Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy szólhat be nekem a...

Hogy szólhat be nekem a szomszéd a zenehallgatásért, mikor az Ő gyereki ordítóznak fél napot az udvaron?

Figyelt kérdés

És nem bömböltetem. legalábbis kint annyira hallatszik, hogy hallani lehet halkan.

És beszóltak, hogy ne hallgassam már ilyen hangosan.

Holott ez a szembe szomszéd, és az én szobám a ház másik felén van, és annyira hangos, hogy kint halljam a teraszon, ami olyan 15-20 méterre van.

A szobámban lehet, hogy hangos, azt én is hallom, de nem kint a kertben.

És beszólt, hogy zavarja.

HÁH! Ő beszél? Két kisgyereke az udvaron ordítozik, sikítozik fél napig, én meg 2 óráig nem hallgathatok zenét?

Mit képzel magáról? A saját gyereki nem zavarók? Mert sose szól rájuk. Sőt, lehet hogy direkt kirakja őket az udvarra, mert már nem bírja őket.

Hogy megy ez? Én nem bömböltetem a zenét, a saját szobámban lehet, de, hogy nála 20-30 méterre zavarja...

Eszem megáll!



2013. aug. 25. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha hallja, valószínűleg átér hozzájuk is.

Amúgy a mi társasházunk szabályzatában benne van, hogy reggel tíztől este hatig lehet hangoskodni. Meg kéne nézned, hogy nálatok hogy van ez.

2013. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

AZ, hogy SZERINTED nem hangos a kertben, nem jelent semmit, mert NEM téged zavar, hanem a szomszédot, ugyanis ez " annyira hangos, hogy kint halljam a teraszon, ami olyan 15-20 méterre van" böven kimeríti a hangos fogalmát.


Az ellen viszont nem szólhatsz semmit, hogy a gyerekek zajosak, ugyanis ez a gyerekkel "jár", a gyereket - ellentétben a zenével - nem lehet sem lehalkítani, sem kikapcsolni. És a gyerekeknek a lertben van a "helye", mert szükségük van a friss levegön játszásra.


Szóval örülj, hogy SZÓL és nem hivja rád a rendörséget, mert ehhez joga lenne, ugyanis a nap bármelyik szkában sem szabad hangosan hallgatani zenét vagy más módon zajt okozni (gépek, mulatozás, stb). (Az egyetlen kivétel, ami miatt nem lehet reklamálni, az a gyerekek által okozott hangoskodás)

2013. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Válasz:

-Jaj ne haragudjon, engem is zavar, hogy hangos a zene, csak valami kölykök folyamatosan orditoznak és azt próbálom elnyomni, mert borzasztóan idegesít!

2013. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 haemorgen ***** válasza:
60%

Szerintem elég ha a magyar törvényeket betartod, mert sok embernek semmi nem jó. Úgy tudom, hogy este tíz és reggel nem tudom hány óra között tilos a "csendháborítás". Hogy mekkora zaj minősül annak azt nem tudom.


Egyébként ilyen kisebb településeken, ahol mindenki ismer mindenkit, sok ember van aki marja egymást. Én is laktam ilyen helyen. Olyan is előfordult, hogy a kertünk végére felraktunk egy nádfonatot, hogy ne lehessen belátni, erre a falu másik végén lakó mozgáskorlátozott rokonom másnap tudta, hogy a szomszéd utcából nem lehet belátni.


Szerintem a szembe szomszédodnak az a baja, hogy túl sokat foglalkozik veled. De ha te is megoldanád, hogy ezt nem tudná megtenni, (pl. az én esetemben nádfonat volt) fel lenne háborodva, mert ő úgy gondolja, hogy neki joga van bele látni a te életedbe, és bele akar szólni minden adandó alkalommal. Egyébként Abszurdisztán tele van ilyen emberekkel, olyan sok van, hogy már nehéz elhinni, hogy máshol nincs ez így.

2013. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj,de ha hallod a teraszon ami 15-20 m-re van az HANGOS.Igaza van az elöttem szólóknak.Te vagy a hibás!
2013. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Vegyél fülhallgatót, nem halsz bele. De azért legközelebb, amikor vonyítoznak a kölykök, nyugodtan te is ordíts át, hogy ha te megszüntetted a nyikorgást, akkor ők se tomboljanak ész nélkül, mert vagy mindenki figyelmes és betartja a szabályokat, vagy akkor te is le fogod szarni az ő kéréseiket. Igenis ki lehet szólni a torkukszakadtából ordító gyereknek, hogy halkabban vigadjanak.
2013. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

10:43-as:

"Úgy tudom, hogy este tíz és reggel nem tudom hány óra között tilos a "csendháborítás"."


NEM jól tudod, a nap 24 órájában tilos zajt csapni, hangosan zenélni, stb., este 22 és reggel 7 között csak fokozott mértékben büntetendö.

2013. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ti azt hiszitek, hogy olyan erős hangfalam van, mint egy koncerten? ... -.-'

Nektek az, hogy annyira hangos, hogy kint halljam, a ház mellett az azt jelenti, hogy más halláskárosodást szenved?

Úristen!

2013. aug. 25. 15:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Engem is állandóan zargatnak a zenével. Jó, ha valaki elmegy az ablakom előtt, az meg tudja mondani, mit hallgatok (így, nyitott ablakkal, de ha pl. mosogatok, ahhoz, hogy kiérjen a konyhába a hang, kell hangerő. Tetszik, nem tetszik, ez van.

Ők a zenémet viselik el (már azt a madárcsicsergést, amit lehet belőle hallani), én meg azt, hogy éjjel 4kor részegen hazajön nagypapi, apuka és fiú részegen, csapdossák a kaput, vonyítoznak egymással...


Ha a gyerek ordítozhat az udvaron, akkor te is hallgathatsz zenét a lakásodban.

Szerintem. (17/l)

2013. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valami HANGOSnak minösüljön, NEM kell, hogy ettöl "halláskárosodást szenvedjen" a szomszéd, annyi elég, hogy öt zavarja!


Ha meg 15-20 méterre elhallatszik, az már igenis túl HANGOS!

2013. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!