Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapest 5. kerülete?

Milyen Budapest 5. kerülete?

Figyelt kérdés
2021. márc. 27. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Járd körbe, és megtudod.
2021. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyes, nagyon kedves vagy :)
2021. márc. 27. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Miért? Milyen választ vártál?
2021. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Sok a szép épület, és az ember(bár lehet, most kevesebb)Ha szereted a nagyvárosi nyüzsit tetszeni fog.
2021. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Ott születtem, örök szerelem és nosztalgia ❤ Utcát nem írok de a 'régi' Váci utca ahogy nevezzük, és a Fővám tér környéke. Imádtam mindent kiskoromban is, a Dunát, a Szabadság hidat, az utcákat, a Vásárcsarnokot, a cukrászdákat a körúton. 5 éves koromig laktunk ott, később én egyedül újra, mert a lakás a családunk tulajdona maradt, aztán az enyém. 20 éves koromban költöztem vissza, három évig laktam ott aztán külföldre költöztem.
2021. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pest legdragabb es legelegansabb es legbiztonsagosabb kerulete az 5. kerulet! Foleg a Lipotvaros resze (4/6 villamostol a Szabadsagterig huzodik kb.) A gazdag es sikeres emberek koltoznek ide ,akik Pesthez ragaszkodnak. A budai hegyek es a Margitsziget setatavra vannak.


A Margitszigeten tobb szorakozohely van a Dunara kilatassal,van ingyenesen latogathato vadaskert(allatkert),a gyerekek feluljetnek a lovakra, nagy zold teruletek vannak pihenesre,piknikezesre meg napozasra. A Hajos Alfred Sportuszoda itt van (minden evbe itt vannak az Europa Bajnoksagok vizilabdaban!!) es fogad civil uszni vagyokat! Itt van a KSI vizilabdaedzese,magasugro edzes egyeb uszoedzesek.


A Margithidtol a jobb oldalon evezo egylet van,a baloldalon kenu egyesulet konditeremmel.

A Sziget bejaratanal van a MAC(Margiszigeti Atletia Center! Sajat focicsapattal(lsd facebook!!),judo,kettlebell,karate edzesek elerhetoek meg konditerem is oltozovel,furdesi lehetoseggel. Mellette van egy orasi szabadteri homokos strandroplabdapalya!! Zenevel es barral!

A Szigetbejaronal,kozepen es a masik vegen street work out center van!(szabadteri kondigepek)!

0-24 -ben Kivilagitott 5,4 km hosszu piros gumiszonyeges futopalya kilatassal a Dunara.


Visszaterve az 5. kerulethez:

Sok a miniszterium,a birosagok, a Parlament stb rengeteg hivatal van 24 oras fegyveres katonai/rendorsegi orszolgalattal a haztomb korul plusz bekamerazva!! Ejjdl nyugodt szivvel ajanlok setat egyedul barkinek.


Ezen a varosreszen tobb 100 milliard forintos unios beruhazasokat valositottak meg. (Lasd; Olimpia park,Jaszai Mari ter, Parlament koruli parkok, Honved teri park,uj utburkolatik,monumentalis szoborcsoportok,a hires Colombo szobor a Jaszai Mari teri villamosmegallonal.

A parkok nyilvanosak,ingyen wifi,mosdo,utcai konditerem,kosar es focipalya talalhato bennuk,parkor vigyaz ra. Napnyugtaig vannak nyitva.

Ebben a varosreszben egy utcara nezo 80 nm-es felujitott lakast 120-180 millio forintert kel el. Dragak a lakasok.

En nagyon szeretek ezen a kornyeken setalgatni.

Ha vegre megtehetem,ide fogok koltozni.

2021. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Budáról költöztem a párommal a Veres Pálné utca Fővám térhez közeli végébe.Olyan jól és békésen sosem éltem, mint ott. Nyugis utca, minden elérhető a környéken, szerettem sétálni a Duna parton este, a Károlyi kertben ejtőzni...

Nyugis, és mégis igazi City volt, sajnos már nem lakom ott ...De azért volt pár szép évem arrafelé..:)

2021. márc. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az északi rész elég biztonságos, eleve nincs „brazil” lakosság, meg itt van szinte minden hivatal, bíróság, minisztérium, ügyvédi kamara. Emiatt is nagyon jó a közbiztonság. Szélesek az utcák, de nagyon zsúfoltak, tele autókkal.

A déli részen, a József Attila utcától délre már nem ilyen „hivatalos” a kerület, szűk utcák, sokkal csendesebb. Itt is zsúfolt, sok az autó.


Az egész kerületre jellemző, hogy egy-két kivételtől eltekintve, nem nagyon vannak kocsmák, szórakozóhelyek, hiába belváros, nem bulinegyed. A Deák tér, Erzsébet tér bulis része még papíron ötödik kerület nagyrészt, de a klasszikus ötödik kerület az nem az.


Itt születtem Budapesten és itt is élek születésem óta (28 éve), ismerem nagyon jól a belvárost, ha kérdésed van még, írj.

Minden belvárosi kerület más, érezni a határvonalakat a városban.

2021. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!