Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Otthon hangos zenehallgatás...

Otthon hangos zenehallgatás szerintetek bunkóság? Szokott zavarni ha nyomatja a szomszéd?

Figyelt kérdés

Nos,egy olyan házban lakom ami egyben van egy másikkal,szóval ez még kínosabbá teszi a szitut.

Mikor úgy alakul,hogy szabad és egyedül is vagyok,szeretem délelőtt még csak nem is délután,kiengedni a gőzt,legjobb kikapcsolódás.

Főleg meg hogy már 1 éve nincsenek koncertek.

Nem bömböltetem egyáltalán,pl kimegyek a szobából és alig hallani valami foszlányokat,de a szomszéd,a 70 éves csóka jön a kalapácsával ide a falhoz és elkezd ütni,hogy mit az tök mindegy,csak tudassa hogy ő is itt van,ha én zajongok akkor ő is. Máskor sose csinál semmit,csak ilyenkor,szóval véletlen egybeesésnek se lehet mondani.

Neki itt a fürdő van,nem értem hogy zavarja annyira,2 fal csak elég kell már legyen

Múltkor,elmentem vásárolni,1 órát voltam oda azt még mindig ütötte,mondom gratulálok hogy az üres házon állt bosszút ilyen töretlenül.


Pedig nem is hülye zenét nyomatok hanem metalt,legalább azt értékelné:)


2021. febr. 22. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Engem rettenetesen zavar, mikor a szomszéd nyomatja.

Én bedugom a füleseim, és szabadon ordíthat anélkül, hogy bárkit zavarna.

2021. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A füles/fejes nyilván a megoldás,de egyrészt nekem krva érzékenyek a füleim,egyszerűen ha 50%-nál hangosabban hallgatom 1 perc után megfájdul,másrészt meg,mégse olyan élmény mint egy jó hangszóróból
2021. febr. 22. 16:41
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy okkal fájdul meg a füled, mert már eleve elrontotta a hallásodat a hangos zene. :-) Vannak jó kis egész fület fedő fejhallgatók, nekem az még kényelmes is, a bedugós füles nekem sem jó.

Engem zavarna, ha nagyon áthalltaszana, hétköznap általában akkor vagyok otthon, amikor otthonról dolgozom, a skype megbeszélésbe nem szerencsés, ha belehallatszik. Este 8 után meg eleve nem illik hangoskodni.

Egyébként a fürdő simán vezeti a hangot. A szüleim lépcsőházában a WC-n minden áthallatszik a szomszédoktól, csak mert mögötte futnak a közös szennyvízcsövek.

Hangszigeteld le a szobát, ahol zenét hallgatsz. Vegyél hangszigetelő panelt, vagy tojáshabbal fedd le a teljes falfelületet.

2021. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Engem a szomszéd zenehallgatása vagy hangos tévénézése nagyon zavar. Városban laktam évekig és azért költöztem el végül falura, mert minden társasházban volt olyan, aki bömböltetett valamit. Attól, hogy te egy adott helyen csak hangfoszlányokat hallasz, attól még az épület falai, anyaga, akusztikája stb. simán viszi a hangot, és az átmegy a falakon, meg a fürdőszobákon is, és a másikat zavarja. Tök mindegy hogy milyen zenét hallgatsz, a szomszéd nem tudja, hogy az metál vagy popzene, csak állandó zörejt, dübörgést hall és nagyon zavaró. Én konkrétan nem tudok gondolkodni, mikor bejön egy ilyen külső zaj. És nincs olyan napszak, amikor belefér "kiengedni a gőzt". Lehet, hogy a szomszéd beteg és pihenne, vagy van aki éjszakázott és reggel aludna, más szellemi munkát végez otthon és kell tudnia nyugodtan gondolkodni.


Szóval egyetértek a 3-sal, tényleg fülest használj inkább. Vagy alakítsd át a szobádat süketszobává, mint a stúdiókban, full hangszigeteléssel.

2021. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én is panelben élek, nekem mondjuk csendesek a szomszédok, az alattam lakó hallgatott egy időben hangosan tévét éjjel, ami okozott némi konfliktust, de vagy elköltözött, vagy megtanult alkalmazkodni.

Ezt ajánlom, nem is drága:

[link]

2021. febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mint írtam fent,nem hangosan nyomatom,csak épp annyira hogy élvezhető legyen,még bőven nem a fülkárosító kateg. Hogy ha ez a szint káros akkor a buliba járók meg a metron bömböltetők már süketek lennének.

Kiskorom óta szar a fülem,akkor nem telt el úgy egy hónap hogy ne fájt volna rohadtul,szaladgáltunk orvosról orvosra. Kis szellőtől is meg tud fájdulni,meg attól is mikor anyámék ordibáltak:) Szóval meg vagyok ezzel áldva. De inkább csak a jobbra igaz ez,a bal szívósabb.

