Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolc tízes skálán mennyire...

Miskolc tízes skálán mennyire veszélyes város?

Figyelt kérdés
[link]

2020. nov. 19. 18:47
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
60 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A 10 a legjobb vagy legrosszabb?
2020. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A 10 a legveszélyesebb.
2020. nov. 19. 18:55
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

#1

1= egyáltalán nem veszélyes

...

10=nagyon veszélyes

2020. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
95%
Mihez képest? Magyarország többi városához képest, ahol az emberek ahhoz szoktak, hogy attrocitások nélkül elmehetnek az éjszakába bulizni, körülbelül 8-as. Brazília egyes részeihez képest, ahol nem állhatsz meg autóval a pirosnál, mert kiszednek belőle, valószínűleg az 1-est veregeti alulról.
2020. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Semmi veszélyes nincs itt
2020. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

A klasszikus éjszakai életet a "bulinegyedben" (belváros) nem mondanám veszélyesnek. Igaz, kb. minden este van valami kis balhé vagy "verekedés", de ezek azért alakulnak ki, mert rengeteg a 16-17 éves (egy-két helyen kiszolgálják őket), és kakaskodnak. Itt így nő fel az ember :)


Ami veszélyes: számozott utcák, Vasgyár egyes részei, Avas egyes részei, Tetemvár, Lyukó. De ugye ezekre a helyekre alapvetően nem jár az ember, én pl. utóbbi két helyen még életben nem voltam, mert külvárosi területek (22 éve itt élek). Persze elméletileg bárhol érhet atrocitás, bárhol lehetnek vadászó brazilok, de a többi hely nyugis. Egyes forgalmas környékeken (Tiszai, Búza tér, Újgyőri) elég sok kétes elem megfordul, Újgyőrin nappal is állandóan ülnek szétbikázva emberek. De nyilván mivel forgalmas hely, sok normális ember is mászkál itt, buszpályaudvarokon éjszaka is, tehát alapvetően nem kimondottan rizikós. Persze ez is nézőpont kérdése, én 185 cm és 95 kg vagyok, van jártasságom küzdősportban is, illetve erőteljes magabiztossággal rendelkezem, de ha 50 kilós nő lennék, nyilván én sem így éreznék, és hordanék magammal valami spray-t sötétedés után.


Azt látni kell azért, hogy minden városnak megvannak a putris, veszélyes részei (nyilván mindenhol a brazilok miatt). Miskolcon talán arányaiban kicsit több a gázos rész, de semmivel sem rosszabb a közbiztonság szerintem, mint Pest belvárosában, ha az első körben írt városrészeket kerülöd. A gazdag részek is megvannak ugyanígy, ahol csak mutatóban látsz rosszarcúakat.


Egyébként putris városnak sem mondanám Miskolcot, a belváros kifejezetten jó környék. Napközben elég sok cigót látni (kb. tízből egy) a forgalmas helyeken, de jelentős részük nem miskolci, hanem a környékbeli falvakból járnak fel suliba vagy melózni. Talán emiatt is csalóka kicsit a kép, hogy itt mennyi van belőlük.


Amiben én nagyobb különbséget látok, az az emberek mentalitása. Nem légből kapott dolog a "borsodi vér", mert itt azért teljesen más környezetben nő fel egy fiatal, mint a Dunántúlon. Ott olyan, hogy kemény utcai bűnözés, mert komolyabb brazil hordák, nem igazán vannak (talán Pécs és Siófok kivétel, de azok sem a bűnözésről híresek). Itt viszont igen. De nem csak a brazilokról beszélek, az átlagember mentalitása is más. Ez azért már a nagybetűs kelet, ennek megfelelően az emberekre is inkább keleti, mint nyugati mentalitás jellemző (ez igaz egyébként pl. Nyíregyházára is). Keményebb az élet, az emberek is keményebbek, hamarabb felállnak boxolni, hamarabb kiállnak magukért. Itt így nőnek fel a fiatalok is, anyagi helyzettől függetlenül. Ahogy mondtam, a fiatalok által közkedvelt bulis részeken is rendszeresek az összetűzések, persze ott nem rablásról, meg késelésről van szó.


Egyébként fiatalabb koromban engem is próbáltak kirabolni a tesák 1x. Akkor tizennégy voltam, nyomi kis tini, nyilván mély nyomot hagyott bennem a dolog.


Összességében 5-6/10 kb.

2020. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
Ja és még egy dolog... ahol tényleg rossz a közbiztonság, és konstans veszélyben vagy, azok bizonyos falvak a megyében... csak sok ember Miskolcot is ilyennek képzeli.
2020. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Ezt a lányt is egy cigány erőszakolta meg, a belvárosban. Tehát már az se biztonságos.

Az Újgyőri főtér környéke pedig már nappal is életveszélyes.

2020. nov. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

Az alján a leírtam mi a véleményem. A 20. válaszban. Miskolc lett az ország Mordora. 10. veszélyességi szint.


Keselyű

2020. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%
A miskolciak nagyon büszkék erre, hogy veszélyes a városuk, mitöbb, kérkednek vele.
2020. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!