Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szép szó nem hat, mit...

Ha a szép szó nem hat, mit csinálnátok? Állítsuk meg a fiát?

Figyelt kérdés

9 lakásos társasházban élek, egy nagyon jó lakóközösség voltunk. Tiszteletben tartottuk a másik életterét, ha mondjuk 3-4 hetente valaki tartott egy baráti összeülést, akkor nem vertük az ajtót este 10-kor, hogy csendet, mert éppen áthallatszott néha, ha valaki nevet, vagy kihúzza a széket. Cserébe ugyanúgy ők is elnézték nekem, ha átjöttek a barátnőim és esetleg hangosabban szólt a zene (nem ordítva!).


Most tavasszal beköltözött ide egy néni... Na azóta mindenki a szőnyeg szélére van állítva. Ilyenek miatt:

-a bicikliket mindenki behozza a földszinten lévő "közlekedő" részre (6-7 dbról van szó). Mivel oda senki nem nagyon szokott menni, mert az a rész az alsó szomszéd kertjéhez vezet ki. Ez így van már 4 éve, senkit nem zavart. A nénit természetesen zavarja, mert "hogy néz az ott ki", "nem lehet elférni tőlük" és hogy miért van itt ennyi bicikli, ennyien nem is laknak itt (megsúgom, hogy de:D ennek ellenére ő heteken át nyomozott, mert állította, hogy valaki úgy tárolja itt a biciklit, hogy nem lakik itt). Mindezt úgy, hogy neki nincs biciklije, busszal/villamossal szokott közlekedni, tehát még csak azt sem mondhatjuk, hogy esetleg nem bírja onnan kiszedni a sajátját.

-van egy előkertünk, de a lakók nagyobb része még egyetemista, nem az az elsődleges, hogy kertészkedjünk, füvet nyírjunk. Ezt a földszinten lakó pár csinálta mindig, mert nekik meg a hobbijuk a kertészkedés. Mivel mi, többi lakók nem szoktunk bemenni abba a kis helyiségbe, ahol vannak a seprűk, gereblyék, fűnyíró, hólapátok stb, ezért ők ott tartják a gyerekeknek a kismotorokat, görkorcsolyát, rollert. A néni ezen is problémázik, hogy az egy közös tároló, ő be sem tud lépni oda és a motoroktól, meg a többi gyerekcucctól el sem éri az ember a hólapátokat (ezen éppen júniusban cirkuszolt, az mondjuk rejtély, hogy minek kellett neki akkor a hólapát).

-a ház előtt van egy hosszú parkoló, de nem privát, tehát nem csak mi, lakók állhatunk oda. Ő folyamatosan áll az ablakban és írja az itt megálló autók rendszámát, aztán járja végig a lakásokat, hogy ide jött-e a vendég. Vagy legutóbb jött hozzám egy ismerősöm és megállította (már bent a lépcsőházban), hogy kihez jött, kit keres. Meg hogy legyen kedves, legközelebb ne itt álljon meg, mert a lakók így nem tudnak hova állni (ismétlem, ő busszal jár, autója sincs).

-velem van a legtöbb baja, mert közvetlen felette lakom és szerinte én őt nem hagyom élni. Gondolom béna a szigetelés/burkolat, és amikor itthon vagyok, ő hallja, ahogy "dübögök" és így ő nem tud élni. A másik baja, hogy hallja, amikor engedem a vizet a fürdőszobában és hogy én mennyit fürdök, miért fürdök egy nap kétszer, nekem az Isten vize sem elég... Ő már aludna 8-kor, de így nem tud, mert mindig felébred arra, hogyha én a fürdőszobában vagyok, vagy lehúzom a wc-t és még utána nekiállok elpakolni, pizsamát keresni. Tehát azzal van baja, hogy fürdök, wc-re megyek, vagy éppen kimerészkedek a nappaliba, konyhába.

Minden alkalommal megállít, elém áll nagy gondterhelt arccal, hogy halkabban dübögjek már, és hogy fürödjek már korábban és figyeljek arra, hogy este csendesebben legyek. Konkrétan ha nyitom az ajtót, hallom, hogy alattam ő is nyitja és ott áll az ajtóban, mire leérek a lépcsőn. Néha kínomban már mondom, hogy biztos nem engem hallott, mert nem voltam itthon. Olyankor elgondolkozik, és mondja, hogy biztos akkor a mellettem lévők zaja is lehallatszódik hozzá, akkor megy hozzájuk csengetni.


Mindig van valami probléma, valaki mindig hangoskodik szerinte. De ugyanúgy baja van a lépcsőházat takarító céggel, most éppen a közösképviselő leváltásán ügyködik. Próbáltunk már vele beszélni, hogy ezek az újépítésű lakások ilyenek, sajnos valamennyire áthallatszódik a szomszéd élete. De hatástalan... A fia szokott hozzá járni vasárnaponta, szerintetek érdemes lenne vele beszélni?


2020. szept. 22. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele foglalkozni, a közös képviselö írjon neki, hogy nem rá tartozik, ki mit hová tesz és mit csinál szabadidejében, amennyiben nem áll le ezzel, feljelentik zaklatásért!
2020. szept. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, de ne fűzz vérmes reményeket hozzá. :(
2020. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi is próbáltuk ezt, hogy nem foglalkozunk vele, de tényleg minden alkalommal megállít minket. Általában a legjobb időpontokban, amikor sietünk a villamoshoz, a nagybevásárlást cipeljük fel, vagy valaki a babakocsiban ordító babát, stb. Megáll a lépcsőfordulóban és mondja a magáét.

Az elején még sajnáltam, idős néni egyedül, biztos nehéz, de mikor próbáltam "jól viselkedni", akkor talált más valamit, amibe bele tudott kötni.

2020. szept. 22. 18:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor megállít kedvesen és határozottan annyit mondj, hogy "rendeltetésszerűen használjuk a lakást" és monnd hogy sietsz, most nem érsz rá beszélni.
2020. szept. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát, kemény dió... Én, ha már minden lehetséges megoldás csődöt mondott, már csak azért is így járkálnék a lakásomban, csak úgy:


[link]


Az ajtót meg ki sem nyitnám neki.

2020. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb, ha megállít akor mondd meg neki, hogy hívja ki nyugodtan a rendőrséget és tegyenek ők igazságot.
2020. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
NE álljatok meg, ha szól hozzátok.
2020. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem is csak egyszerűen ne hallgassatok rá. Értem én, hogy mindenhol megállít, meg becsenget és kötekedik, de mondd meg neki, hogy nem, nem lesz úgy, ahogy ő akarja, és csukd rá az ajtót. Az ilyennel nem lehet sajnos mit csinálni. Ha látja, hogy senkit sem érdekel, egy idő utána abba fogja hagyni, de azért gondolom majd serényen fogja keresni az új prédákat.

És tényleg, ne nyeljétek amiket mond. Majd ő dönti el új lakóként, hogy hol lesznek a biciklik, nem?

2020. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Ne foglalkozzatok vele. Ne hallgassátok végig. Nem vagyok a bunkóság híve, de az ilyenekkel mást nem lehet csinálni. Ha megállít és rákezd, mondd, hogy sajnálod, ez van, nem fogsz este nyolc után síri csendben feküdni az ágyadon. Mondd, hogy sietsz, nem érsz rá meghallgatni.
2020. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!