Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Petárdázó(k) ellen mit lehet...

Petárdázó(k) ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Valaki a környékemen (Győr Gyárváros) szinte napi rendszerességgel petárdákat durrogtat. Kb. november közepe óta csinálja ezt és már nagyon elegem van belőle (de nem csak nekem. Pár visszajelzés alapján tudom, hogy mások sem örülnek neki enyhén szólva). Milyen lépéseket lehet tenni annak érdekében, hogy abbahagyja? A rendőrség tud valamit kezdeni azzal, ha bejelentem? (képi vagy hangi rögzítést nem tudtam készíteni, másképp meg nem tudom, hogy lehetne bizonyítani. Bár az igaz, hogy sokan lennének, akik tudnák tanúsítani. Ettől zeng az egész környék már másfél hónapja)

#petárda #illegális használat
2020. dec. 26. 22:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%

Baromi kellemetlen helyzet.

Ha vannak, akik tanúsítják, az kezdetnek már jó. Szerintem beszélj össze a többiekkel, és közösen menjetek oda az illető(k)höz. Akkor látjátok, hogy kik szórakoznak, és többen lesztek (tudtok egymás mellett tanúskodni, és az illetők sem mernek talán annyira ugrálni).

Az fontos lenne, hogy olyanokat szervezz be, akik nem családtagok, mert azokba a feljenelentést követően beleköthetnek, hogy nem 100%-ig hiteles tanúk.

2020. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Már előre fosol?
2020. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy petárda, vagy tűzijáték? Menyire folyamatos? Milyen napszakban csinálja?
2020. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Majdnem minden nap délután 5 és 7 óra között (leggyakrabban 6 óra körül, de néha jóval később, este 8 után is ellövi). Az pedig teljesen biztos, hogy petárda vagy tűzijáték (de nagy valószínűséggel petárda). És márcelég régóta, november óta csinálja, úgyhogy valószínűleg nem most akar leállni...
2020. dec. 27. 01:21
 5/21 A kérdező kommentje:
-már elég
2020. dec. 27. 01:25
 6/21 anonim válasza:
60%

Én büszke lennék hogy tökös fiatal legények zengetik a környéket! Nálunk töketlen a szilveszter! Ide például elkéne pár tökös, fasza petárdázó legény aki feldobja a monoton hétköznapokat pár ütős petkóval!


Ott elég, itt meg hiány van belőle. :)

2020. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

#6


Akkor javaslom, hogy menj oda, és nyilvánosan nyald ki a seggüket.

2020. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
6-os szerintem összehozható. Ha lejössz ide a megadott időpontban, megbeszélheted velük, hogy menjenek el hozzátok földobni a szilveszteri hangulatot. :D Biztos örülnének neki. Most is itt durrogtatják ezerrel az állatok. A Mátyás király téren jól lehet hallani. Oda kimész, hang alapján megtudod, kiket kell keresned és lebonyolítod velük a bulit. :D
2020. dec. 28. 17:24
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk volt olyan szomszéd 5db mini petárdáért neki állt kötegedni. De az a típus aki lopkodta a téglákat a kertünkből. Csinált egy lyukat a kerítésre hogy a kutyája a mi udvarunkba meg a máséba szabadon átjárhasson. Ha mi visszacsináltuk újra odarakta a lyukat. Amikor egy órával később a telepet nyomták a háza kerítésén lapult mint sz a gazban. Pár hónappal később amikor volt egy szrabb napom minden reggel a háza előtt megyek el. 10db házi készítésű petárdát a kerítésén be is nyomtam. Ki nem mert jönni. Azóta nem lyukasztja át a kerítést a kutyájának : ). Pedig én mindig elviszem a tűzijátékot petárdát! Ja és ami nekem van az nem gyári hanem házi készítésű petárdák. Ha két utcával arrébb van lőve a parkban már az idegesíti a sok intoleránst… Mesélte hogy neki milyen befolyásos ismerősei vannak. Undorodom az ilyenektől! Velem módjuk azóta nem mer szórakozni, sejtheti hogy fegyvert, meg robbanóanyagot is össze tudok rakni.
2020. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Jó szomszédság örök áldás. :D

Amúgy viccet félretéve én nem olyan vagyok, mint a te kedves volt szomszédod. Nem szoktam cseszekedni a környékemen élőkkel meg úgy senkivel. Viszont az talán joggal zavarhat (és mást is), hogy több mint egy teljes hónapon át durrogtatják a durrogtatni valót. Aki annyira petárdázni akar, csinálja szilveszterkor, amikor engedélyezett a durrogtatás. Aki meg máskor csinálja, ne csodálkozzon, ha intoleránsak lesznek vele.

2021. jan. 2. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!