Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Örültök neki, hogy Magyarorszá...

Örültök neki, hogy Magyarországra születtetek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 14:48
1 2 3
 21/24 GretaThunberg ***** válasza:
100%
#15 nem vigasztal? Duzzogj még egy kicsit.. xD Neked Kanadába kellett volna születned, ott talán nem panaszkodnál. De hát a sors így kibacott veled!
2021. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%

Engem sem vígasztal.Már maga a nyelvtudás.Évekbe telik,mire megtanulsz jól angolul,németül stb,és még akkor sem leszel anyanyelvi szinten.Innen mindenki külföldre költözik,az átlag elmegy pincérnek,szakácsnak,mosogatónak.Hatalmas karrier! A család meg kb széthullik a távolság miatt.

Anglia,Franciaország,Egyesült Államok vagy Ausztrália lenne a kívánságom.Ég és föld lenne most a különbség az biztos.

2021. febr. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

Alapból örülök neki, mert egy gyönyörű ország, egyedi és érdekes a nyelvünk, nem semmi a történelmünk, a hagyományaink, stb.


Bár manapság ezt is beárnyékolja a korrupt és vezetésre tökéletesen alkalmatlan, önző, pénzközpontú, álkeresztény kormány és annak papírführere. De remélem, hogy ez sem tart örökké, utána tényleg jobb lesz és hosszútávon talán a felvirágzás is eljöhet (bár lehet azt még nem élem meg).


Összefoglalva: a Fidesz uralom ellenére is örülök, hogy Magyarországon, magyarként élhetek.

2021. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Örülök, hogy a felmenőim a történelmi Magyarországon, tehát a Kárpát-medencében születtek és én is, noha már Csonka-Magyarországon. De, mivel vannak lengyel, bajor, felvidéki, délvidéki, erdélyi, alföldi és fővárosi felmenő rokonaim is, nagyon szép, színes képet mutat a családfám.

Nem a nyugati jólét a fontos számomra, hanem az a kultúra, amiben felnőttem, amiben minden rokonom, felmenőm élt, évszázadokon keresztül, és én is magaménak vallom, beleépült az esszenciája a személyiségembe, gondolkodásomba.

Az úgynevezett "jólét" sosem állandó. Az értékek állandók, amikre már a génjeinkbe beépülve fogékonyak vagyunk, ami megtart minket.


Babits Mihályt idézem: ne egymás ellen harcoljunk, hanem azok ellen, akik a kultúránkat, a normalitást, a szeretetet, a nemzetet összetartó erőt, a családot le akarják rombolni.


Babits Mihály:

„Magyar vagyok: lelkem, érzésem örökséget kapott, melyet nem dobok el: a világot nem szegényíteni kell, hanem gazdagítani. Hogy szolgálhatom az emberiséget, ha meg nem őrzök magamban minden színt, minden kincset, ami az emberiséget gazdagíthatja? A magyarság színét, a magyarság kincsét! De mily balga volnék, ha ugyanakkor más színt, más kincset el akarnék venni vagy meggyengíteni!

Én hiszek a testvériségben, a színek együtt adják ki a képet, a hangok együtt adják a koncertet. Nemzet ne a nemzet ellen harcoljon, hanem az ellen, ami minden nemzet nagy veszélye: az elnyomás és a rombolás szelleme ellen!”


Az idézet forrása:

Babits Mihály: Örökkék ég a felhők mögött

(Vallomás helyett hitvallás)

Megjelent: Nyugat, 1924. 7. szám


Irreleváns, érdektelen, hogy ki hogyan pontoz.

2021. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!