Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki mit csinálna ilyen helyzetb...

Ki mit csinálna ilyen helyzetben? Illetve ezt már mondhatjuk zaklatásnak?

Figyelt kérdés

Másfél éve költöztünk ide. A szomszéd asszony úgy indított, hogy becsörtetett szó nélkül amikor költöztünk, hogy a tulajt keresi (akitől megvettük), holott tudta, hogy mi vagyunk az új tulaj.

Most rá egy évre felújítottunk. Elkezdődött az irigykedés. A munkásoknak beszélt ki, honnan lehet ennyi pénzünk, meg milyenek vagyunk, velünk szemben pedig adja a kedves öregasszonyt, holott tudjuk, hogy kibeszélt minket és nem csak a munkásoknak, hanem szerintem mindenkinek aki az útjába került. (Amúgy mindenkit kibeszél és mindenkivel színészkedik. Azzal van éppen jóban akivel éppen beszél.) Ráadásul barátnője annak a nőnek akivel nem vagyunk jóban itt a lakóházban, mert az meg mindenbe belénk kötött abba is már, hogy kb levegőt merünk venni és már nem szólunk hozzá jó ideje. De a szomszéd öregasszonnyal sem akarok jópofázni, mert kétszínű. Vette is a lapot, hogy bajunk van vele és a minap el is kezdte mentegetni magát nekem.

Na a lényeg ebben a sztoriban az egyrészt, hogy nem tudom hány emberrel csinálja, de már velünk előfordult, hogy be akart jönni semmi kopogás nélkül, csak nyomta le a kilincset. De én mindig bezárom az ajtót pont mert már betrappolt egyszer kérdés nélkül és az alsó "kedves" szomszéd is. Most meg hogy a falakat csináljuk és nincs függöny éppen fent, redőny ha le is van húzva félig, ez lehajol és két kézzel rátapad az ablakra és nézi mi van bent! Körültekintően vizslatta tegnap is, hogy mi van bent nálunk. És nem zavarja ha ott állsz közben az sem! És ez rendszeres amikor első körben sem volt függöny, most éppen megint nincs, beles hozzánk! Ők cseszegetnek minket, össze fogott a 2 öregasszony ellenünk a közgyűlésen is, kibeszél, előadja hogy kedvel minket és így néz be. Hát hol nézek én be így hozzá vagy bárkihez? Milyen dolog ez???

Most ezt lehet nevezni zaklatásnak, hogy feltapad útközben az ablakunkra? Levideózzam amit csinál? Mert ők mindenért megszólnak, amihez semmi közük, persze ők a tökéletesek akiken nem lehet fogást találni vagy nézzük már el neki, hogy orditva telefonál a szomszédban, mert ő süket. Igaz, hogy hallókészüléket csináltatott, de azt arra használja, hogy kihallgasson másokat mert a tv is ordít nála ha nézi. Ha éppen az utcán vagyunk lent és ott beszélünk, rohan lesni minket. Rendesen akkor is kiáll az erkélyre ha arra megyünk. Ha hátra fele indulunk el, átszalad a függőfolyosóra, hogy onnan lássa meg hallja mi történik. Már amikor úgy gondolja most aztán hallhat valami izgalmasat... Vagy valami neki idegennel beszélünk. Amikor költöztünk, premier plánba kiült lent a padra, hogy lássa miket viszünk be...


Ti mit csinálnátok a helyünkben? Hogy kezelnétek a dolgot?


Nem bírom, amikor ennyire hülyének néznek mint ez a nő. Állandóan velünk foglalkozik, mert nincs élete, mert unja magát.



2020. okt. 6. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell venni a leselkedést (remélem lesz még rá alkalom), nem tudom mennyire lehetne négyszemközt beszélni velük, hogy fejezzék be ezt a viselkedést, gondolom tagadnának. Nem tehettek arról, hogy ők nem találtak értelmet életüknek, vagy rossz életük volt és rájukszakadt a magány.

Tartok tőle hogy az ilyen hiába fizetne elő akár többszáz TV-csatornára is (mint megoldás az ingerszegény életének levezetésére), akkor is az érdekelné: mi van kint, kibe tud belekötni.

Nem tudom olyat lehetne -e, hogy amikor éppen "kibeszélési lehetőség adódik", valamilyen rejtett mikrofont aktiválsz az ő közelében és elsétálsz, hogy hátha az ott lévőnek azonnal elkezd pletykálkodni... Bár aki ennyire nagyon-nagyon ráér, tán még a felvétel tényéért is képes pereskedni, feljelentést indítani...

Kellemetlen lehet, az biztos. Tapasztalataim szerint eléggé sok idő, amíg az ilyen "unatkozó szarkavarók" önmagukat teszik hiteltelenné egy közösség előtt, bár ez függhet a közösségtől meg az egyéntől is természetesen, az is lehet, hogy már hiteltelenek és hogy csak hasonló pletykafészkek (akik mindent elhisznek, amit ezek összehordanak) hallgatnak rájuk és senki más...

2020. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"már velünk előfordult, hogy be akart jönni semmi kopogás nélkül, csak nyomta le a kilincset"


Hát ne haragudj, ha valaki ezt csinálná velem, biztos ordítoznék vele, hogy mégis mit művel, pedig amúgy egy vidám ember vagyok, de ez...

