Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A középiskolai kollégiumban...

A középiskolai kollégiumban mennyire engedheti el magát az ember?

Figyelt kérdés

Úgy értem milyen komolyak a szabályok?

Helyfüggő?

Nem iszom,cigizek nem is tervezek de ha valakit pl rajtakapnak a wc-n azért mit lehet kapni?

a másik ami érdekelne az a körülöttem lévő emberek.

Van a koliban szex? (lehet érte kapni valamit ha a koli területén szexelsz?)

Milyen gyakran vannak verekedések?

szigorúak a nevelők?

Gyakori a zajongás?

Nem vagyok egy szorongó típus és tudok alkalmazkodni de nagyon érdekel milyen lesz.

nem félek csak izgatott és kíváncsi vagyok.

a válaszokat előre is köszönöm.

Tényleg bármilyen tapasztalat jó.



2020. okt. 17. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
szexelésért az én időmben kirúgás járt. (nem is volt szex, csak megpróbált bemászni a fiú az ablakon..). de ez nem mostanában volt, talán már más szelek fújnak
2020. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ok kösz


jöhetnek még

2020. okt. 17. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én a kövi évben fogok koleszbe menni, de szerintem ahány kolesz, annyi szokás. Esetleg ha már kiválasztottad melyikbe mész, akkor nézz fel az oldalukra, vagy beszélj az ott élőkkel.
2020. okt. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

20/L

Gimi elején voltam koleszos, utána már bejártam, mert nem láttam értelmét tovább ottmaradni.

6:30-kor keltünk (nagyjából, mint én otthon..) rádióra, de a nevelő 5 perc múlva körbement kelteni. Utána az egész kollégium levonult reggelizni, második évtől nem volt kötelező, de előtte igen.

Suli után kint ültek a hetesek az ajtónál és nézték ki és mikor jön, nevet és indokot kértek, amit fel is írtak a füzetükbe. A délutáni tanulást szilenciumnak hívták és 4-től kezdődött. Az elsősök, majd azok, akiknek 4,0 alatti átlaguk volt kötelezően lementek a suli szintjére (a koli a suli tetejében volt) és nevelő szeme előtt tanultak. Akik fent maradtak pedig ott tanultak, de egy szobában maximum 2-en lehettek, a többinek keresnie kellett helyet maguknak a koli szintjén. Tilos volt tv-t nézni, hangoskodni és a nevelők köröztek.

Valamikor volt egy 10 perces szünet, de már nem igazán emlékszem mikor. Talán 17:30-tól lehetett vacsi, ami egy kész káosz volt. Az egész kolit lecsődítették egy emberként, majd a sorban állhattunk akár félórát is.. utána mehettünk fel, tanulni.

WC-k, zuhanyzók kegyetlen állapotban, 8 körül állandó sorban állás. Veszekedések, előzések, és a top kedvenc: amikor 1 leányzó bement a 3-as zuhanyzóba és bezárkózott több, mint félórára..

Este szilencium, 9-től kikapcsolták a netet és a tv-t is. A nevelők óra 5-től mentek körbe, a hetesek egésztől kapcsoltak lámpát szobánként. Ez annyiból állt, hogy bekopogtunk és bekérdeztük, hogy "kapcsolhatom?".

Azért lettem bejárós, mert kb ugyanakkor keltem és feküdtem, mint a koliban és ugyanakkor kezdtem el tanulni is.

Az ágyak gyakran poloskásak voltak, az ablakok rosszul voltak szigetelve és állandóan befújt a szél. Kicsi helyre, ahol 4 lány is csak épphogy elfér, gyakran 6-ot is bezsúfoltak. Nekem szerencsém volt és mi csak 4-en voltunk.

Viszont nem tudtam jól aludni, mert a falszomszédaink (akkori végzősök) hajnali órákig bömböltették a zenét és vihorásztak. Sokszor rájuk szóltak a nevelők, de nem mentünk sokra. Egyik szobatársam lámpánál tanult, ami mindig a szemembe világított és hiába kértem, hogy picit fordítson rajta, őt pont nem érdekelte.

Ugyanez a leányzó pár hónapig olyan szokást talált ki magának, hogy szépen felkelt 5:30-kor. Ilyenkor felnyomta a második legnagyobb villanyt, csapkolódott és zörgölődött én meg mindig megébredtem és nem tudtam visszaaludni.

Elég gyakoriak voltak ott a zajongások sajnos..

Én sokáig próbáltam mindenkihez igazodni, de hozzám már nem próbáltak. De szerintem, "az éjjel hagyjanak aludni" nem volt nagy kérés. Szóval, mivel nekem többet ártott, mint segített, végül bejárós lettem és abszolút nem bántam meg. Voltak szép emlékek és összességében nagyon jó szobatársaim voltak, de nekem ennyi elég volt :)

Remélem azért segített kicsit a mini esszém 😅

2020. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3,4

köszönöm a hasznos válaszokat.

sokat segített de jöhetnek még.

2020. okt. 18. 14:57
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

4-es, megdöbbentett amit írtál, ez konkrétan egy börtön

Egy szülő miért teszi ki ilyennek a kamasz gyerekét?


25f

2020. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én golya vagyok..

