Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ingyen lakhatás a kisebb...

Ingyen lakhatás a kisebb szülővárosodban, lakáshiteles lakás nagyvárosban, vagy albérlet Pesten? A helyemben mit választanál?

Figyelt kérdés

-A szülővárosomban élhetnék abban a lakásban ingyen, amit apukám örökölt mamámtól pár éve, csak a rezsit kellene fizetnem. 80 ezres a város. A lakás nem lenne az enyém, csak benne élnék.

-Van most 4,5 millió ft spórolt pénzem, a családtól kapnék erre max 7-8 milliót ajándékba és felvennék max 5-6 millió ft lakáshitelt, aminek max 40 ezer a törlesztője. Ebből tudnék venni az egyetemvárosomban ahol jelenleg is élek egy számomra okés 1-1,5 szobás lakást 16-18 millióért. 150 ezres város.

-Vagy Pestre mennék albérletbe a karrieremet építeni, mert ott van esélyem a legnagyobb karrierre és fizetésre hosszú távon, de ott albérletben laknék még, mert nem akarok úgy lakást venni, hogy több a hitel, mint az önerő rajta vagy több a törlesztő mint az albérleti díj lenne és akkor inkább gyűjtenék még. Tehát Pesten csak albérlet játszana, mert 12 millió önerővel ott semmit nem lehet venni úgy tudom (igaz?), ha nem akarsz még minimum 15-20 millió hitelt. (Max úgy vennék fel hitelt, hogy nem több a törlesztő mint amit albérletre is tudnék fizetni.)


A családommal ezeket beszéltük meg, hogyha haza költözök akkor lakhatok apa örökölt lakásában ameddig szeretnék, ha pedig lakást akarok máshol akkor ők olyan 8 millió forinttal tudnak beszállni az önerőbe. Első sorban anyagi szempontból kérdezem és hosszú távon. Az életkörülményeket és az elérhető fizetést is vegyétek figyelembe. A válaszodat nyilván indokold kérlek. Abszolút rajtam áll hogy mit választok, ezek a lehetőségeim és a helyzetem amiket leírtam. Az utóbbi időben nagyon ezen jár az agyam, hogy merre tovább.

27/F


2021. jan. 25. 14:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

8:

Ez alapján egyértelműen Budapest. Valamely nagy multinál érdemes elhelyezkedned, nem pedig bankfiókban, ilyenek akadnak Szegeden is, de kevés és rosszabbul fizetnek, mint Pesten, kevesebb az előrelépési lehetőség, a lakhatásban meg kisebb a te különbséged Szeged és Bp. között, mint Szolnok és Szeged között.

2021. jan. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%
Én a helyedben nem sietnék ennyire. Előbb próbáld ki magad a szülővárosodban munkahely szempontjából. Sok esetben más az elképzelés, és más a valóság. Legalább egy évet dolgozz valahol. Hidd el, időközben rá fogsz jönni, mit is akarsz valójában, és nem lesz a dilemma dilemma.
2021. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nahát kérdező én is PSZ-es, vagyok, ráadásul az SZTE-n végeztem :D Innen is üdvözlöm Gyurikát ;)


Szegeden sajnos nem túl jók a munka lehetőségek ezt el kell ismerni, ha befektetési területen akarsz elhelyezkedni, akkor tényleg Budapestet érdemes megcélozni. Itt sok olyan pozi van, ami vidéken nincs is meghirdetve, mert egy mezei bankfiókban nincs rájuk szükség.

Bár előtte azért a professiont, bankok karrieroldalait rágd át, hátha találsz magadnak megfelelőt Szolnokon vagy akár Szegeden. A szolnoki árakkal nem vagyok tisztában, de Szegeden 80 ezerért már jó lakások vannak, Budapesten 100 felett kezdődnek.


Egy átlag pesti környéken pedig tényleg lehet találni eladó pici panelt 25 millió alatt és nem kell milliókat rákölteni, hogy lakható legyen.

2021. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!