Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen faluban élni Budapest...

Milyen faluban élni Budapest után?

Figyelt kérdés
Nos elsősorban azoknak szól a kérdés akik Budapesten laktak mielőtt faluba költöztk. Mi vett rà titeket, hogy faluba menjetek? Nekem mindig is a falu adta a nyugalmat. Gyerekkoromban is végig egy kis faluban nőttem fel, míg felkerültem Pestre. Ijnen kezdődtek a borzalmak. Nagyon utálok Budapestet! A sok autózaj, büdös kipufogó füst mindenhol, fülsüetítő motorosok, percenkénti mentő vagy tűzoltó zaj, részegek, csövesek, kéreget, hangoskodó bandák este. Nos ezek mind nem voltak mikor falun laktam. Ott csend volt, nyugalom, akkor mehetettem ki a kertbe mikor akartam. Madárdallra keltem nem pedig kocsizajra. Ezért is tervezem, hogy visszaköltözök egy csendes kis faluba amint tudok. Hiába fogjàtok most mondani, hogy de ott alig van bolt, nincs orvos stb...ki kell fogni. Ahol voltam falun ott pl. volt sokminden! Sőt szórakozó hely is. Budapesttől már kihidegültem. Kènyszerből vagyok csak itt, mivel a családok eladta a lakást a falun pénz miatt. De most elhatàroztam, amint ősszegyűlik a pénz fogom magam azt lehúzok falura. Családom nem képes felfogni azt amit a faluban töltött idők adtak nekem. Ott teljesen nyugodt és kiegyensúlyozott voltam, itt meg kész ideg. Sajnos amióta feljöttünk, sok idő telt el és màr nincs bennem, hogy milyen is volt az igazi falusi élet adta nyugalom! Akik most erre írnák, hogy de hàt ott lesz kopácsolás, fűnyírás stb zajok....nem érdekel mert ahol votlam ott max fűnyirás volt amit szerettem, mert utána friss fű illat volt mindig.

2020. szept. 23. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Kérdésedből s írásodból te is tudod a választ, most minek győzködjünk;)
2020. szept. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én érdemben nem tudok hozzászólni a kérdésedhez, de hasonló problémával küzdök én is.

Gyerekként apumnál sokat voltam falun, aztán éltem külföldön, nagyvárosban most pedig egy sima mezei kisvárosban élek. Azonban azt érzem, hogy el szeretnék menni falura. Szeretem a csöndet, a tiszta csillagos eget, a nyugalmat, azt hogy nem kell szoronganom egy kis teren stb.


De mégis tudom, hogy kb mindenki lenézi azokat, akik falun élnek és akárkinek elmondom az ötletemet, látom, hogy húzzák a szájukat. És tudom,hogy nem kellene más véleményére adnom, de iszonyatosan frusztrál.


A másik, hogy szeretem, hogy itt a városban van bolt, de kb ez az egyetlen előnye számomra. Ruhát amúgy is netről rendelek, éttermekbe nem járok stb. Plusz ha van autód, városban is kb autóval mész mindenhová és faluról eljutni egy városba sem egy nagy valami...


Nagyon nehéz kérdés szerintem. Én pl. ha elmegyek pestre, olyan koszosnak érzem magam utána, hogy arra nincs kifejezés. Hazajövetel után még az arcbőrömet is leradírozom, mert úgy érzem, hogy a por mindenhova beitta magát. Szóval tudom, hogy miről beszélsz.


Talán összességében azt mondanám, hogyha van autód, megoldott a közlekedésed akkor egy falun sokkal boldogabb életed lehet. Nem tudom, hogy vannak-e most barátaid, akiket ott hagynál Pesten, nekem itt sajnos nincsen, szóval ez sem fog vissza.

2020. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, te magad leírtad. Mindenkinek másfajta ingerek kellenek. Van aki a nyüzsgést szereti, van aki a nyugalmat. Van akit a fűnyírás és a flexelés zaja zavar, van, akit meg az, hogy minden áthallatszódik a panelból. Van, aki madárcsicsergésre szeret ébredni, mást meg zavar a kakas kukorékolása. Van aki a benzinbűztől és a vizeletszagtól undorodik, más meg az állatok szagát és a trágyaszagot nem bírja.

Mindenki megtalálhatja a maga igényeit. De azt mindenki magának tudja eldönteni, nem helyette más.

