Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 10.emeleten lakni veszelyes a...

10.emeleten lakni veszelyes a földrengèsek miatt?

Figyelt kérdés
Ma is volt itt Zala megyében, Zágrábban volt a középpontja és olvastam,hogy a 8-9.emeleten is rezgett a ház, mi meg a 10.en akarunk lakást venni és kicsit tartok ettol.
2020. dec. 28. 10:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Itt nincs semmilyen törésvonal.
2020. dec. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont annyira veszélyes a 10.-en egy földrengést kifogni mint a 2. emeleten. Nálunk is volt már olyan, hogy mozgott a csillár pedig csak az elsőn lakunk. (de úgy alapból Magyarország ilyen szempontból nagyon biztonságos)

Ha meg akkora földrengés lesz, hogy összedől a tömbház akkor még jobb is a tetején lenni, mert kevesebb törmelék lesz rajtad, nagyobb eséllyel találnak meg.


Nem tudom hány emeletes az ahova költöztök de nálunk sok a 10 emeletes aztán ha legfelső szinten lesztek én jobban aggódnék helyedben a beázások meg a nyári hőség miatt.

2020. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincsenek olyan földrengések, hogy emiatt aggódni kelljen. 9. emeleten nőttem fel, egyszer hozzánk is elért egy földrengés, de semmi komoly nem volt.
2020. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Én Zalában élek, egy 10 emeletes 8. emeletén.

Veszélyesnek nem gondolnám, inkább csak ijesztő. A március 22-i erősebb volt, mint a mai, de azért az túlzás, hogy rezgett a ház. Inkább csak azt érzed, hogy fekszel az ágyban, és hullámzik alattad, mintha valaki löködné, illetve ami még márciusban érdekes volt, ahogy a hosszabb levelű növényeink "integettek" a leveleikkel, nagyon fura volt. A papagájaink is megérezték, elkezdtek pánikolni. Félelmetesnek félelmetes egy ilyen földrengés, de nem veszélyes.

Egy kommentben azt olvastam (nem tudom, mennyire igaz), hogy a téglaházakra veszélyesebb, mert a gyengébb cementkötés miatt hamarabb dőlnek le, mint a beton+acél panelek.

Egyébként ezek a rezgések, amik jellemzően Horváthországból jönnek és 5.2-5.4 körüli erősségűek, mire ideérnek, túlságosan legyengülnek ahhoz, hogy bármiféle kárt okozzanak. Ha megnézed a Horváthországban készült képeket ( [link] ), azért látszik, hogy olyan hűdenagy károkat ott sem okozott.

2020. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kábé annyi értelme van a földrengésektől rettegni, mint a vulkánkitörésektől.
2020. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A panelház bírja valamennyire a földrengést, amikor épültek gondoltak erre is. Egy régi téglatársasház előbb összedölne.
2020. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha földszinten laksz és összedől a "kártyavár", 9 emeletnyi cucc zuhan rád, szal gondold át újra, melyik a veszélyesebb.
2020. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ma is volt földrengés, sokaknál az egyszintes házban is belengett a csillár, én itt a tetőtérben nem tapasztaltam ezt Keszthelyen, de azért megijedtem.
2020. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Mi emeletes családi házban élünk és ma volt földrengés és a karácsonyfa díszei lobogtak jobbra-ballra
2020. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is éreztem Pécsen, 10 emeletesben lakok, lengett az egész épület, de nincs baj.
2020. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!