Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarok szegénysége nem...

Magyarok szegénysége nem hatalmas kamu?

Figyelt kérdés

A lakosság 90%-a saját ingatlanban él, majdnem 4 millió személygépkocsi van forgalomban.


Valahogy mindenki tud lakást venni, még a lesajnált, "vesztes" gyárban dolgozó munkások is.


Akkor hogy van ez?



2021. ápr. 5. 00:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
39%
sztem is csak hőzöngenek a magyarok, elégedetlenkednek, még többet szeretnének
2021. ápr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
Saját? Hány ingatlan lehet, amin nincs hiteltartozás? Autó szintúgy. A többség egy 50-100 ezres háztartási nagygépet is áruhitelre vesz.
2021. ápr. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Igen de a többség aki vesz házat utána élete végéig fizetheti a hitelt. Igen sok autó van de ha megnézed akkor azok legtöbbje is használtan vett régi autó. Szerintem egy csomóan csak azért vesznek házat akár hitelre is mert hát „milyen az hogy albérletbe szülsz”. Külföldön ez sokkal elfogadottabb, ott az emberek többsége nem is akar saját házat mert egyszerűen drága és rájöttek arra hogy nem jó móka 30-40 évre felvenni a hiteleket.
2021. ápr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, én a nagyszüleim segítségével felépített házban élek, amit anyámék feneke alá raktak és aminek a fenntartása elvitte anyámék minden pénzét. Mióta ők nincsenek, az én minden pénzemet viszi a ház. Kénytelen vagyok párkapcsolatban élni/maradni, akkor is, amikor már évek óta el kéne válni, mert egyedül nem tudom fenntartani. Két párom volt, az egyik a fűtetlen házba mehetett volna az anyjáékhoz, ahol a villany is ki volt kapcsolva, így télen nem küldhettem el, csak nyáron ment el, akkor is megvárta, hogy összecsomagoljak neki, pedig már fél éve más párom volt. Jelenlegi párom egy szobát bérelt, onnan jött hozzám, anyjáék háza messze vidéken, a munkája ide köti, de most már nem érheti be egy szoba bérlésével, mert gyerekünk is van, viszont albérletet nem tud fizetni úgy, hogy az autó is megmaradjon, autó nélkül meg a gyerekével nem fogja tudni rendesen tartani a kapcsolatot. Én is bajban lennék, egy fizetésből fenntartani a házat. Meg van mindenünk két fizetésből, de már rég elváltunk volna, ha egyedül is fenn tudnánk tartani ezt az életszínvonalat, amiben így ketten talán még luxus is van, de külön csak a nyomor lenne. Egész fiatalságom a lakhatás megőrzésének volt alárendelve, a párkapcsolataim is, teljesen belefáradtam abba, hogy engem nem szerető embereket kell évekig vagy életem végéig kerülgetni a saját házamban. Eladni nem tudom, még szigetelve sincs, a ház fele apámé, aki nem él benne, de a fele házból semmit nem tudnék venni. Tény, hogy kert nélküli lakásba nem is mennék, az állataimat nem hagyom el, de a lakások ára is horror, simán kerülnek annyiba, mint a családi házak. Majd ha azzal élhetek, akit szeretek és addig, amíg szeretjük egymást, majd akkor fogom magam gazdagnak érezni. Addig számomra ez nyomor, akkor is, ha látszólag meg van mindenünk.
2021. ápr. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
Netto 130-150 ezer forint a mediánkereslet, ami kb 350-400 euro az semmire nem elég. Egyszerűen nem vagy képes belőle gyűjteni semmire. Ha meg is élsz nagynehezen, 0-án leszel hó végén. Ez nem élet. Nem tudsz utazni, nem tudsz informatikai cikkeket venni, nem tudsz fejleszteni autót, házat. Ha veszel is saját ingatlant, autót akkor azt hitelre amit 50 évig nyöghetsz. Nem éri meg itthon élni.
2021. ápr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
66%

Érdekes kérdés, számomra az is furcsa hogy az emberek elég nagy része olyan dolgokra is kiadja a pénzt, ami teljesen felesleges. Például ott van rögtön a dohányzás ugye, amiről mindenki tudja, hogy nem egy olcsó buli, ennek ellenére sokan mégis úgy veszik, mintha kötelező lenne, kiad 200-300 ezret egy évben, aztán sír, hogy nincs pénz, pedig van, csak másra költi, és hát én úgy vagyok vele, hogy akinek már cigire meg hasonló haszontalan dolgokra van pénze, akkor annyira szegény nem lehet, de nyílván igaz ez más dologra is, ugye az akciós dolgokat is a boltban még mindig olcsóbb otthagyni, mint megvenni, mert akciós, hazavinni és semmire nem használni.

Ez nyílván nem igaz mindenkire de sajnos nagyon sok példát látok.

2021. ápr. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
30%

Részben teljes igaz a kérdés. Hazánk Európa legelhízottabb országa. Aki szegény, és nincs mit ennie, vagy alig van pénze karjára az nem lesz kövér. A gyorséttermi kajáldák állandóan tele vannak, és ott nem csak egészségtelen, de drágán is kajálsz úgy, hogy nem is laksz jól. A boltokból állandóan veszik a nasikat, cukros löttyöket. Erre van pénz, de arra már nincs, hogy 3-4kg gyümölcsöt vagy jobb minőségű szalámit vegyenek.


A kérdés felmerül, hogy a legtöbb autós kihasználja egyáltalán az autóját? Vagy csak van neki, beül párszor pl. vásárláskor.


Tényleg sokszor rengeteg felesleges dologra szórják el a pénzüket az emberek.

2021. ápr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem kamu.

A többség hiteles ingatlanban él, vagy örökölte, a járműpart brutálisan el van öregedve és egyre jobban öregszik, az emberek áruhitelből vásárolnak minden nagyobb dolgot és lehetne sorolni. Csak a látszat, hogy milyen jó lét van itt.

2021. ápr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%

"Saját? Hány ingatlan lehet, amin nincs hiteltartozás? Autó szintúgy. "

Igen, de legalább van egy életcélja, és mennyien menőznek még így is vele, hogy hiteles pl.: az ótóka, "de az enyiméje".

Tehát egy fél álomvilágban élnek nagyon sokan.

2021. ápr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

Nem látod a társadalom másik felét. Budapesten nem látszik az a hatalmas nyomor, hanem figyelsz, de amikor lemegyünk a párom szüleihez egy Somogy megyei faluba, akkor azért ott látunk dolgokat. Olyan házakban is élnek, amit a Szentlélek tart. Persze tök jó, van egy eladhatatlan max 5 milliót érő életveszélyes Kádár kockája, az aztán a gazdagság.


Budapesten pl ott érhető tetten, amikor a társasházi közgyűlésen napirendi pont, hogy legyen részletfizetési lehetőség arra, hogy 20-30 ezret be kell fizetni egy összegben felújításra. A környéken 800 ezer - 1 millió / négyzetmétert ér egy lakás, a lakóknak meg gond 20 ezer Ft. Ezek az emberek örökölték, rendszerváltáskor megszerezték olcsón, stb. Az ilyenek miatt torz a magyar statisztika, mert papíron mindenkinek van egy csomó pénze a lakása értéke miatt, de igazából a fenntartási költségeket sem tudják fizetni.

2021. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!