Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az, hogy a társasház...

Miért van az, hogy a társasházakban/tömbházakban ki vannak akadva az emberek az olyan dolgokon, hogy a szomszéd kalapácsol vagy hangosan zenét hallgat, falun meg az se érdekel senkit ha az utcában 4-en vágják a fát asztali körfűrésszel?

Figyelt kérdés
2021. febr. 8. 16:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Az sem utolsó szempont, hogy "falun" egy fokkal kezelhetőbb a konfliktus. Vagy nem, és akkor egy-két szomszéd pokollá teszi az életed.


Társasháznál viszont nincs igazán kivel beszélni. Sok albérletező, egyetemista, többször váltják egymást a lakók. Azt sem tudod mikor kitől jön a zaj.


Meg egyszerűen a nagy számok törvénye alapján minden napra, estére jut zaj. És mire az egyik megszűnik, jön a következő.


Nappal fúrnak-faragnak, aztán mire vége lenne már jön a következő akinek centrifugál a gépe, este ordít a TV aztán mire lefeküdnének jön valaki aki az utcán ordít, majd az éjszaka buliból haza térők. Reggel meg a kis iskolások üvöltenek a ház előtt. Majd a munkába menők melegítik a motort az ablakod alatt és szívod a szmogot.


És a vicc, hogy még mindig jobban ki tudom pihenni magam a panelban, mint vidéken ahol egész este vinnyogó hangon ugat a szomszéd kutyája.

2021. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%
Kertes házas övezetben állandó konfliktusok egyike: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__109545..
2021. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Amit panellakóként nem értek az az, hogy miért engem küldenek el tanyára, mert nem tetszik, hogy a fejem felett faklumpában sikítozva bowlingoznak. Nem az logikus, hogy aki tud csendben élni, az maradjon a kis helyen, 3 hiperaktív gyerekkel meg menjenek tanyára? Ha 30 olyan család élne itt, aki csendes, senkinek nem lenne semmi baja.
2021. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
95%

Én régóta panelban lakom. Igaz, nincs körülöttem extrém hangos szomszéd, de szerintem simán élhető. Persze, hallom én is, ha lehúzzák a wc-t, vagy zenét hallgatnak, tv-znek, fúrnak, ugat a kutyájuk, stb. Nyilván ők is hallanak minket. Ez ilyen. Mikor fent vagyunk, mindig szól a zene, így nem arra figyelek, milyen zajok vannak körülöttem.

Falun az éjszaka ugató, vonyító kutyáktól idegbajt kapnék.

2021. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

"Mikor fent vagyunk, mindig szól a zene"


Mások meg tőled!

2021. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
94%
15-ös! Kulturált zenehallgatástól miért is? Másoknál a tv megy a háttérben folyamatosan.
2021. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!