Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a jó a vidéki életben?

Mi a jó a vidéki életben?

Figyelt kérdés
5 éve költöztem Budapestről vidékre.25 km pesttől.Én nagyon nem szeretem a vidéki életet.Sok kötekedő ember.Akik minden ok nélkül beszólogatnak.Minden messze van. Nincs semmi.Rossz a közlekedés.Sokkal jobb pesten élni.Ott is van kötekedő ember de jóval kevesebbet kõtöttek belém mint itt vidéken.Pesten minden közel van.Vidéken drágábban is vásárolok mint pesten.Autó nélkül szinte teljesen el vagyok lehetetlenítve.Mi jó van ebben?
2020. nov. 12. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem, szintén huszonpár km-re költöztem ki pestről.

Itt senki nem kötekszik, nincs messze semmi (dohánybolt, posta van a faluban, aldi 5 perc autóút, de Pestre se nagy idő beugrani), a tömegközlekedés kiváló (a közút rémálom, de amúgy se autóznék így ez nem zavar).

Pesten dolgozok, ott napi szinten óbégatnak-kötekszenek velem a benyomott alakok az aluljárókban.

Aldiban ugyanannyiba kerül minden itt is meg Pesten is...

2020. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más az igénye. Én alföldön nőttem fel, én is a totális semmit láttam, a lehetőségek nullák, nem lehet szórakozni. Most Budapesten élek, imádom, hogy mindig történik valami,bármit eltudok intézni.

Szerintem vidék arra jó,hogy az ember felcseperedjen, és valóban korlátoltak a lehetőségek.

Ugyanakkor vidék nyitottságát, nyugalmát,megközelíthetőségét (pl két helynek) nem cserélném el a gyerekkorom a fővárosra.

2020. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ahol én lakom sajnos Aldi sincs.Ha intézni kell valamit csak pesten lehet.Ez viszont szintén pénzbe kerül,hogy beutazzak,míg pesten lakva nem kellet ezért is még pénzt kiadnom,hogy oda mehessek elintézni valamit ha kell.
2020. nov. 12. 13:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmi. ugyanezt érzem, csak én ide születtem. Elmenni se tudok nincs annyi pénzem. Szörnyű.
2020. nov. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon vidékre vágyom. Onnan jöttem, most közvetlen agglomerációban élek, de ha lesz rá lehetőség, még egy picit kijjebb megyünk.

Szerintem fontos meghatározni, ha az ember költözik, hogy mi a fontos. Nekem pl. ilyenek:

- Város legyen, családi házas övezetben.

- Legyen jó tömegközlekedés.

- Legyen bevásárlási lehetőség elérhető közelségben. Nem a sarki kis abc-re gondolok. Értem én, hogy támogatni kell a kis vállalkozókat, de azért a heti nagy bevásárlásokkal nem szeretném.

- Legyen ügyintézési lehetőség. Ha kell egy kormányablak, ne kelljen Budapestre vonatoznom érte.

- Több útvonalon is megközelíthető legyen autóval.

2020. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én 15 év nagyváros után nemrég költöztem vidékre. Régebben imádtam a pörgést, azt, hogy minden közel van gyalog, de most már más dolgok fontosak, imádom, hogy csend van, hogy van nagy kertem, hogy nincs közel egy szomszéd se, hogy ha kimegyek az utcára alig látok embert, hogy nyugis.

Nem szólogat be senki, nem kötekedik senki. Ha kötekednének azt is leszarnám magasról. Amit el akarok érni azt így is elérem tömegközlekedéssel is, sokkal közelebb vannak a túrahelyszíneim. Kinek mi. Akkor nagyon jó volt nagyvárosban élni, most meg jó vidéken élni, van ilyen.

2020. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Itt sajnos csak a sarki kis abc-ben tudok vásárolni.Ügyintézési lehetőség pesten van.
2020. nov. 12. 13:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kötekedő ember mindenhol van. Budapesten se jó a közlekedés, autóval egyre lehetetlenebb, tömegközlekedéstől meg már iszonyom van, mert vagy drogos cigánnyal van tele vagy csövessel, ha rájuk mersz nézni kb. azon aggódsz mikor késelnek meg. A belváros is hasonló, koszos és összehányt, undorom van bemenni, pedig régen nagyon szép volt...de most inkább elkerülöm. Egyébként semmi se drágább vidéken, kb. ugyanaz az ár. Oké, több üzlet van, meg posta meg kormányablak ügyet intézni, de ennyi.
2020. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vidéken jó mert figyelnek egymásra az emberek, nincs akkora fogyasztási kultúra és verseny.

Pest agglomerációja az meg teljesen más, számomra az nem videk.

2020. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért a vidék az elég tág fogalom.

Pontosíts hol!


Sokaknak a videók az kb minden ami BPn kívül van, ez elég idegesítő, mert pl egy kihalt borsodi faluban sose laknék, de egy kisvárosban szép kertes házban már igen.

2020. nov. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!