Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy nagyvárosban (pl. :...

Egy nagyvárosban (pl. : Budapesten) jobb magányosnak lenni, vagy egy vidéki faluban?

Figyelt kérdés
Hol elviselhetőbb a magány?

2016. máj. 6. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aki nem szeret magányos lenni annak sehol nem elviselhető, de bármikor tehet ellene. Bárhol. Persze nagyvárosban több a lehetőség.
2016. máj. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Budapesten jobb. Egy faluban -pláne barátok nélkül- simán begolyózol egyedül. Pesten legalább történik veled valami, nem olyan ingerszegény.
2016. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Pesten nagy a tömeg, de valójában senki sem figyel a másikra. Bezárkóznak, tereptárgynak tekintik az idegeneket. Ha összeesel, átlépnek rajtad.

Vidéken, kisebb falvakban mindenki ismer mindenkit, és a szegény ember szívesebben is segíti a még nála is szegényebbet, mint egy tehetős polgár. Sőt legtöbbször még párt is megpróbálnak szerezni a magányos embernek.

2016. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Egy nagyvárosban ezerszer jobb és elviselhetőbb.

Falun egyszer voltam pár napot úgy, hogy magam alatt voltam, hát azt hittem végem.

Pedig mentem túrázni, edzettem, fát vágtam, kínomban berúgtam.

2016. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egy lakatlan szigeten, ott nincs kísértés, sem választási lehetőség.
2016. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
vidéken talán nem tekintenek tereptárgynak, de ez csak azért van mert nem tehetik meg - nagyvárosban igen, mert ott valószínűleg soha nem fogod ismét látni az adott személyt. ha vidéken elkerülhetnéd a másikat ott is ugyanúgy állatként bánnál mindenkivel. tettetett civilizáció, korcs társadalom.
2016. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Budapesten. Több helyre mehetsz, több az inger, nagyobb eséllyel látsz, tapasztalsz valamit, ami kizökkent a magányodból, és mosolyra derít. Mondjuk én Budapesten is jobb szeretem a nyugisabb, kevésbé ismert kerületeket, szinte olyan, mintha vidéken lennék. Néha pedig jó eltűnni egy kis faluban telefon, gép nélkül.
2016. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Budapesten jobb. Több az ember, a lehetőség. Mindig tudsz csinálni valamit, le tudod magad kötni. Ismerkedni is könnyebb. Te döntöd el, hogy ki ismerjen ki, nem fog tudni pl:. az egész falu arról, hogy magányosnak érzed magad és magad alatt vagy. Mindig történik valami körülötted, akár olyan ami mosolyt csal az arcodra, vagy megbotránkoztat, vagy meglepődsz... De mindig akad valami, ami akár csak 1 percre is, de kiránt a hétköznapok szürkeségéből.
2016. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ha internet van, minden van.


Fizess mindenert tobbet Pesten es lokdosodj, ja neked az jon be.

2016. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kis faluban kimész az udvarra, tudsz szólni a szomszédhoz, az utcán megállsz egy-egy ismerőssel beszélgetni...

Viszont változtatni nemigen van lehetőséged.

Budapesten nincs kihez szólnod, mert mindenki rohan a maga kis életében.

Viszont el tudsz menni egyet mozizni, kajálni egyet, csak úgy mászkálni, ahol szintén sok inger ér. Pluszban ha van valami érdeklődési köröd, kereshetsz megfelelő csoportot, klubot, ahol új ismeretségeket köthetsz, amivel akár az egész életed megváltozhat.

Tehát pillanatnyi helyzetet nézve, a jövőre nem gondolva, a falu a jobb, de hosszú távon, bízva a változásban, a jobban, Budapest.

2016. máj. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!