16 éves koromig nem is használtam fülhallgatót. Az a hangzásvilág ami akkor megnyílt komoly élmény volt,de tudtam hogy csak mértékkel szabad.

Meg aztán egy barát fejesét is kipróbáltam,na annál elég volt pár másodperc hogy bejöjjön a fájás,a fejes mély,basszusos hangzását nem bírja el


Amúgy jó ötlet,de nem ér annyit a cécó,meg úgy olvastam hogy vékony falnál nem is érdemes. Inkább jönnének vissza a koncertek és lehetne "kitombolni"

2021. febr. 22. 18:21
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy cuki hogy így felsoroltad 4-es a különböző élethelyzeteket amiket át is érzek,de a 70 éves papánál ezek közül csak a betegség/pihenne jöhet szóba
2021. febr. 22. 18:24
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Azért szép is lenne, ha az ember már zenét sem nem hallgathatna füles nélkül a saját otthonában kulturált, normál hangerőn, mert a szomszédot zavarja... Vagyis mert szar a szigetelés.

Fogadni merek ő is hallgatja ugyanúgy, ahogy néhány szomszéd elefántként trappol a lakásban, mint egy vadbarom, dübögnek, óbégatnak, este 10-11-kor még mosnak blabla. Akinek problémát okoz, hogy egy panelban áthallani bizonyos hangokat, mert a szigetelést alaposan kispórolták, az ne költözzön ilyen helyre, mert az nem várható el, hogy mindenki tökéletesen alkalmazkodjon mindenben, mindenkihez. Sajnos, de ez van.

Én is laktam évekig társasházban, panelban, botrány. Az egyik állandóan üvöltözött, a másik elefánt léptekkel közlekedett, a harmadik hülye gyerek a folyosón gördeszkázott és még sorolhatnám. A közvetlen szomszédom egész álló nap izomból csapkodta a fiók és szekrényajtókat, meg vágta a csempehez hozzá a zuhan fejet, mikor “lerakta”. Hónapokig ment ez, én egyszer mertem kicsit hangosabban hallgatni a zenét, már dübörgött a falon. Mikor visszadübörögtem, bekussolt, majd másnap irt egy cetlit, de átjönni nem mert a szerencsétlen. Sőt, mikor én mentem át elmagyarázni, hogy hova menjen a cetlijével együtt, ajtót se mert nyitni, így ovis módjára én is írtam neki egy “kedves” kis levelet, hogy talán először magába nézzen, onnantól soha többé nem kopogott.


Fülessel baromira nem olyan zenét hallgatni, mint hangszóróból, továbbá én személy szerint utálom is őket. Nyomja, irritálja a fülem, ha tehetem mellőzőm a használatát. Én imádok táncolni, zenét hallgatni, zene nélkül hülyét is kapnék, szóval nálunk mindennap szól normális hangerőn, kb úgy mintha csak simán tv-t hallgatnánk. Soha senki nem jött miatta szólni (kivéve ugye a fiókcsapkodós barmot), de csak próbálna meg amiatt hepciáskodni, mert az otthonomban zenét merek hallgatni. Nem tenné zsebre, amit kapna. Ha üvölt a zene és zeng minden, akkor természetesen teljesen jogos, illik alkalmazkodni és nem zavarni indokolatlanul zavarni a másikat, na de a kulturált zenehallgatás messze nem ez a kategória.

2021. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Na akkor lelkitársak vagyunk :-D Én se élném túl ha mondjuk 1 héten legalább egyszer ne lenne ilyen hallgatós napom. Legalább a koncertek jönnének vissza hogy lehessen "kitombolni". A fülesek nekem csak éjszakai nyugodt hallgatásra valóak,szebb hangzásvilág,de nem pattanok fel tőle ugye


De ez a pláne,hogy nekem ez nem is panel,hanem kertes ház,csak a 2 össze van nőve. Nem tudom a történetét,biztos egy nagyot alkotott régen aztán így választották ketté vagy mit tudom én


Hát na nincs új a nap alatt,mindenki más. A régi szomszéd nálam hangosabban nyomatta egy nagy hangfalon és engem nem zavart. Akkor se ha fáradt voltam,meg most nyáron egy éjszaka pár házzal ezelőtt volt egy nagy cigány buli,az se idegesített sőt jobb kedvem lett tőle

2021. febr. 22. 18:54
 10/17 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
11%

A te szomszédod szerencsés a metallal.


Én nemrég vettem keverőpultot a kis 5.1-es rendszerem mellé, gyakorolgatok sűrűn, a műfaj természetesen a techno.


Szép lassan mindenki meg fogja szeretni a házban Deborah de Luca zenéit.

2021. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!