2020. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben próbáljátok meg, hogy egyáltalán nem foglalkoztok vele. Tehát próbáljátok teljesen figyelmen kívül hagyni, mintha nem is létezne. Azaz: ne is köszönjetek neki, ne is nézzetek rá, se semmi.


"Hogy be akart jönni semmi kopogás nélkül, csak nyomta le a kilincset."


Ebben az esetben jelezném neki, hogyha nem távozik, akkor azonnal hívom a rendőrséget és feljelentést teszek.


Kérdező, te férfi vagy vagy nő? Ha velem így viselkedne, elkapna az ideg, és úgy leordítanám a fejét, hogy a hallókészüléke is kiesne. Utána szerintem még rám nézni sem merne ha találkoznánk.

2020. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szép szóból ért az öregasszony biztosan: el kell küldeni a jó fenébe, de úgy, hogy megjegyezze örök életre. Ha meg panaszkodik valakinek, mondani kell, hogy a drága mami, pedig ti mennyire szeretitek őt! 😁
2020. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ne haragudj, de nagyon gyámoltalan vagy vagy nem is tudom hogy mondjam...


Ez a 2 öregasszony megér neked egy ilyen hosszú kérdést? Meddig tartott mire ezt legépelted? Miért foglalkozol ennyit velük? El kell küldeni őket a fenébe egyszer, üvölteni kell velük úgy, amennyire csak bírsz, kelj ki magadból teljesen, ne fogd vissza magad, add ki az összes haragodat! És máris megszűnik a probléma, utána elfognak kerülni ha találkoznak veled.

2020. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezer éve itt laknak, azért biztos ismerik őket. Csak lehet erről az oldaláról nem annyira, hogy les be az ablakon.


Hát gondolkodtam, hogy leordítsam e vagy mit csináljak vele. Vagy ráengedjem a redőnyt vagy bemutassak má neki...

De le kell videózom ha pont les befele, mert ezek tagadnak mindent amit ők csinálnak. Ha nekem egy porszem van az ablakpárkányon, azt is má megszólja. Korábban is ha függöny volt is, nézi szigorú fejjel, hogy ugyan piszkos e jajaj... Most má új szintre emelte a dolgot.


Elhiszem, hogy unalom neki az élet, de talán nem véletlenül nem törődik vele a családja azon része akik a közelben laknak. Én elgondolkodnék a helyébe.

2020. okt. 6. 14:24
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

De tudod mi a baj kérdező? Te is ugyanúgy foglalkozol velük.


Nem csak ők foglalkoznak veled, te is ugyanúgy mérgelődsz miattuk. És lehet pont ez a céljuk. Amíg nem ordítod le a fejüket, nem lesz változás. Jól el kell küldeni őket a fenébe, utána meg egyáltalán nem foglalkozni velük.


Most belegondoltam abba, ha például a kérdező egy 2 méter magas Schwarzenegger lenne és magabiztos, félelmet keltő férfi, akkor is ugyanezt csinálnák vele az öregasszonyok?

2020. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Lehet.

De a másikkal már össze vesztem tavaly, azóta nem szól hozzánk, ha meglát elmenekül. Csak másoknak beszél ki minket, de hozzánk már nem szól. Az is az ablakon óbégatott be nekem, én meg adtam neki. Azt már lerendeztem. De ezzel bár tudtam, hogy ez is olyan, mégsem akartam ezzel is összeveszni.


Azért írtam ki, mert attól független, hogy ha le is ordítom a fejét, idegesít hogy velünk kell foglalkozzanak állandóan. Hogy ilyen idióta emberek laknak körülöttünk. Rengeteg rossz indulatú emberrel vagyunk mostanában körülvéve, itt is ezek, a munkahelyen is akadnak ilyen kibeszélősek akik azt lesik te mit eszel, hogy vagy felöltözve stb...


Nyilván össze kell ezzel is veszni sajnálatos módon, mert ez nem fog megváltozni. De olyan jó, hogy kiprovokálják, aztán persze mindenki előtt elhordanak meg teljesen másképp adják elő ami történt. Azért idegesítő amikor úgy elhiszik, hogy velünk sosem beszéltek, csak nagyon meggyőző az öreg nő...

2020. okt. 6. 14:37
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan, mit érdekel téged az egész? Fiatalon akarsz olyan lenni, mint ők? Küldd el a picsába őket és sz@rd le mit nyavalyognak másnak!
2020. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az lesz.


Azért érdekel, mert itt vettünk lakást és ilyen szar idióta szomszédokat kell kifogni. Legtöbbször leszarom és nem is törődök velük, de időnként felidegesítenek.

Volt már dolgom nagyon rossz indulatú emberekkel akikkel együtt is kellett laknom és kezdem unni, hogy ez a mentalitás általános mostanság, hogy ott tesznek keresztbe ahol tudnak, kötözködnek, kibeszélnek és attól boldogok, hogy másnak rosszul megy dolga vagy hogy a másikat idegesíthetik...

Na mindegy.


Köszönöm a tanácsokat!

2020. okt. 6. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!