Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha már a tököm...

Mit tegyek, ha már a tököm tele van a felső szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Megpróbálom minél rövidebbre fogni.

Tömblakásban élünk, ami két részre van felosztva. Mindegyik ilyen részben van 6 lakás, 2 a földszinten, 2 az első emeleten, és 2 a második emeleten. Mi az első emeleten lakunk, és egy családé mindkét legfelső lakás. Az egyikben laknak, a pont felettünk lévőt pedig felújítják, vagy én már nem tudom mit csinálnak vele.


Pont 2019 január elején költöztünk ide, tehát már 2 éve, és már akkor is az első napon mikor jöttem haza iskolából, a csávó festékes vödrökkel meg ilyen munkás ruhában jött ki a lépcsőházból, szóval gondolom már akkor is nagyban csinálták azt a lakást. De ami idegesít, hogy szinte egész nap kint vannak a lépcsőházban mikor nem dolgoznak (tehát délután, meg hétvégén), ott üvöltöznek, rohadt hangosan beszélnek, kalapálnak, fúrnak, vésnek, tököm tudja mit csinálnak. És ha a lakásban csinálnak valamit, be se csukják az ajtót, és persze kihallatszik minden a lépcsőházba is elég keményen. Hétköznapokon általában délutántól este 8-ig folyamatosan megy a fúrás, kalapálás, üvöltözés, hétvégén pedig egész nap. És még növényeket is termesztenek a lépcsőházban, amiktől alig lehet elférni, meg azok miatt is folyton kint vannak, mert öntözik őket meg ilyenek. És alig bírok elmenni itthonról úgy, hogy ne találkozzak velük a lépcsőházban, és rohadt kellemetlen.. Csak tudnám, mi a tökömet csinálnak ennyi ideig azon a lakáson, és kitudja, hogy mielőtt ideköltöztünk, az előtt mikor kezdték.


2021. jan. 16. 10:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a hangfelvételt pont most vettem fel a szobámból, csukott ajtónál. Épp felettünk ütnek valamit, amit sztereóban hallok, mert jön a felettem lévő lakásból a hang lefelé, meg a nyitott ajtójuk miatt a lépcsőházból a bejárati ajtónkon át is jön a hang.. És olyan szinten remeg tőlük az egész tömb, hogy felettünk kalapálnak, de az én padlóm rezeg.

2021. jan. 16. 10:56
 2/24 anonim ***** válasza:
23%
A felújítésba nem lehet beleszólni, vasárnap, meg éjjel nem csinalhatják, de nap közben igen.
2021. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

"7.00 óra és 20.00 óra között, szombaton és jogszabály által pihenőnapnak minősített napokon 9.00 óra és 12.00 óra között, valamint 15.00 óra és 18.00 óra között lehet. Vasárnap és munkaszüneti napokon ezeket a tevékenységeket nem végezheted."


[link]

2021. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%
És? Felújítás zajlik. Ha a társasház szabályai engedik akkor lehet szombaton csinálni. Úgy bírom az ilyen két bites szomszédokat akik azt hiszik hogy körülöttük forog a világ.
2021. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem a felújításon volt a hangsúly, ha nem tűnt volna fel.
2021. jan. 16. 11:30
 6/24 A kérdező kommentje:
Lehet azt csinálni normálisan is. Azzal van a bajom, hogy folyton nyitva az ajtajuk, üvöltöznek, kihallatszik minden a lépcsőházba, nem lehet anélkül kimenni, hogy ne találkozzak velük, meg ilyenek.
2021. jan. 16. 11:34
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

Az, hogy folyton találkozol velük, egyedül a te bajod. Ha akarnának, széken ülhetnének egésznap a lenti bejárati ajtó mellett. Társasház, megteheti.

Az, hogy ordibálnak, tényleg idegesítő lehet, de ha nem szólsz rájuk, akkor viseld el. Mást nem lehet tenni. Este 8-ig azt csinálnak, amit akarnak, mindegy mennyire idegesítő. Felettünk olyan házaspár lakik, egy gyerekkel, akik minden este veszekednek. Nem nappal, hanem este. Évek óta. De úgy, hogy a következő utcában hallani lehet este 10-11-kor a nő ordibálását. Megszámolni nem tudom, hányszor jött ki a rendőr. Történt valami? Nem történt semmi, élnek idegbetegen és részegen, ahogy eddig.

2021. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

Azért azt hagyjuk már, hogy két év alatt nem bírták befejezni a felújítást...

Egyébként laktam már jó pár társasházban, sehol nem engedett meg olyat a házirend, hogy szombaton egész nap felújítson az ember, bőven elég, hogy egész hétköznap ez megy, hadd ne kelljen már egész hétvégén is ezt hallgatni. A többségnél egész szombaton tiltólistán volt a felújítás és egyéb hasonlóan nagy zajjal járó tevékenység, néhány pedig megadott egy pár órás idősávot, ami után viszont szintén tilos volt a zajongás. Vasárnap meg élből off, ezt a jogszabály is világosan kimondja, ahogy a panelek/társasházak saját házi rendje is. Ja és többségében hétköznap is le van korlátozva, hogy x óra után nem felújíthatsz már.

Előző 3 helyen meg ahol jelenleg is lakom, reggel 8-tól este 6-ig lehet felújítani, után csend.

Tehát nem akkor kalapálok meg fúrok, amikor éppen jól esik, hanem amikor az meg van engedve!

Mindenképp nézd meg a házi rendet kérdező, illetve menj és szólj nekik, hogy legalább annyi legyen már bennük, hogy nem a folyosón obégatnak, mert mások is laknak ott!

2021. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

És úgy látszik, a vasárnap sem hatja meg őket. Ma is reggel óta ugyan úgy megy minden. Lépcsőházban üvöltözés, nyitott ajtónál kalapálás, fúrás stb..

Meg a hétköznapokon is az a gond, hogy nem nap közben csinálják, hanem gondolom munka után, tehát délutántól este 8-ig, amikor már mindenki itthon van. De majd akkor ránézek a házirendre.

De esküszöm megnézném azt a lakást, lehet valami extrém tárgygyűjtő aztán a cuccait fúrja fel a falra két éve vagy a tököm tudja már mit csinálnak ennyire..

2021. jan. 17. 11:23
 10/24 A kérdező kommentje:
Szerintem mindjárt bedugom szépen a fülem, berakok valami zenét, és elkezdek dobolni, úgyis most itt van nálam a dobcuccom. Aztán leszarom már, hogy mi lesz.
2021. jan. 17. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!