Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetem mellett egy albérletet...

Egyetem mellett egy albérletet fent lehet tartani? Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata tudott dolgozni egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Ketten tervezünk egy albérletbe menni és mind a ketten mennénk egyetemre, csak én estire, és az a kérdésem hogy lehet e egyetem mellett olyan munkát találni hogy ketten fent tudjuk tartani?

2020. jún. 8. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Több egyetemista szokott összeállni.

A szomszédunkban van egy 120 nm-es lakás. 3,5 szobás.

Van a nappali, és két szoba, meg egy fél.

A két szobában 2-2 fő, a fél szobában 1 fő lakik.

A rezsit és a bérleti díjat öt felé osztják.


A közös költség fizetését nem kérheti a tulajdonos, aki kiadja lakást,

mert abban pl. házfelújítási alap is van, meg a közös képviselő

díja, a közös tulajdon karbantartása, takarítása, stb.


Tehát: kérhet egy bérleti díjat, plusz a rezsi (hideg-meleg víz, villany, gáz (abban a fűtés is benne van) díjának a rád eső részét.

De ha van valaki, akivel egy garzont ketten vesztek ki,

az sem kerül többe.

Persze attól függ, hogy a lakás hol van, melyik kerületben,

milyen a berendezése, stb.

2020. jún. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"A közös költség fizetését nem kérheti a tulajdonos, aki kiadja lakást,


mert abban pl. házfelújítási alap is van, meg a közös képviselő


díja, a közös tulajdon karbantartása, takarítása, stb."


Hatalmas tévedés! Kérheti s kérni is fogja! Talán a bérlők nem használják a lépcsőházat, ő utánuk nem takarít a lépcsőház takarító, talán ők nem kapcsolnak világítást a lépcsőházban, talán nekik nem szállítják el a szemetét???

2020. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Tapasztalatból írom, hogy BA szak mellett szinte lehetetlen munkát vállalni, ha csak nem tömnek a szülők, vagy vannak olyan haverok, akiknek jól megy és közösen kivesztek valamit
2020. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez szaktól és tőled is függ, hogy hány órád van egy héten és milyen beosztásban, be kell-e és be akarsz-e járni mindenre, mennyit és mikor kell/akarsz tanulni, mennyi időd megy el mással (pl. utazás) és nyilván az sem mindegy, hogy milyenek a helyi munkalehetőségek. Elképzelhető, hogy valaki dolgozik az egyetem mellett és abból ki tudja fizetni a lakhatását, de szerintem nem ez a leggyakoribb. Az alapképzések azért általában nem szoktak túl rugalmasak lenni, sokszor elég kötött az órarend és be is kell járni (pl. nekem minden nap szoktak óráim lenni, összevissza a nap folyamán és az összes órám katalógusos, magyarul kötelező bejárni). Emellett azért nehéz munkát vállalni, főleg olyat/annyit, hogy abból megkeress egy albérletre/szobára való pénzt (én pl. még egyáltalán nem találtam olyat, ami beleférne). Az ösztöndíjak pedig nem szoktak túl magasak lenni. Számolj utána, hogy kb. mennyi pénzt tudnál megkeresni (nézz szét, hogy mik jöhetnek szóba, bár nyilván még nem ismered az egyetemi beosztásod) és kb. számold ki a költségeid is, akkor nagyjából láthatod, hogy mire számíts.
2020. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem is tudom, hogy létezik-e ilyen munkahely, ahol ennyire rugalmasak lennének egy tapasztalatok nélküli, kezdőnek számító jelentkezővel...a McDonalds, H&M meg az emberetelen társaik kivételével...ezeken a helyeken nem lehet megmaradni...olyan kirekesztő, bully közösség van a legtöbbjén, hogy ezt nem lehet sokáig bírni.


BA szakok 99%-a olyan, hogy reggeltől estig bent kell lenned hétköznap. Van 1-2 óra szünet két előadás között max, azt' kész. Aztán 19 óra után még simán van órád.


Pillanatok alatt úgy lemaradsz az anyagról egy-két kihagyás után, hogy csak na. Ha csak nincs valami legjobb barátod a szakon, aki tisztességesen odaadja az anyagot.


Ez nem gimi sajnos, lehet, hogy ami neked fontos, azt a másik le sem írja. Én jártam így. Írtam a csoporttársaknak, és egyik sem volt képes elküldeni az anyagot.

2020. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!