Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szívesen laknátok ott?

Szívesen laknátok ott?

Figyelt kérdés

Annapolis Maryland állam fővárosa, egy kis amerikai város, kb. 40.000 ember él ott. Szerintem szép, hangulatos hely.


[link]



2020. dec. 23. 15:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%

"Nem beleszülettem, hanem megerőltettem magam, aztán tanultam. Pedig rohadtul nem volt jó a könyveket bújni, de most azért jól esik az a 600.000 forintos fizetés."


Akkor neked szerencséd volt, van ilyen is, igen. De van fogalmad arról, hogy mennyi ember küzd, és mégsem jut semerre sem? Ez a "kemény munka" bullshit általában fals.

2020. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
De ilyenek mindig lesznek. Mindenhol vannak küzdő emberek, akik nem jutnak semerre. Sőt, ebből a szempontból nem hiába hívják az USA-t a lehetőségek országának. Értem én, hogy emberileg egy mocsok dolog az árokban hagyni a szegényeket, de nem lehet országot alapozni rájuk. Nem lehet egy közmunkásra alapozni a gazdaságot, mint ahogyan az USA-ban sem lehet arra az emberre alapozni, aki Detroit szegény negyedében árulja a drogot az utcán. És akkor jönnek azzal, hogy ő milyen egészségügyi ellátásban részesül. Milyenben részesüljön? Nincs se munkája, se biztosítása. Ugyanez nálunk milyenben részesül? Egy szaros MR felvétel több százezer. Akkor miről beszélünk?
2020. dec. 23. 16:31
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
A többi választ csak átfutottam, szóval a kérdésre válaszolva: Én nem szívesen élnék ott. Esztétikailag egyrész szerintem annyira nem szép, és hangulatosnak sem találom annyira. Persze vannak sokkal rondább városok is. Tehát inkább ez, mint a paneltenger. Viszont az USA-ban van. Ami nem vonz. Szerintem Európa építészeti szempontból változatosabb és szebb. Másrészt hozzászoktam, hogy ha kedvem szottyan (mivel közel lakom a határhoz) akkor fogom magam és külföldön töltöm a délutánt. Ha az USA-ban laknék nem tehetném meg azt, hogy egy napra leugrok a horvát tengerpartra, vagy az osztrák hegyekbe. Lehet, hogy ott is vannak hegyek és tengerpart, de a számomra szép városok itt vannak. Meg hát kulrtúrálisan is változatosabb. És hiába lenne annyi pénzem, hogy repjegyet vegyek, amikor csak akarok, kényelmetlenebb sokkal, mint kocsiba ülni és egy nap alatt megfordulni. Szóval mivel esztétikailag Európát szebbnek látom, és szeretném részletesen bejárni, ezért nem költöznek el az USA-ba semmi képen sem.
2020. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, örüljél az USA-dnak, mi köszönjük, de nem megyünk oda.

Ronda, sivár, lőnek, tüntetnek, stb...

Amúgy mitől vagy ilyen ideges, ha valaki nem ért veled egyet?

Ha azt mondom költözz az oroszokhoz, akkor szó nélkül te sem mész oda.

2020. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
"Ronda, sivár." Jól van, okos vagy. Egyébként örülök és boldog vagyok. Csaó!
2020. dec. 23. 18:25
 16/25 anonim ***** válasza:
Ezen miért "vesztetek így össze". Kinek a pap, kinek a papné. Van akinek tetszik, van akinek nem.
2020. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nem állt szándékomban veszekedni, csak elegem van már az olyan emberekből, akik úgy állítják be az USA-t, hogy ott aztán nem lehet élni, élhetetlen, az egészségügy romokban, a földön hagyják a mentősök az embert, ha nincs biztosítása, mindenki lövöldözik, meg az összes ilyen baromságok. Meg mennyire kövérek, ugye mondja ezt Európa legelhízottabb társadalma (OECD adat). A KFC-s csirkemellet, ami csirkemell valóban, fikázza, bezzeg otthon meg falja a legolcsóbb, legegészségtelenebb, legzsírosabb disznóhúst, mert a marhahús már drága. Meg véres hurka, szalonna, stb. Ez igen, maga a tiszta egészséges táplálkozás. Cseppet a pofából le lehetne faragni, mert az van, de más nincs.
2020. dec. 23. 19:42
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország is fos, meg az USA is. Igenis sok a lövöldözés meg több az élhetetlen rész. Tökre ugyanaz megy, mint itt. Mit hittél, hogy az van, amit a béjjváccsban látsz?
2020. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
(Az "ugyanaz" nyilván az élhetetetlenségre vonatkozott, nem a lövöldözésre, de ha legális lenne a fegyverviselés, azt hiszem, itt is menne a dara, a sok retardált halomra lövöldözné egymást...)
2020. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Malibunál az van, amit a Baywatch-ban látsz, igen.
2020. dec. 23. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!