biztos lefekszel?

Beszéljetek meg valami lakógyűlést, ahol mindhárman együtt vagytok végre élőben, és megdumáljátok, kinek meddig tart az élettere.

2020. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem névtelenül kell üzengetni, hanem leírni, hogy kedves A, a saját polcodra pakolj, köszi: mindenki.
2020. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es: Nekem baromi rossz a névmemóriám, örülök, hogy a keresztnevét megjegyeztem.

Nem értem miért kéne megadjuk egymásnak a telefonszámunkat, e-mailünket, itt inkább élni-élni hagyni állapot van, nem pedig baráti.

Ha csőtörés lenne a szobájában, pedig nem valószínű, hogy mi megtudnánk. A tulaj javaslatára mindig zárjuk a szobánk ajtaját, ha elmegyünk valahova, akár 10 percre is. Az pedig, hogy közgyűlést tartsunk, szinte lehetetlen, két konyha és két fürdő van, két szintes a lakás, 7-en lakunk együtt, lehetetlen közös időpontot találni mindenkivel.

Azért nem lehet kifejezetten A-nak címezni üzenetet, mert mindig vele van a gond (egyéb esetek is voltak) és már biztos fog panaszkodni a tulajnak, hogy "rá vagyunk szállva".

2020. szept. 16. 09:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg a saját polcodra beraksz egy cetlit, hogy "az én polcom, ne pakolj ide, köszi!"


Amúgy ennyi ember között én nem polcolgatnék, hanem címkézném a kaját és mindenki pakolhatna, ahova fér. Még saját albérletben is van, hogy át kell rendezzem az egészet, ha egy nagyobb edény nem fér be oda, ahol hely van, csak másik polcra.

2020. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha szól a tulajnak, hogy rá vagytok szállva, akkor a tulajnak is el lehet mondani, hogy nyilván nem ok nélkül van ez, hisz mindig vele vannak a bajok!

De egyébként én azt csinálnám a helyedben, hogy mindig minden cuccát kipakolnék a hűtőből, ami az én polcomon van, akkor is ha megromlik, és mindig hagynék neki egy üzenetet, hogy már megint a polcomra pakoltál, kérlek használd csak a saját részed!

Illetve vennék a szobámba egy hűtőt, használtan már 10ezerért is lehet kapni és akkor senkivel sem kellene harcolnom a helyért

2020. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy 7 ember nem tud meghatározni egy időpontot, amikor megbeszélnétek a problémákat.

Hétvégeken sem vagytok szabadok? Nem tudja valaki kikérni magát pár órára a munkából?

2020. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy panelház 200 lakóját össze lehet hívni lakógyűlésre, de ti nem tudtok találni egy időpontot?

Mellesleg én is vennék a szobámba egy kis hűtőt, vagy szólnék a tulajnak, hogy vegyen nagyobbat, mert ennyi emberre láthatóan nem elég ami van.

2020. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vegyél egy kisebb hűtőt csak magadnak, az olcsó (pláne használtan, de jó állapotban) és szerintem elfér. Vagy ha belefér, akkor dobjatok össze közösen egy második hűtőre, vagy cseréljétek ki a mostanit egy nagyobbra.
2020. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves Józsi! Ha még egyszer az én polcomra pakolsz kirakom a kajád! Üdv:Géza a második polc gazdája"

Ezt rakd ki a hűtőre, aztán következő alkalommal, tedd ki a pultra a cuccát, ha megromlik így járt. Plusz mellé egy cetlit:Én szóltam!

Aztán ha baja van úgyis bekopog vagy nem...

2020. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!