Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak egyetem mellett...

Hogyan tudnak egyetem mellett albérletet fentartani diákok?

Figyelt kérdés

Hogy tudnak ennyit dolgozni hogy albérletet tartsanak fent? Mennyi órájuk van egy héten hogy egyetemre járnak, dolgoznak, és tanulnak? Ha 1000 forintos órabérrel számolunk (manapság az átlagos), akkor a minimálbérhez, ami kb 100 ezer forint, 100 órát kell dolgozni, ami 25 óra egy héten, ami majdnem a középiskolai 35 órás órarendemnek felel meg, ami pedig teljesen lefoglal.

Mégis hogyan lehetséges akkor ez?



2019. júl. 31. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Szülők fizetik/pénztartalék/diákhitel.
2019. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Az enyémét én fizetem. Dolgozik egyetem mellett, de az a megegyezésünk, hogy ami pénzt gyakornokként keres, az az ő zsebpénze, nem kell elszámolnia vele. Ezen felül kap tőlem 75 ezret + a lakása felét (mert a pasija fizeti a másik felét) + a tandíját + ha kell neki laptop, telefon akkor azt megveszem.
2019. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2# Tehát mindent megkap :D
2019. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért *mindent* nem, de ennyit sikerült kialkudnunk egymással.


Nekem mind szülőnek fontos, hogy

- ne kelljen azért hanyagolnia az egyetemeit, mert helyette dolgozik (azaz tudatosan én ajánlottam fel neki, hogy a gyakornoki pénze az a zsebpénze legyen, mert nem akartam, hogy a megélhetési gondjai miatt egyre többet dolgozzék)

- ne a bájait kelljen árulnia a rosszlanyokon (mint ahogyan sok egyetemista teszi)

- ne éhezzen, ne féljen, ne nélkülözzön

- nyugodt körülmények között tudjon tanulni, munka után pihenni

- ne nyomorban, nélkülözésben kezdje el az életét, mint én.

2019. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért éli félelemben az életét?
2019. júl. 31. 20:00
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
#2 Pedig ez tényleg elég sok minden. Ha albérletbe vagy kollégiumba mennék, a szüleim nem fizetnének semmit bele, esetleg nagyon minimálisan, bár azt is kétlem, mivel kevés a fizetésük. Ha telefon, laptop stb. kéne, azt is magamnak kell megvennem, vagy esetleg szülinap, karácsony környékén beszállnak egy 10-15 ezerrel. Szerencsére államilag támogatott szakon vagyok, de tandíjjat se tudnának nekem fizetni. Az egyetlen dolog amit fizetnek ezzel kapcsolatban, az a bérletem a tömegközlekedés miatt, mivel bejárós vagyok...
2019. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Szegeden jártunk egyetemre, a barátnőmmel laktam együtt egy 28 m²-es albérletben, most végeztünk. Lakbér, rezsi, internet és telefonkiadások, közös költség stb. körülbelül 80 ezer Ft-ba került, kaja 30 ezer Ft volt havonta, aminek leginkább az volt az oka, hogy ihatatlan volt a csapvíz, fura színe, fura utóíze volt, de csapvízzel 20 is lehetett volna. Gyorskajáldákba sose jártunk, nem is vagyunk bulizós típusok, gyalog jártunk iskolába, úgyhogy szerintem pénzügyileg ügyesen meg tudtuk oldani. Meghatároztunk egy 120 ezrest plafont, amit egy hónapban se léptünk át.


Ezt a gyakornoki fizetésünkből ki tudtuk fizetni, ezen kívül a szüleink támogattak minket valamennyivel, ami igazából csak gyűlt egész egyetem alatt, nem nagyon nyúltunk hozzá. Ha nem lett volna elég és a szüleink se támogattak volna, akkor hitelt vettünk volna fel, pont erre van kitalálva. Az utolsó félévben már heti 40 órában dolgoztam, nem gyakornokként az egyetem mellett, úgy meg már nem volt kérdés, hogy miből élünk. De tény, hogy nehéz volt, nem csinálnám meg még egyszer.

2019. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mi, szülők fizetjük. Ő megkeresi azt, amiből él, mi fizetjük a lakást.
2019. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
5. Nem akarom, hogy féljen, hogy mit hoz a holnap. Én így nőttem fel, a gyerekeimnek más sorsot szánok.
2019. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetemisták túlnyomó többségének a szülei fizetik az albérletet. Nálam így volt, és az évfolyamtársaim legtöbbjénél is. Bár én olyan szakra jártam, ami mellett abszolút nem volt idő dolgozni, vagy maximum valami nagyon alkalmi munkát.
2019. júl. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!