2020. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

2


Ki nem sz@rja le, hogy másnak mi a véleménye e téren, amikor az számít kizárólag, hogy te boldog legyél;)


Ma már Budapest csak tahópest s nem olyan, mint 20-40 évvel ezelőtt s az emberek sem.Jelenleg csak megélhetési szempontból ér valamit, amúgy egy csinosított pöcegödör gyakorlatilag.

A napi robot után a sok birka elmegy fitnessezni, majd a kis kalitkájába, amit lakásnak nevez s döglik fizetve ezt meg...a kényelemnek élnek...ez meg az ő dolguk.


Falun s télen reggel kimész havat lapátolni, másnap kitolod a kukát, máskor sövényt vágsz, ráköszönsz szomszédra s leültök egy kupicára meg néhány szóra, aztán mindenki vágja a kertjében a füvet, este meg bográcsoztok egyet:)


Tényleg kérdés, hol jó? :))))

2020. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszii. Nos autom nincs de bringam van! Ami majdnem ugyanolyan jo. En imadok bringazni.:) mas velemenyere meg szerintem nem kell figyelni ha ugyse tetszik neki a terved. Nalam senki nem rajong erte de engem hidegen hagy. Amint tudok megyek. Mert kiszeretnem meg elvezni a nyugalmat amit itt pesten nem tudok. Meg amig fiatal vagyok addig akarom megtalalni a teljes nyugalmat. Budapesten sajnos ezt nem tudom. Hiaba talalnek itt is egy szep lakast ha nem tudom kielvezni a varos utalata miatt.
2020. szept. 23. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisvárosban születtem és éltem 32 évig. 6 éve Bp-n élek. Gyűlölöm. Koszos,büdös,retkes. Az emberek ridegek. Kilépek a harmadik emeleti kalitkámból az utcára és a csövesek húgyszaga leüt szó szerint. Ide hugyoznak a ház sarkához. 10-ből 7 pofátalan erőszakos,azt hiszi értük dolgozom,hogy legyen nekik mit adnom. Követ ha nem adok,erőlködik. Éjjel-nappal szirlnázás,óbégatás,éjjelente valami tróger egy nagyhangú autóval brummog. Megyek az utcán és a retkes szönyeget a fejem felett lévő erkélyről rám rázzák. Szerinted?! Úgy orrba bírnám verni,hogy beszorulna a sarokba. Büdös köcsög bunkók ezek,tisztelet a kevéske kivételnek.
2020. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Vannak szar részei Bp-nek, de én pl olyan részén élek, ahol ha kinézek az ablakon óriási gesztenyefákat látok, kellemes csend és madárcsicsergés. Pár utcára már minden fontos boltot megtalálok és kirándulóhelyek is vannak a közelben. Tudom melyik a büdös, retkes, csöves része is, ezért nem ott lakom...
2020. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es,előtted kommentelő vagyok. Mi XXI.ker.-ben vagyunk,Szent Imre térnél. Az ablakaink belső udvarra néznek(parkosított), de ugye.. 😁 az utca. Itt van nagyon közel a Csepel művek,onnan olyan adag port kapunk,majd meghalunk. Oda a művek területére betelepítettek nagyon fura embereket,akiktől félek,mert kiabálnak,belekötnek az emberbe.

Párom Csepelhez ragaszkodik,az én szívem csendesebb környéket kíván,nem hallom a madárcsicsergést, a természet hangját,csak az autókat,a szirénázást. Egyre többször megfordul a fejemben a menekülés,én már 31 éves,vidéki nőként jöttem ide fel,öreg voltam már ehhez,nem ebben nőttem fel,nem is tudom megszokni,pedig már 7 éve kínzom magam ezzel. Párom vidéken nem szeretett lenni,nekem meg ez bűntetés. Itthonrol dolgozom,egész nap az 52 nm-es börtönömben vagyok. Ha eltudok vele menni melózni(sofőr) és kis településeken megyünk,vagy települések között olyan utakon ahol a fák körbefogják alagútszerűen az utat,könnyezik a szemem olyan gyönyörű és boldog vagyok,mert az az enyém,az vagyok én. Nem tudom meddig bírom még itt,de hogy soha nem fogom megszokni,az biztos.

2020. okt. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!