Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tanulás/Létezés Embertelen/Zav...

Tanulás/Létezés Embertelen/Zavaró Körülmények Között? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Legyenek szívesek olyanok válaszolni, akiknek van tapasztalatuk!

Hogyan tudjátok kiszűrni a zavaró körülményeket lakókörnyezetetekben?

Helyzetem: Jelenleg egyedül lakok a szobában, de a lakásban többen is lakunk és a hang bejön és átjön. Zavaró környezet van.

Gondolkoztam "zajszűrős fejhallgatón", ami nem olcsó, de nem tudom, hogy mennyire hatékony. Fülhallgatóval azt tapasztalom, hogy nem lehet létezni. Olyan hangosan kell hallgassak zenét, hogy kompenzáljam a zavaró környezetet, hogy már a zene miatt nem tudok koncentrálni. Füldugó nem működik. Nagyon hiányolom legalább az utcáról jövő alap hangokat. Jól bírom a magányt, de a 0 vagy ahhoz közeli hanghoz senki sincs hozzászokva.

Elmenni valahova tanulni? Hova? Könyvtár? Nem tudom, hogy az intézkedések miatt most nyitva vannak-e.

Nagyon szépen köszönöm előre is a hasznos és értelmes válaszokat!



2020. nov. 16. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen füldugót próbáltál? Nekem a 100 Ft-os patikai 3M-es szivacs füldugó nagyon jól szigetel, még ha nem is 100%-osan. Jól kell betenni, az a lényeg. Óvatosan kemény, vékony hengerré sodrod, úgy, hogy ne legyen rajta ránc, gyűrődés, majd bedugod a hallójáratba. Épp csak annyira lógjon ki, hogy ki tudd szedni valahogy. Kiszedni óvatosan, csavarva kell, hogy ne legyen baja a nyomásváltozástól a dobhártyádnak. Valamennyire kényelmetlen, de meg lehet szokni.


A noisecancelling headset működik, úgy tudom, csak bitang drága. Szóval előtte azért kísérletezhetnél még a füldugóval.

2020. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én könyvtárban tanultam mindig mert a szüleim állandóan ordibáltak, még éjszaka is. Gimis koromban simán a suliban maradtam tanulni és a későbbi busszal mentem haza.
2020. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
YT-on vannak olyan videók amikben tanuláshoz vannak háttérzajok: papírlapozás, ceruzasercegés meg sztem kb bármilyen. Keresgess olyat ami tetszik ;)
2020. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az segített, hogy nyugodtabb helyre költöztem. Füldugó, fülvédő nekem nem vált be, mert bármilyen fajtát próbáltam, nem szűri ki 100%-ig a zajokat, hanem ráadásul még pluszban az az érzet is zavar, hogy valami van a fülemen, kényelmetlen, folyton piszkálnom, igazgatnom kell.
2020. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
36%
Szerintem is a legjobb a könyvtár,ha egyáltalán még lehet menni.Én azért nem tudom mert nálunk az volt a szabály a könyvtárban hogyha kivettél egy természettudományi könyvet akkor kötelező volt egy regényt vagy egy mesekönyvet is kivenni amit persze nem olvastam el.Ebből adódóan sajnos mivel nem foglalkoztam vele el is vesztettem.Mi felajánlottuk hogy kifizetjük,de ők azt mondták hogy vegyük meg valahol és mivel elég régi könyv volt nem találtuk meg sehol, ezért nem jártam könyvtárba.Tudom elég hülye volt a gondolatmenetem.😂
2020. nov. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem fűkaszálásnál vált be, hogy a párezer forintos agybadugósom amikor lelakódott már kicsit, kikerült a műhelybe fűnyírós zenehallgatósnak, de mivel nem volt elég, rádobtam még az ezerforintos sárga hallásvédő fülkagylót is (tudod, a fejhallgató alakú). Gondolkodtam olyanon, hogy váltok memóriahabos izére az agydugón, de így is olyan csendesen hallgatom a zenét, ha hallani akarom a motort is, hogy nem szenved-e meg ilyesmi, hogy szerintem fölösleges. Nyilván ha semmit nem akarsz hallani akkor kicsit jobb tompítással többre mész, és ha nem eléggé, akkor még mindig van hangerőtartalék bőven a zavartalan zónában.
2020. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. A panel embertelen. Alattam egy nagy hentesüzem van, szerinted kiszűri bármi is azt a hangazavart? Semmi. Gondolkozom az öngyilkosságon, mert elköltözni esélyem nincs.
2020. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!