6 kor keles radiora. 6-6:45ig reggeli, szobaatadas 7:15 re suliba. 15:45 szilo felkeszules addigra itt kell lenni. 16tol 45ig 1szilo. 15 perc szunet utanna. 2 .. 17:45ig.. a harmadik szilo akkor kotelezo mikor rossz jegyed van. 18:45 vacsora.. kimeno 20:55ig.. 21 kor alairas. 21:30 keszulodes felvesre, furdes.. 22 kor fekves... de ezt hangsulyozzak hogy ez a koli atlagon feluliek, mivel itt a szobaba van wc es tusolo is.. 2-3-4 agyas szobak. Ugy volt hogy valaki jon hozzam a 2 agyasba, de vegul egyedulmaradtam.. orulok hogy eljottem otthonrol koleszba ❤️❤️.

2020. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi

jöhetnek még

2020. okt. 19. 22:08
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

én nevelőtanár vagyok egy fővárosi kollégiumban, de minden kollégiumban más a szabályzat és a házirend.

nálunk 6:30-kor van ébresztés, akkor körbejárunk. ha valakik jelzik, hogy nem lesz reggel órájuk, vagy csak délután mennek gyakorlatra, ott nem ébresztünk. utána reggeliznek a gyerekek és elmennek suliba. 9 után egy nevelő végigjárja a kollégiumot és összeírja, ki maradt ott és miért (betegség, nincs órája, stb.)

délután visszaérkeznek a diákok, ebédelnek. 16-ig szabadprogram. utána 45 perces csoportos foglalkozás a saját tanulókörével mindenkinek (osztályfönőki szerű, problémák megbeszélése, esetleg sportolás, játékok). utána 2*45 perc tanulószoba. vagy fejlesztőpedagógusi foglalkozások, pszichológus és szociálpedagógusi látogatás, aki igényli.

19 óra körül vacsora. 19-21 óráig van lehetőség különböző szakkörökön/foglalkozásokon való részt vételre. egyet kötelezően választani kell (van kb. 20 féle a különböző. pl sportok:foci, kosárlabda, aerobic, jóga, pilates, zumba; ezenkívül kézműves, hobbis, kertészkedés, főzés, média, sakk, póker, zene, dráma, stb.)

ezenkívül van az alaptantervben meghatározott kötelező 7-10 óra különböző műveltségterületről.

és még van még sok egyéb program, rendezvény, mindenféle.

Kimenő a városba este életkortól függően 19-22 között, 18 év felett éjszakai is kérhető.

Létszámellenőrzés 22-kor, lámpaoltás 23 óra.

kb. éjfél - éjjel 1 felé nyugszik le mindenki.


Cigizni, alkoholt ogyasztani, drogozni tilos.

Én alkoholt vagy cigit közben elnézem, úgy teszek, mintha nem látnám.

Fiú kollégiumban szexelni max. azonos neművel tudsz, én ezért nem rúgnék ki senkit, tehát ha ilyen lenne, biztos nem jelenteném.

Lány felcsempészni nem egyszerű, mert a portás senki lányt nem enged fel, kollégiumon kívüli látogatót csak nevelőtanári engedéllyel engednek fel.

ha netán mégis bejutna egy lány, akkor szintén úgy tennék, mintha nem láttam volna semmit.

Verekedés előfordul, az ilyen esetek kivizsgálásra kerülnek, szülőket értesítjük, igazgató dönt más szintre helyezésről, vagy kirúgásról. de az is előfordul, hogy hirtelen harag miatt volt és egyből kibékülnek, megbánják. minden esetben pszichológushoz kell járniuk kettesben egy ideig.

Szívatás viszonylag ritka, általában könnyen beilleszkedik mindenki, a nagyok segítik a kisebbeket.

zajongás előfordul inkább délutáni 15-16 és este 19-20 közti időszakban.

ha van vmi még, akkor privátban kérdezz

2020. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Hali

Én a 6. évemet töltöm épp koliban. Én rettentően szeretem, nálunk a közösség is nagyon jó. Elméletben 6:30as keltés van, de általában bejön a nevelő, felkelt minket, mi meg megtanultunk visszaaludni olyan 7:15-7:30-ig, úgyhogy így elég sok időnk van aludni. Nálunk 4-ig van hivatalosan kimenő, utana 45 perc tanuló, 15 perc szünet, 1 óra tanuló majd vacsora és 45 perc szünet majd mégegy óra tanuló. Utána igazából 9:30kor van takarodó. Ez annyit tesz, hogy a nagylámpát lekapcsolják, de amúgy szobán belül amíg nem hallatszik ki (zene, ordítozás stb) addig bármit csinalhatsz bármeddig. Ha edzésed van vagy bármilyen szakkör ilyesmi, akkor elmehetsz a tanulokrol is. (Ezt ha megtanulod hogy s mint működik, meg ahogy idősebb leszel annál lazábban kezelik) Pl én edzések egyebek miatt minden nap 7 körül érek vissza. Ha színház vagy egyéb van szólok. De persze azért az elején szigorúbb. Mindenesetre attól is függ hogy hova és kikkel mész koliba, de nekem az biztos hogy egy életre szóló élmény. Szóval ha lehet próbáld ki. Amúgy melyik városba mennél?

2020. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!