Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Nyugat-Dunántúlnak Bécs és...

A Nyugat-Dunántúlnak Bécs és Pozsony a fővárosai?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Magyarország egészének Budapest a fővárosa, de vannak vasi, győr-moson-soproni csoporttársaim, és akik közülük tudnak németül sokan azt mondják, hogy inkább repülnek Bécsből vagy Pozsonyból, meg mennek oda szívesebben, mint Budapestre, sőt van olyan, aki itthagyta az egyetemet és elment Bécsbe tanulni.


Mások ezzel hogy vannak? Mekkora lehet az a kör területileg, akiknek Bécs, vagy Pozsony a fővárosa? Mi baj van Budapesttel?



2021. ápr. 6. 19:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A kérdés b*romság
2021. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mások ezzel hogy vannak? Mekkora lehet az a kör területileg, akiknek Bécs, vagy Pozsony a fővárosa? Mi baj van Budapesttel?



Hogy mi baj van?, az hogy Budapest netto balkán, de valójában ez már nem is degradáló mert Bécs is az...Tarkan meg a haverok már rég ott vannak, ilyen szempontból bőven utolértük Ausztriát...


Mindkettőnek nyilván vannak kultùralt környékei, de az emberanyag iszonyat selejt...

2021. nov. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább München :/
2022. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

Éltem kicsit Budapesten, és Bécsbe járok dolgozni már 2 éve.

Én egyik fővárost sem szeretem, de eléggé lerí a különbség. Az egyik sokkal szebb, tisztább, rendezettebb, modernebb, a másik meg olyan sokkal balkánibb és keletibb.

Bécs is tele van mindenféle fura meg rossz emberrel, de nem azt látod, hogy úton útfélen tarhálnak stb. Óriási a különbség.

Bár valahogy kicsit Budapest közelebb áll a szívemhez, de Bécs ezerszer tisztább és kulturáltabb. Meg hát az egész ország igazából.

2022. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
61%
Ki mit lát a két városból...én hetente fordulok meg mindkettőben, messze nincs az a különbség mint a 90es években volt, szutyok ember mindkét helyen van nem is kevés, a tősgyökeres bécsi meg a világ legbarátságtalabb figurája...már aki maradt, a legtöbbjük elég rosszul viselte mi lett a városból és elköltözött...mondjuk érthető módon...
2022. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!