Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédtól áthulló falevél?

Szomszédtól áthulló falevél?

Figyelt kérdés

Az egyik oldali szomszédnak van egy kb 25 méteres fája, ami közvetlenül a kerítésünk mellett van, napi kb 2 hatalmas zsák levél hull le róla hozzánk...

Nekünk pont ott van a kutyának egy nagy 150 nm-es kifutója, oda hull az összes, szerencsétlen "nyakig" gázol a levélben meg hát igénytelen is, szóval minden nap kénytelen vagyok összegereblyézni szedni, de nekem erre se kedvem sem időm, se kapacitásom napi 2 zsák levelet tárolni. Plusz egy csomó behullik a teraszunkra, az ereszcsatornába, a kocsira, a kapura, mindent beborít. Hát valami gusztustalan, legalábbis nekem ez nem jön be, erdőben szép a falevél, de nem a tujákon meg a teraszon..Szóltam neki kb 1 hónapja, hogy meg kell metszeni vagy valamit csinálni kell vele, mert azért hullik annyi ide, mert már a fél fa kb hozzánk van átnőve. Azt mondta persze intézi, hát azóta sem történt semmi.

Ilyen esetben mit lehet tenni amúgy? Marad a könyörgés? Önkormányzathoz nem akarok menni igazából.


2020. nov. 11. 15:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad a könyörgés vagy megmetszed te magad.
2020. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
84%

Megmetszeni? Egy 25 méteres fàt? Nem hiszem hogy ez opció lenne

Ez egy szar helyzet, de valószínűleg a szél is odavinné ha tàvolabb lenne akkor is.

2020. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Megmetszeni igen ezt nem lehet, ezt már ő is mondta, hogy ehhez valami speckó embert kell keresnie.
2020. nov. 11. 15:07
 4/39 anonim ***** válasza:
84%

1. Nézd meg a helyi szabályzást, hogy erre mi vonatkozik? (Valoszinüleg nem a fa kivágása, vagy tönkretevö megmetszése a megoldás.

2. 25 m-es fa szakszerü koronaformázása nem 2 fillér és nem 5 perc arra szakembert találni.

2020. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, olyannal kell amivel pl az utcai fákat is szokták a vezetékek miatt.
2020. nov. 11. 15:09
 6/39 anonim ***** válasza:
20%
Dobjátok össze rá a pénzt.Szerintem 100k alatt megcsinálják.
2020. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Hát jó, akkor még adok neki időt, hátha keresi az embert..
2020. nov. 11. 15:10
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Az átlógó ágakat azt hiszem, jogod van levágni. Kérdés, hogy ha emiatt valami fertőzése lesz a fának és kipusztul, akkor mi van...

Mondjuk nálunk is ugyanez a helyzet, szerintem egyáltalán nem zavaró, lesz belőle komposzt. :D

2020. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Oke, csak én nem tudok ilyen magasságban egy fát megmetszeni, másrészt a rendelet szerint én nem is nyúlhatok amúgy hozzá, csak ha többszöri felszólításra sem csinálja azt hiszem.


Hát nekünk van 8 saját fánk, elég az után takarítani és komposztálni, a miénk nem lóg senkihez, és nem szemetel más életterébe nap mint nap. Bőven elég azzal foglalkozni.


Ez a fa lassan eléri a tetőnket is, nem tudom akarom e megvárni, hogy még abban is kárt tegyen.

2020. nov. 11. 15:13
 10/39 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy tavasszal szeretném terméskővel lerakni az egészet, mert a kutya máshol lesz, és a terméskőről össze sem lehet szedni ezt a temérdek levelet, ott már gereblyézni sem lehet majd.
2020. nov. 11. 15:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!