Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a szomszédom bármiféle...

Ha a szomszédom bármiféle engedélykérés nélkül, értelmetlen okból, egy hatalmas fám felét, az Ő oldala felől levágta, milyen büntetésre számíthat, ha feljelentem?

Figyelt kérdés

A fa nem volt a határban és nem is lógott át semmilyen mértékben.

Igen, a PTK 101. §-t olvastam, de nem találok semmit a büntetés mértékéről.



2017. dec. 8. 14:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt megértettem volna, ha átnyúlik, de ez nem történt meg. A fa 4 méterre van a határtól, és szó szerint félbevágta...
2017. dec. 8. 14:19
 2/13 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg penzbuntetest kap.
2017. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy nem csupán levágta, hanem el is vitte azt a sok ágat és felaprította tüzelőnek. kb 300 kg fanyag lehetett.
2017. dec. 8. 14:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyszerűen falopás, mint ilyen, a rendőrségre tartozik.
2017. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vágta le, átment a te telkedre?Az már birtokháborítás, falopás is.
2017. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, átjött az én telkemre. Már amúgy évek óta nem jó a viszony köztünk. Idén nyáron egyszer már legajjazta egy fámat. Akkor feljelentéssek fenyegettem. Ezt most másodjára biztos rosszindulatból tette, vagy teljesen hülye és képtelen felfogni, hogy ez így nem normális.
2017. dec. 8. 20:15
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Feljelentheted, de mivel nem lesz bizonyíték kb annyit érsz csak el hogy lehet szemtől szemben a falu előtt gyűlölködni tovább
2017. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Egyrészt már nem a Ptk. 101. § az irányadó, mert azóta változott a törvény: 2013. évi V. törvény, a Polgári Törvénykönyvről.


Ha az érték az 50.000 forintot meghaladja, akkor bűncselekmény és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, ha 50.000 forintnál kisebb az érték, akkor szabálysértés és legfeljebb 60 napi elzárás a büntetés.


Ön még kártérítést is követelhet.

2017. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az előző hozzászóláshoz még annyi kiegészítést, hogy 50.000 forint feletti érték esetén mód van a büntetés enyhítésére, ha a büntetés túl szigorú lenne – így a legmagasabb büntetés egy év szabadságvesztés, 50.000 alatti érték esetén pedig pénzbüntetést is kiszabhatnak, mely legalább ötezer, legfeljebb háromszázezer forint.
2017. dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Az utolsó kettő nagyon szakszerű! :)


Megkérdezhetem, az utolsótól, hogy mekkora lehet a pénzbüntetés mértéke?

2017. dec. 9. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!