Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Itthon az épületek mennyire...

Itthon az épületek mennyire földrengésbiztosak?

Figyelt kérdés
Mi volt régen és most erre a szabályozás? Panelok, kórházak, áruházak kb. mekkora erősséget bírnának ki?

2020. dec. 30. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Kábé 300 évente van olyan rengés, amikor a csillár kicsit mozogni kezd.


Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy vulkánkitörésbiztosak-e?

2020. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. A "földrengésbiztos épület meghatározásnak is több fajtája van.
2020. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
El vagy tévedve. Tegnap Pécs környékén is 4-es erősségű volt, ami szinte brutálisnak érződött. Kicsit mozgós elig érzékelhető van vagy 10-20 egy évben.
2020. dec. 30. 21:51
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Azt az erősséget, ami itthon előfordulhat, kibírják.
2020. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
1× hallottam, hogy a mai panelok már nem azok, mert ugye az évek során sok fúrás-faragás volt bennük a lakók által...
2020. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed, horvátban is elsősorban a régebbi épületek szerkezetei rogytak meg, potyogtak. Gondolom itt is erre lehet számítani ha egy ilyen esemény bekövetkezne. Paneloknál nem tudom mi a helyzet, de mivel vasbeton szerkezet, az acélkapcsolatoknak van elég rugalmasságuk egy bizonyos mozgást el is kell hogy viseljenek. Maximum jobban érezhető egy kisebb alapterületű de magas tömb 10 emeletén a földmozgás.

Én elsősorban a kb 100+ éves többemeletes házakért aggódnék, azok még fagerendával készültek, ami szintén egyidős a házzal.

2020. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Én Tolna megyében lakom, kint voltam az udvaron amikor jött az utó rezgés de én nem éreztem annyira durvának. Én csak azt hittem szédülök. Akkor jöttem rá hogy nem, amikor rá néztem a vizes hordóra és láttam hogy mozog benne a víz. De ilyet én nem tapasztaltam mint amit sokan írnak hogy remegett a lábuk meg stb... De ha tényleg annyira erősnek számít a négyes is akkor nekünk nagyon strapabíró házunk lehet pedig több mint száz éves :D
2020. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
A panelhaz a legbiztonsagosabb. Ilyenkor nem torik, hanem kileng. Rugalmas.
2020. dec. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
80-as években erősen kilengett a panelház, ahol laktam (9.emeleten, éreztük mindannyian a tömbben, sokan ki is szaladtak az utcára ijedtükben). Azóta is áll az épület, semmi gond nincs vele. A mostaninál is érezték az ott lakók, 7. emelettől fölfelé, de semmi baja nem lett senkinek, az épület továbbra is egyben van.
2021. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként ilyenkor nem értem a lepontozókat :D miért pontoztátok le? Az jobb lett volna ha összedőlnek a házak? Én el hiszem hosz szívesen olvastátok volna a hírekben hogy x helyiségeken össze döltek a házak, de segíteni már nem segítettetek volna a bajba jutottakon :)
2021. jan. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!