Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szívesen laknátok ott?

Szívesen laknátok ott?

Figyelt kérdés

Annapolis Maryland állam fővárosa, egy kis amerikai város, kb. 40.000 ember él ott. Szerintem szép, hangulatos hely.


[link]



2020. dec. 23. 15:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem laknék Amerikában, mert alapvetően teljesen más kultúra. Hajlamosak nonszensz dolgokról órákat csacsogni, de ez még a jobbik eset. Egyszer egy amerikai tökre el volt képedve, hogy én nem szeretem a fegyvereket és nem is ismerem még az alaptípusokat sem. Arról meg nem is beszélve, hogy én huszonévesként szeretem a 16-17 éves csajokat is, ott meg dutyiba vágnának, ha lefeküdnék eggyel. A lövöldözés sem ritka. Nem, nem laknék ott.
2020. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
97%

Szerintem az USA-val a legnagyobb probléma az még mindig az egészségügy. Eszméletlen árak vannak még egészségbiztosítással is.

Csak az, hogy a mentőautó bevigyen a kórházba lehet 600 USD (180 000 Ft).

Egy vesekő-diagnózis biztosítás nélkül lehet 30 000 dollár (kb. 9 millió forint), és még biztosítással is fizetned kell vagy 3 millió forintot, mert nem fedezik teljesen.

Ha az újszülött meghal még a kórházban, az is 200 000 forint díj, hiába nem is kapott semmilyen ellátást.

A gyógyszerek árát direkt megnövelik nevetséges magasságokba a gyógyszergyártó cégek közösen, hogy ne legyen olcsó alternatíva. (lásd: inzulin ára dobozonként 350 000 forint az USA-ban, míg Kanadában 20 000 forint alatt van).

Sokan, akiket krónikus betegséggel diagnosztizálnak, mint a rák, de akár a cukorbetegség is, inkább nem vesznek kezelést és meghalnak, mert nem akarják, hogy a családjuk csődbe menjen a gyógyszer miatt.

És a biztosítók is csak ki akarnak tolni veled, minden kifogást keresnek, hogy megtagadják a költségek fedezését, mert valamiért nem volt szükséged rá a túléléshez szerintük. Gyógyszerből is a rendeset nem fedezik, csak a harmadrangú, alig-hatót.


Na meg az átlagos lakbér az USA-ban 350 000 Ft. havonta, Annapolisban meg átlagon felüli 500 000 forint.

A munkatörvények szörnyűek, a minimálbérből nem lehet megélni, Marylandban a minimálbér 11 USD, ami 3200 Ft óránként. Csak azért kirúghatnak, mert kiejtetted a szakszervezet szót, sztrájkról vagy bármilyen munkahelyi összefogásról meg ne is álmodj. Az amerikai lakosság 40%-a fizetéstől fizetésig él. A szegényebb államokban a gyerekek negyede csak az iskolában tud rendesen enni kapni.

Vicces mondogatni, hogy az amerikaiak kövérek, de az azért van mert ott az egészségtelen gyors kaja a megfizethető az embereknek.


Ezek mellett még az állampolgár is szenved, bevándorlóként te vagy én pedig örüljünk, ha lesz elég pénzük a lakbér mellett enni.


Aztán persze ott vannak a lövöldözések. 2020 a vírus miatt ilyen szempontból nyugodt volt, de csak 2019-ben 435 nyilvános lövöldözés volt, amiben 517-en haltak meg és 1748-an megsebesültek.


Nagyon szép az USA, gyönyörű, tényleg; de semmi pénzért nem élnék ott.

2020. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
#2: Nagyon szépen összefoglaltad. Én csak lusta vagyok ennyit gépelni. :D
2020. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
2-es. Úgy beszélsz, mintha tisztességes szakma ellenére is éhenhalnál odakint. Az egészségügy dolog is teljesen el van ferdítve. Mintha naponta milliók halnának meg az egészségügy miatt. Mindenki löki a negatívumot, de rohadt érdekes, hogy mégis működik ott is az élet. A legtöbb köszöni szépen, jól van. Csak mi vízionáljuk állandóan ezt az élhetetlen dumát. Persze értem én, ha az ember nem lakott ott, akkor a pozitívumokat sem ismerheti. Itthon is csak vergődsz normális munka híján. Vegetálsz, mint valami növény, aztán még a látkép is olyan balkáni nyomor, meg az undorító Kádár kocka házakkal. Itt is fizetned kell, ha nincs biztosításod, ráadásul egyre többen mennek inkább magándokihoz, mert az állami a feneke alatt van. A kórházakról inkább ne is nyilatkozzunk, hogy hogyan néznek ki. Meg még lehetne sorolni sokmindent.
2020. dec. 23. 15:50
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Márpedig a kettes igazat írt. Mocskosul szegényelles az USA politikája, a magyar egészségügy pedig kezd arra hajazni!
2020. dec. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
(Igaz, az utóbbit látod te is akkor.)
2020. dec. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Mindenhol szegényellenes minden a fejlődő világban. Itthon nem? Németországban nem? Kanadában nem? Nem kell szegénynek lenni, azt kész. Nem nehéz dolog ez, csak tanulni kell. El kell helyezkedni normális helyre. Nem közmunkásnak kell menni. Az operátor is csak méltatlankodik a szalag mellett. Miért nem tesz ellene? Ja, mert méltatlankodni könnyebb. És akkor eljutottunk oda, hogy az lenne a fain rendszer, amelyik ezekre az életképtelen emberekre épít. Nem, mindenhonnan ki vannak az ilyenek taszítva.
2020. dec. 23. 16:00
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

"Nem kell szegénynek lenni, azt kész. Nem nehéz dolog ez, csak tanulni kell."


A legnagyobb élethazugság. Te biztosan beleszülettél a jólétbe, onnan könnyen ugatsz.

2020. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem beleszülettem, hanem megerőltettem magam, aztán tanultam. Pedig rohadtul nem volt jó a könyveket bújni, de most azért jól esik az a 600.000 forintos fizetés.
2020. dec. 23. 16:06
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Én nem költöznék oda, szép hely, de nem vonz az USA sok szempont miatt. Magyarországról már rég elköltöztem, de jól érzem magam itt Európában, a többi kontinensen maradok turista.
2020. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!