Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen érzés új országba...

Milyen érzés új országba költözni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy akik már megtapasztalták, hogy élték meg. :) Nekem 1 év múlva lesz aktuális és izgulok miatta.
2021. febr. 27. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanaz, mintha otthon lennél, csak más nyelven kommunikálasz. Három országban éltem eddig, MO lesz a negyedik.
2021. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa. Először is a nyelv miatt. Akármilyen jól is beszéled, mégis idegenül cseng.

Aztán lehet még kihívás az éghajlat, az emberek szellemisége és szokásai, az ottani életritmus, sajátosságok, amelyek eltérnek a magyartól. Ez már nagyban függ attól, hova költözöl.


Eleinte idegennek érzed majd magad, aztán belerázódsz a mindennapokba. Megszokod, mint egy új lakást. Ugyanakkor lesznek olyan dolgok, ami miatt soha nem fogod teljesen otthonosan érezni magadat, legalábbis ez volt az én tapasztalatom. Ettől függetlenül lehet nagyon érdekes és építő.

2021. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Nekem Magyarorszagon volt furcsa magyarkent elni, mert nekem az arrogancia, az udvariatlansag, a rosszhiszemuseg, a tolakodas, a potyazas sosem volt termeszetes.
2021. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szabadság, kaland, kihívás.
2021. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nyilván elsőre fura, mert sokminden más és itt nem kell nagy dolgokra gondolni mint a nyelv, de pl az épületek, a pékáru, a fű színe (pl Irországban vagy Izlandon teljesen más)) és sok helyi szokás amit az addigi helyen természetesnek vettél. Egy idő után megszokod és jónak, természetesnek veszed.

De nyilván ezzel együtt kaland is mert feltérképezed a kulturát, országot és ezzel is több leszel.

2021. márc. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!