Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Félek a szomszédtól, mit tegyek?

Félek a szomszédtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyáron költöztek új lakók a szomszédba. Csak albérlők. Eleinte nem volt bajom velük, hivatalosan csak 3-an laknak ott (2 lány, egy fiú, a fiú egyetemre jár, a lányokat nem tudom), de mindig 5-10-en vannak a lakásban. És elég hangosak voltak. De mondom, ezzel még nem volt baj. Hanem egyszer, nyár végén történt, hogy kijött hozzájuk a rendőrség (nem tudom ki hívta, vagy egy másik lakó, vagy közülük valaki), mert az egyik haverjuk részegen ordibált a lépcsőházban és verte az ajtójukat. Aztán egyszer volt, hogy pont mentem haza, a folyosón beszélgettek vagy öten, és ott álltak az ajtóm előtt. Gondolom nem tudták, hogy pont ott lakok. Odaértem az ajtó elé, és mondtam hogy legyenek szívesek félre állni, mert oda szeretnék bemenni. Aztán az egyik nem akart mozdulni onnan, hanem próbált vicces lenni, hogy mert mi lesz ha nem áll félre, ekkor aki ott lakik kijött és szólt neki, hogy menjenek be, tőlem meg elnézést kért a haverjai miatt. Most pedig a múlthéten történt, hogy megint kihívta valaki rájuk a rendőrséget, mert óriási ajtócsapkodás volt, meg kiabálás és ketten össze is verekedtek, az egyiknél kés is volt. Meg volt, hogy egyszer mentem haza, és a lépcsőház kapujában volt valamelyik, köszöntem, hogy jó estét, vissza köszönt, és elkezdett utánam jönni a lépcsőn. Oké, mellettem lakik, tehát lehet a lakásához indult, de pont akkor amikor én is hazamegyek? és akkor elkezdtem sietni, már a kulcsot dugtam a zárba és akkor hallom, hogy ő is elkezd futni fölfelé, de mire odaért, bezártam az ajtót, és akkor hallottam, hogy bemegy az ő ajtójukon. Mivel egyedül lakok, félek. A lakás tulajával nincs semmi kapcsolatom, nem tudom őt elérni, de gondoltam, a közösképviselővel beszélek, hogy csináljon valamit, mert nem vagyok nyugodt tőlük. Ez egy teljesen nyugodt környék volt, normális szomszédokkal, sok az idős lakó, jó kis közösség volt, erre idejöttek és azóta félek. Mi van ha egyszer betörnek? Vagy bántanak? Mit lehet tenni?

L/24


2020. dec. 27. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Túl sok krimit nézel
2020. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Készülj előbb utóbb meg kell küzdeni vele .
2020. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Tehát van egy társaság, ami csoportosul, folyamatosan garázda módon viselkedik, és életvitelszerűen kést hord magával, és mellesleg egyetemisták. Ez roppant hihetően hangzik.
2020. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Wow ez sok pasi el sem tudja hinni mennyire félelmetes mikor kettesben maradsz egy idegen férfivel.. Szerintem próbálj meg beszélni a közös képviselővel mert lehet mások is szóvá tették már hogy zajonganak, és ő tud beszélni a tulajjal is vagy megadni neked a számát esetleg. És paprika sprayt hordj magaddal azért
2020. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd ki a rendőrséget ! Vagy szólj a közös képviselőnek, hogy paterolja ki őket. Tarts magadnál önvédelmi eszközt. Ha maradnak, akkor végső esetben a költözés jelenthet megoldást.
2020. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A közös képviselő feladata az ebben az esetben, hogy felvegye a kapcsolatot a lakás tulajdonosával és felszólítsa. És igen, a k. képv. követelheti a többi lakó/tulajdonos nevében a rendet.
2020. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hétfőn fölhívom a közösképviselőt.
2020. dec. 27. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hordj sprejeket.

Szolj/irj a kozoskepviselonek a berlok zavaro viselkedeserol.


Minden berleti szerzi tartalmazz,h nem zavarhatja a lakok nyugalmat.

2020. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom a leírásból már mindenkinek leesett, hogy melyik népcsoportról van szó.
2020. dec. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk egyértelmüen a "tiszta" magyarok csinálják ugyanígy a cirkuszt!
2020. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!