Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik a "legputrisabb":...

Melyik a "legputrisabb": Csepel, Pesterzsébet vagy Soroksár?

Figyelt kérdés
Itt a legputrisabb alatt elsősorban olyanokat értek, hogy leglepukkantabb, legrosszabb közbiztonság, legtöbb kisebbségi ember...

2020. okt. 30. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

általánosságban nehéz megsaccolni.

Bizonyos részeiket kell kerülni. DE en bloc nem lehet azt mondani, hogy pl. Erzsébet putris.

2020. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Ebből szerintem csepel.
2020. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
De Csepelen is vannak tök jó részek, ahol híre-hamva nincs kokeróknak!
2020. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
A 2.
2020. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Pesterzsébet kb. teljes egészében putri. Soroksárnak is a legnagyobb része az, kivéve talán Újtelepet. Arányaiban Csepelen van a legtöbb jónak mondható környék, pl. Királyerdő, Kertváros.
2020. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Királyerdő is olyan, hogy egy utca választja el a kokeróktól.

Az egész gané szerintem.

2020. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Pesterzsébeten lakok, azért itt, mert évekkel ezelőtt itt találtunk olyan lakást,ismerem valamennyire mindhárom kerületet. Mindháromban vannak jobb és rosszabb környékek, de egyrészt ezeket ne elszeparáltan képzeld el, tehát lehet hogy jó a környék, de egy utcával arrébb már nem, másrészt a lakosság nagy részén, illetve kultúrájukon mindenütt látszik, hogy ezek hagyományosan szegény, munkás kerületek.


Csepelen a belső lakótelepek eléggé gázak, a külsők valamivel jobbak, de azok meg nagyon kiesnek. A kertvárosi negyedekből is a régebben épült belsők a putrisabbak, kifelé meg sok az aszfalt nélküli utca, illetve onnan még délebbre is akadnak ilyen kertes-putris övezetek. A közlekedés is érdekes, sok az ilyen tuningolt vagy smoke and charmos lakótelepi arc, ezért jobban oda kell figyelni autóval, mint Budapest más részein. Van egy sajátos hangulata a kerületnek, sok a suttyó, de amúgy egy-két gáz részt leszámítva nem rossz a közbiztonság.


Pesterzsébeten én a Gubacsi-lakótelepen lakok, ez és a Mediterrán lakópark az ami a Helsinki út és a Ráckevei-Duna között van, talán ez az egyik legkultúráltabb része a kerületnek, nekem egyből megtetszett, mikor először jártam itt, ezért is döntöttünk anno emellett. De azért itt se kultúrembereket képzelj, bár a lakótelepen többségben idősek vannak, egy kevés olyan fiatal pár, mint mi, akik laknak itt pár évet az olcsóbb lakás miatt, aztán jobb kerületbe költötnek, a lakóparkban meg azért vannak jobban szituált emberek. A kerület központi része hasonlóan gány Csepel központjához, illetve körülötte a lakótelep sem túl bíztató, bar vannak azért nyugis részei is. Vannak ebben a kerületben is külső lakótelepek, de Csepellel ellentétben itt nem látom, hogy jobbak lennének, mint a belső. Rengeteg a csaladi házas övezet, viszont ezeknek leginkább alföldi táblás szerkezetű falu jellege van, a házak vegyesek, putrik, régi Kádár kockák és modern csaladi házak váltják egymást utcákon belül is. Igazán jó családi házas környék nincs is, talán a legrosszabb Erzsébetfalva Török Flóris utcához közeli része.


Soroksár nagyobb része a pesterzsébeti táblás faluszerkezet folytatása, és hasonló jellegű is. Újtelep... nem tudom, pár utcával arrább olyan csöves putrik vannak. Kicsit kiljebb meg vicces, ahogy a lepukkadt viskók memmeltt épülnek a csokos házak...

2020. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Még mindig én. Ha röviden kellene összefoglalnám, akkor azt kellene mondjam, hogy Soroksár olyasmi, mint egy szegény Alföldi nagyközség, Csepel olyan jellegű, mint Ózd vagy Komló (nyilván nem annyira), míg Pesterzsébet a kettő keveréke.
2020. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
71%
Csepelnek valóban a kertvárosi, királyerdei részei jobbak, a központi rész, illetve Háros, Ady, Csillagtelep eléggé lepukkantak. Pesterzsébet kertvárosát átutazóban láttam, elég nagy, viszont kolleganőm aki ott lakik mesélte, hogy lehet akármilyen rendezett az utca, elég gyakori, hogy a putri cigók beköltöznek valamelyik házba és az egész környék életét megkeserítik. A központi részen nekem ott mindig halálfélelmem van, bár kicsi az esély, hogy pont ott lesz végem, mindenesetre nagyon lehangoló. Soroksár meg olyan messze van mindentől, hogy nem is ismerem. Szóval ha utóbbit kivesszük, szerintem Erzsébet a nagyobb putri, és Csepel szorosan követi.
2020. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Talán Erzsébet-Csepel-Soroksár a sorrend, de meg kell jegyezni, hogy egyik sem putrisabb bármelyik külső kerületnél, Zugló külső részeinél vagy akár a VII., a VIII. vagy a X. kerületnél.


Szerintem mindenhol laknak rendes, a környéküket-környezetüket szerető és azt rendben tartó emberek, meg olyanok is, akiket nem is érdekel a környezetük. Nem tudom, mi a putrisság fokmérője, definíciója. Talán valahol a közösségi igényességre vonatkozhatna, de ugye a közösségek egyénekből állnak... Csepelnek és Pestszenterzsébetnek is vannak kifejezetten hangulatos helyei és rendezett területei, Soroksár meg kifejezetten hangulatos, falusi környezet, ahol nagyrészt a szomszédok még ismerik egymást és jó közösségek vannak - talán még a sváb hagyományok utolsó maradékai.


Egyikben sincs közvetlen életveszély sőt,

Soroksár (a XXIII. kerület) minden statisztika szerint a legbiztonságosabb kerület a Fővárosban.


Soroksár adottságai egyedülállóak: természetközeli és karnyújtásnyira a város, ahová még mindig ebből az irányból a legjobb bejutni autóval és a tömegközlekedés is elfogadható (vonattal 22 perc a Keleti, HÉV-vel 17 perc a Közvágóhíd). Az M0 közelsége miatt pedig az országos utazások is könnyen indulnak. A rómaiak is átvették az eredeti mondást: "Minden út Soroksárra vezet!" A legnagyobb zöldterülettel rendelkező kerület. Jó iskolákkal, sok óvodával, modern játszóterekkel és számtalan bevásárlási lehetőséggel - ebből a szempontból még Budaörsöt is előzi. (Van itt Auchan, Decathlon, IKEA, KIKA, Obi, MediaMarkt, Office Depot, Brandon bababolt, Walter horgászbolt, 2 Aldi és 2 Lidl, Tesco extra meg számtalan kisebb üzlet - és az INTERSPAR és a Praktiker is 10 p autóval). Kisgyermekeseknek ideális. Nem véletlen, hogy 2018-2020 közt itt épült a fővárosban a legtöbb CSOK-os ház. A Duna- és a patakpart, a táling és a Molnár-sziget mind megannyi kis túra-variációra ad kimeríthetetlen lehetőséget. Ehhez képest az ingatlanárak kifejezetten barátságosak. Lump és mihaszna elemekből nincs több, mint a környező kerületekben, vagy akár az oly mesés, de magasan túlárazott XIV. és XVI. kerületben. Aki nem hiszi, járjon utána. Egy félnapos séta a központból indulva meggyőző lesz.

2021. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!