Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog panelban vasárnap reggel fél 8-kor porszívózni? Illetve bunkóság, amiért szóvá tettem a felső szomszédnak? Lent hosszabban kifejtem, mert fontosak a részletek.

Figyelt kérdés
A felső szomszédom minden hétköznap hajnali 3-kor kel, amiről nyilván nem tehet, de olyan hangosan indul el, hogy minden másnap erre nem csak felébredek, de vissza se tudok aludni amíg el nem megy. Még sosem mentem fel szólni, de vasárnap is rá ébredni nem esett jól. Úgyhogy ma felmentem, és udvarias, halk, normális hangnemben megkértem, hogy legyen szíves odafigyelni kicsit, mire a nő (60 körül) elkezdett velem ordítani a lépcsőházban, amire kijöttek a szomszédai, akik szintén ordítani kezdtek velem, hogy ők sem szólnak az ő felső szomszédaiknak ha valami gond van, és akkor pofázzak ha kisgyerekem lesz, addig hogy merészelem. Porszívózni vasárnap fél 8-kor pedig tök normális, én vagyok a lusta, és ha zavar a hajnali 3-kor kelés, akkor maradjak fenn addig, és akkor nem fog zavarni. Végül lejöttem mert már azt se tudtam sírjak-e vagy nevessek, még hallottam, hogy utána is engem szidtak, zengett a lépcsőház. Szóval szerintetek sem oké ez így, vagy tényleg én vagyok az a minősíthetetlen "mai fiatalság"? Mert most kb. a fél ház utál.

2016. márc. 20. 08:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Hány éves vagy? Dolgozol, tanulsz?
2016. márc. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Az én ilyen vén majmok ennyit tudnak.

Ordítani.

Nem véletlenül olyan megkeseredett az összes.

Én biztos feltolnám a hangerőt, jó kis Coro féle zenét.

2016. márc. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Bunkóság. Nálunk pl házirend szerint pihenőnapokon tilos mosógéppel mosni, porszívózni és egyéb zajos tevékenység. Nálatok nincs házirend? Kérd el a gondnoktól.
2016. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem bunkóság.
2016. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 25 vagyok, tanulok és dolgozom. Ezért is lenne fontos, hogy legalább néha kialudjam magam.
2016. márc. 20. 08:38
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Panel erről szól...aki oda költözik az számíthat rá. Egy időben mikor én is panelbe laktam, percre pontosan szinte minden nap 6:45-kor azt kellett hallgatnom hogy a lépcsőházba a néni rohan a piacra kopogós cipőbe. A felső szomszéd meg éjjelente mosott és zakatolt a mosógép. Az alattunk lévő meg minden vasárnap ebédre rántott húst sütött és feljött a szaga. A panel nem egy mese, meg kell szokni a közösséget és egymást. Ha meg vita és feszültség van az sem jó, azzal nem lesz megoldás. Sőt, még jobban cukkolja egymást a két személy.
2016. márc. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy. Miért lenne az? Legalább rend van. Én szomszédom is itt háborgott ok nélkül.. Pedig csak a fürdőszobában a csempét vertem le vésőgéppel. Nincs nagy hangja meg semmi.
2016. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Akkor leírom én is a saját bosszúságomat. Fölöttünk lakik egy kétgyerekes család. Más gond nem volna, de az asszonyka az esti mosogatásnak kb. 23 óra után áll neki. Van egy régi csapjuk a konyhában, és annyira zubog, amikor engedi a vizet, hogy szinte még a falak is rázkódnak. Este 11 óráig síri csend, és mikor lekoppanna a szemem, áll neki vizet engedni. Mintha náluk akkor kezdődne a reggel. Hallom, ahogy huzigálja a fiókokat, ahogy az edényekkel csörömpöl stb. Még nem volt bátorságom szólni ezért.
2016. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj,hogy a reggel 7-9-10 óra egy szürke zóna: nem egyértelmű, hogy ez még nagyon reggelnek számít vagy már napközbeni időnek, amikor lehet "zajongani".


Azzal nem értek egyet, hogy vasárnap ne lehessen porszívózni,más az, ha valaki tiplit fúr a falba, azt valóban le kell korlátozni, de a porszívó azért nem ez a kategória. Ha valaki vidéken lakik, akkor nyáron biztosra veheti, hogy valakinél zúgni fog a fűnyíró, persze ott is megvan az íratlan szabály, hogy lehetőleg ne hajnal 5kor történjen.


Az hülyeség, hogy azért ne szólj nekik, hogy mert ők sem szólnak a fentieknek, ez csak az ő komformista bizonyítványa, illetve szégyellheti magát,hogy nem tud normális választ adni egy kérdésre, csak a kiabálására és a szomszédjaira támaszkodik.


Ezt a kérdést valóban a gondnokkal kell tisztázni,mert egyéni bioritmus ide vagy oda; csak írott szabályokkal lehet rendet tenni ilyen esetekben. Nálunk is van olyan szabály pl., hogy nem szabad használni a szemétledobót este 9 és reggel 7 között.

2016. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

(1) Normális vagy.

(2) Sajnos tényleg nincs meg a kultúrája annak, hogy szóljunk, ha valami gond van. Simán lehet, hogy valakinek tökmindegy, hánykor porszívózik, csak nem tudja, hogy téged zavar. Szerintem nem normális a szóláson felháborodni, de mások sajnos másképp gondolják.

2016. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!