Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hány évesen költöztetek el...

Ti hány évesen költöztetek el a szüleitektől (nyilván olyanok válaszát várom, aki már elköltözött otthonról)? Lakáskeresésnél miket vettetek figyelembe?

Figyelt kérdés

Szerintetek pl. ha valaki iskola mellett diákmelózik, abból a fizetésből el tudna költözni meg fenntartani magát? Egy átlagos 18-22 év körüli embernek mennyi pénzre lenne szüksége havonta ahhoz, hogy átlagos életet éljen? (Átlagos élet alatt azt értem, hogy nem b4sz ki minden hónapban mondjuk több tízezer vagy százezer forintokat drága koncertekre meg bulizásra, nem jár méregdrága éttermekbe, nincs drága hobbija, stb.)

Bármilyen tanácsot vagy ilyesmit szívesen olvasok amúgy a költözéssel kapcsolatban ^^


2017. jún. 22. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Párom a bátyjával 19 évesen (2,5 lassan 3 éve)jött el Kelet M.o-ról, ide a Kisalföldre. 130 ezer forintot keresett egy gyárban,50-50 ezer forintért béreltek a bátyjával egy-egy szobát.A maradék 80 ezer maradt kajára,ruhákra,internetre/telefonra.

Amikor összejöttünk én 18 voltam,párom 20.

Tavaly májusban költöztünk össze. (19-22)

Ő 150 ezer forint körül keres, én még tanulok,anyumék Németországban élnek,ők segítenek ki anyagilag,ha szükséges. Most összesen 60 ezer forintot fizetünk 1 szoba, amerikai konyha+nappali(/ebédlő),fürdő.A maradék 90 ezer kutyaoltás, kaja,telefonszámla,vonatbérletek,néha étterem,mozi.

Ha csak egy szobát bérelsz egy városban,ami nem megyeszékhely,akkor az olyan 30-40 ezer forint,ezen kívül mi olyan 10 ezret szoktunk számolni hetente kajára. (Ebben van alapanyag,tej,kenyér, zöldség,gyümölcs,rágcsa. Több napra főzök,így is tudok spórolni,sőt,van,hogy hatalmas adagban,akkor lefagyasztom,és ha nincs idő,akkor csak bedobjuk a mikróba) 40 ezer egy hónapra,tehát olyan 80 ezer forintnál tartunk. Tisztítószer,sampon,tusfürdő,fogkrém 5000 forint környékén kijön,85. Több hirtelen nem jut eszembe,de ha igen,és érdekel megírom.

2017. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

18 koli, 24 saját albérlet, első szempont az ár volt második a minőség. Elhelyezkedés és méret miatt lassan költözök tovább, 25 éves korom óta vagyok anyagilag teljesen független...

Ha koli nem jöhet szóba, de szoba bérlés igen, akkor szerintem a minimum Budapesten 40 szoba + 10 rezsi + 35 havi kaja és erre jön a tisztálkodási szer, vagy egyéb nem rendszeres kiadás, illetve ha van akkor telefonszámla, stb ezt te tudod, hogy van e egyéb költséged..

Ebben nincs meg szórakozás vagy pl cigi, tehát egy átlag bulizós fiatal kb havi 100-ig nullázza magát hó végén

2017. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
2 evet lehuztam kulfoldon, majd 20 evesen kartes hazat vettem videken. Alberletet nem akartam, az penzkidobas.
2017. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
#3 szerintem meg egy vidéken levő ingatlan a pénzkidobás, meg szerencse, hogy nem egymás pénzével gazdálkodunk :)
2017. jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nezopont kerdese, olcson lett sajat lakasom, a rezsi is feleannyiba kerult mint varoson, ez mar nagyon erzodik a penztarcan, a stabil jol fizetett melom meg 25 kilometerre. Ennyi belefer. Szamomra sokkal jobb mint fizetesed felet rakolteni egy olyan lakasra ami sosem lesz a tied, vagy 15-20 evig torlesztesz, csak hogy halgathasd a szomszedok maganeletet.
2017. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg szerencse, hogy sokkal magasabb a fizetésem, mint az albérletem duplája :)
2017. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Neked igen, de masoknak meg nem.
2017. jún. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na az meg, látod, nem érdekel. Meg az hiányzik az életemből, hogy mas balszerencséjét is sajátomnak tudjam...
2017. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18 évesen
2017. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

23 évesen az exemhez.


Aztán szakítottunk, akkor rokonhoz, mert mostohaanyám mondta, hogy "haza" nem mehetek, apa meg bólogatott rá.


27 évesen a párommal élünk együtt, lakáskeresésnél, hogy albérlet, mert a munkánk miatt nem köthetjük le magunkat.

Majd házasság után-gyerek előtt veszünk egy lakást, addig felesleges.


Havonta:

- egyedül 100 ezer + kaja

- másokkal együtt lakva ez lemehet 60-70-re is + kaja

- koli 6-10 ezer + kaja


De vidéken nyilván alacsonyabbak az árak, de munka sincs annyira.

Diákmelóból NEM tartod el magad.

2017. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!