Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni ilyen szomszéd...

Mit lehet tenni ilyen szomszéd esetén? Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

Budapesten, egy társasházban lakom többedmagammal már egy ideje...


Néhány évvel ezelőtt egy ilyen pökhendi, lekezelő stílust képviselő fiatal pár költözött fölénk...éjjel nappal döngött a plafon, mert nem voltak hajlandóak alkalmazkodni, megkérni sem lehetett őket semmire, sőt, még ők panaszkodtak arra, hogy mi zaklatjuk őket.


3 éve megszületett a gyerek.


Este, 20:30-kor is futkorászik fel alá, ugrál a kölyök, úgy, hogy a szobám válaszfala berezonált, nem beszélve arról, hogy nem tudok aludni munka után!


Sajnos, a szomszédok imádják őket, nem tudom, mit tegyek, ezt nem bírom tovább elviselni!


A sajátjuk a lakás, de akkoris kell, hogy legyen valami szabály, amihez alkalmazkodni kell nekik is!


Hol lehet ellenük panasszal élni?



ápr. 22. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
A lakásban való nappali gyerekfutkorászás nem tilos. Felnőtt nem szokott munka után aludni. De a berezonálástól azért még lehet, ha nagyon álmos vagy.
ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Rendőrség felesleges, úgysem csinálnak semmit. Költözés. Vagy megszoksz vagy megszöksz.
ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

"Sajnos, a szomszédok imádják őket"


Ha lekezelőek akkor miért imádja őket mindenki? Több sebből vérzik a történet, én kíváncsi lennék a fiatal pár verziójára is. Gondolom elsőre felmentél hőbörögni vagy ütötted plafont valami seprűvel, aztán be vagy sértődve mert még mindig rohangál a gyerek.

ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
Ohropax viaszos füldugó.
ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Rendőrség csendháborítás, birtokvédelem. Ha ilyen nagy probléma és elszánt vagy, akkor kérjél tanácsot ügyvédtől. Miként lehet hogyan lehet perelni.
ápr. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Felesleges perelni, ha nem vagy elég gazdag, hogy lefizesd a bírót. Ez egy korrupt ország, az igazságszolgáltatás csak látszat.
ápr. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha valaki, akkor én utálom az önző, másokra tekintettel nem lévő szemétláda szomszédokat (volt és van bennük épp elég részem), de van itt pár érdekes dolog.


"éjjel nappal döngött a plafon, mert nem voltak hajlandóak alkalmazkodni"


Ezt hogy kell érteni? Ekkor még nem volt gyerek. Ugróiskolát tartottak a nappaliban? Vagy elefántot tartanak? Vagy csak sétálnak a lakásukban, mint mindenki más?


"megkérni sem lehetett őket semmire, sőt, még ők panaszkodtak arra, hogy mi zaklatjuk őket."


Hát az attól is függ, milyen hangnemben fordultál hozzájuk.


"Sajnos, a szomszédok imádják őket"


És téged?

ápr. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Hová fordulhatok?"


Előre bocsátom, valószínűleg nem neked fognak igazat adni. Értem és megértem, hogy zavar, de síri csendben nem lehet mindenki egész nap, a gyerek meg már csak olyan, hogy futkorászik is (neveléstől és vérmérséklettől függően többet vagy kevesebbet), 20:30 meg még nem késő este. Tulajdonképpen a födém rezonálásán kívül nem említettél semmi konkrét zavaró tényezőt. Ha egész nap ugatna egy kutya vagy hangosan szólna a zene, az már egyértelműbb helyzet lenne.


Ha mégis jogorvoslatot keresel, alábbi lehetőségeid vannak, nagyjából ebben a sorrendben:


1., közös képviselőt megkérdezni, társasházi szabályzat (ha van) mit mond.

2., önkormányzat jegyzőjétől birtokvédelem kérése

3., bíróság - lényegében a 2-eshez hasonló eljárás, csak az eljáró hatóság más.


Előtte konzultálhatsz egy ügyvéddel.


De, ha feljelented a szomszédodat, a viszony csak rosszabb lesz. Lehet, hogy mindenki jobban jár és hamarabb megoldódik a problémád, ha füldugóban alszol, sokan tesznek így.

ápr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

1-es, költözz már ide hozzám, kérlek. Szerintem első este fogod a felettünk lakó gyökerekre rúgni az ajtót, amikor a kölykük reggel 10-től kezdve folyamatosan rohan, ugrál, dübög...

Szerintem cs.szettük elvárható, hogy én, mint alsó szomszéd NE a kölykök rohangálását hallgassam egész nap.


Kérdező: mit tégy? Költözz el, mert nem lesz változás. Nekik joguk van dgni, és NEM nevelni a gyereket, te pedig agyvérzést kapsz, mert senki nem ad neked igazat, aki nem ebben éli a mindennapját.

ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

9-es vagyok. Szóltunk nekik szépen, megkértük, vigyék ki az udvarra, fárasszák le, játszótér, stb.


Nem... Aztán x nap múlva felmentünk, emelt hangon jegyeztük meg, hogy ezt ne, az ember pihenni akar hétvégén, este.

Oké, kb vállat vontak.


Ott tartunk, hogy ha egy héten belül nincs változás, írunk a Verwaltungnak, akik hivatalban intézkednek. Sajnos nem bszhatják ki őket, de az x. rendőrségi intézkedés után eljárást indíthatnak.


És igen, ezután szemrebbenés nélkül hívom ki a rendőrt, amikor este 7-kor még áll a bál, sikítoznak, rohannak, mert agyhalott anyuka csak megcsinálni tudta őket, nevelni már nem megy.


Vagy költözzön ki tanyára, ha ennyire képtelen társas együttélésre. Érdekes, van 6 szomszédunk, rajtuk kívül mindenki csendben van, ezeknél meg egész nap áll a bál.

ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!