Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hülyeség lenne közvetlen a...

Hülyeség lenne közvetlen a lakásunk mellett kivenni albérletet?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk és közvetlenül a mellettünk lévő szomszéd lakást kiadják albérletnek.

Hülyeség lenne azt kivennem? Legalább nem mamahotelban élnék és különköltöznék a szüleimtől



2020. szept. 23. 18:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Akkoris gondolom nagyjából ugyanakkor/ugyanannyit látnád a szüleidet; mert pl nem tudom, alapból mennyit beszéltek; de ha pl csak akkor látjátok egymást, ha pl a folyosón összefuttok, vagy kimész te is pont a szobádból a családi lakásotokban, meg ők is; na, szal érted, szerintem ennek így semmi értelme nem lenne. Ha te is alapból bennvagy a te szobádban, meg ők is alapból az ő szobájukban, és amúgy alapból nem is beszélgettek egymással, akkor kb ugyanannyit találkoznátok. Én abszolút nem fizetnék ezért. Ha elköltözöm, akkor már teljesen. Akkor meg inkább gyűjtögessél.
2020. okt. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Miért? Költözzek azért kilóméterekkel arrébb, mert a szüleim a szomszédban laknak?

Ez a lakás még drágább is sokkal, mint ha messzebb vennék ki

2020. okt. 3. 01:36
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ez a lakás még drágább is sokkal, mint ha messzebb vennék ki"

Akkor nem értem, hogyhogy nem a legolcsóbb lehetőséget kerested meg; de mindegy; szal ha adódott egy ilyen lehetőség, én a szomszéd lakást nem venném ki. De mondjuk akkor lehet, ha lenne párkapcsolatom, és szeretném azt a környéket is , ragaszkodnék ahhoz a környékhez, mert nagyon szép, kellemes. Párkapcsolati értelemben meg pl, a szülők nem zavarnak, és te sem zavarod a szülőket. Egy másik érdekes vetület lehet még a párkapcsolattal szemben, ami most jutott eszembe; hogy mondjuk pl ha már ketten lennétek, akkor tudnátok fizetni esetleg bármilyen lakást is.

Tehát én pl mondjuk várnék a különköltözéssel akkorra, amikor már lesz valakim, addig meg pedig gyűjtögetnék, hogy majd a saját gyerekeimnek minél több mindent tudjak adni; pl olyan ruhában járhassanak, ami nekik tetszik, amiben jól érzik magukat; lehetőleg minél jobb minőségű kaját rakhassak le eléjük az asztalra, vagy nekik be a hűtőbe; időnként lehessen megengedve nekik pizza, vagy nassolni való csakúgy pl ha megkívánnak egy csokis kekszet, akkor tehessem meg csak így hirtelen felindulásból, hogy jó, akkor most veszek nekik egy zacskó kekszet, vagy csokit, vagy csipszet, vagy bármit. Tehát hogy ezekhez is pl ne kelljen számolgatni; meg pl nálunk egyszer volt olyan, anyummal vásároltam, sajtoknál voltunk, és akkor nézte; és akkor kérdem: "olcsó, vagy jó minőségű sajtot keresel"; és akkor aszondja olcsót. Pedig én már reménykedtem; mert amúgy szóval találkoztam már borzalmas minőségű sajttal, azért reménykedtem, hogy jó minőségűt szeretne; de olcsót keresett. Az olcsók között is vannak jók , de az se mindegy; hogy honnan. Én már tudom, hogy én majd, ha külön élek, többnyire a kedvenc sajtomat fogom venni, meg talán még néha kísérletezgetek újfajta sajtokkal is, amit még nem ismerek. Pl a nagy trapistát preferálom, abból is van kifejezetten egy kedvenc márkám; de szerintem időnként veszek majd lapkát is; de alapvetően szerintem a kedvencemet fogom. Tehát, hogy ilyenekre gyűjtenék. Meg pl ilyen jóó tartós iskolatáska, ami évekig jó, és az is pl hirtelen kiadás , pl lehet 10000 forint egyszerre; vagy pl nemtom, ha mondjuk alkatrészt kell cserélni a bojlerben, mosógépben, tehát ilyen váratlan kiadások is. Háziállatot még nem tudom, szeretnék-e; nem vagyok ellene, de nem is kifejezetten akarok. Meg szal pl cipőből is valami jó tartósat, tehát nem pl 3-5 hónap alatt kiszakad, hanem ami évekig jó, strapabíró. Meg szal tényleg , így ,hogyha kedvünk szottyan , bármikor dönthessünk úgy, hirtelen ötlettől vezérelve is, hogy elmegy egyet a család fagyizni. (Én majd nagy családot szeretnék, ha odajutok, persze ebbe a páromnak is lesz beleszólása, de egyelőre 4 gyerekben gondolkodom.)

2020. okt. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

*de ha egy gyerekben gondolkodnék, akkoris ugyanezt írtam volna, hogy minél többet meg tudjak neki adni.

Vagy pl ha nem a gyereknek, ha pl valaki nem akar, hanem saját magamnak akkoris. Pl hogy minden évben el tudjon menni az ember nyaralni, ez már egy ilyen luxusabb dolog, ez most csak így hirtelen jutott eszembe; de szóval meg tudnék venni én is magamnak olyan ruhákat, amiben jól érzem magam, azt a márkájú sajtot, amit én szeretek; tehát magamnak is ,hogy minőségi életet biztosíthassak; hogy akkor viszont pedig magamnak fogok tudni minél többet adni, ha gyűjtögetek.

Tehát,szóval,ha nem szeretnék gyereket, akkor is ugyanezt írtam volna.

2020. okt. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
* ezt most vettem észre "ehát nem pl 3-5 hónap alatt kiszakad" itt az előbb persze nem gondoltam bele, hogy ugye a gyereknek még növekszik a lába, tehát ő gyakrabban válthat cipőt, de szóval akkoris mindig olyan lehessen neki, amiben jól érzi magát; meg a felnőtteknek is olyan cipőjük lehessen, amiben jól érzik magukat. Én pl jó minőségű -és kényelmes cipőben érzem jól magam.
2020. okt. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
*jó minőségű az tartós, és szép, ízléses cipő, tehát nem valami csilivili a számomra, de ez már ízlés kérdése; ha meg valaki csiliviliben érzi jól magát, akkor meg lehessen neki olyan. (Bocsi,hogy nem egybe írom, külön jutottak eszembe.)
2020. okt. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!