Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédnak illene köszönni...

Szomszédnak illene köszönni az udvaron?

Figyelt kérdés

Mikor hazaérek sokszor kint ül/ülnek az udvarukon ami kb. 20 méterre van a kaputól. Ilyenkor semmi kedvem odaordítani nekik egy köszönéssel - pedig sokszor látom, hogy odanéznek hogy nyílik a kapu, de inkább ignorálom, hisz ők sem köszönnek oda. Mikor megyek befele és közelebb érnék hozzájuk, ott már olyan kerítés van, amin nem látni át, ott emiatt már nem köszönök.

Nemrég költöztünk ide, hasonló helyzetben még nem jártam. Ők az idősebbek egyébként. Szerintetek illene odakiáltani egy köszönést a távolba mikor megjövök és látom hogy odenéznek vagy esetleg odainteni? Ha közel vannak, pl. a kapuban, akkor egyértelmű, hogy köszönök.


2021. ápr. 25. 22:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem illene, legalább inteni.
2021. ápr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a kapcsolatotok, illene, legalább inteni egyet. Mi a baloldali szomszéddal mindig átordítunk a másikhoz, ha látjuk. A jobboldalival viszont évek óta nem beszélünk, az utcán is inkább elfordítja a fejét a vénasszony.
2021. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
47%
ALAP.
2021. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Hát én még mindig voltam annyira normális viszonyban a szomszédokkal, hogy odaköszönjünk egymásnak, pláne ha idősebb az illető
2021. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
26%
Ingyen van, nem?
2021. ápr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 grafno ***** válasza:
100%
Én intek csak és megyek tovabb de van aki már 30mről kiabal és akar travcsolni.
2021. ápr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, de valahogy én is olyan furának találom azt, hogy ez egy elvárás, hogy már messziről ordibáljon vagy integessen az ember, ha meglátja a szomszédját vagy egy ismerősét. Természetesen ha csak pár méterre állunk egymástól, köszönünk, de ha messziről meglátjuk egymást a kertben, nem kezdünk el integetni.
2021. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%

Messziről meg nem látva en se.

Nezzenek meg, nem erdekel.

Maskor koszonok, kedves vagyok, csevegek, de nem orditok be senki udvaraba, az valamilyen szinten privat tér még.

En erre alergias vagyok, mert kepesek hozzank utcarol is bebámulni az ablakon

2021. ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
25%

Látszik, hogy a sok prolinak nem volt gyerekszobája.

Saját magadat minősíted ezzel.

Nálunk is volt a házban egy vénasszony, akárhányszor köszöntem neki, nem köszönt vissza. De nemrég megdöglött :)

2021. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy én jöttem fura bolygóról, de szerintem illene. Mi is midnig odaköszönünk a szomszédnak és fordítva. Nagyon jó a kapcsolatunk, pedig mi is nemrég költöztünk ide. Szerintem egy jó szomszédi kapcsolat sok esetben lehet hasznos, ahogy nekünk is az volt, és ha ez azon múlik, hogy köszönök-e nekik ha meglátom őket vagy sem, hát inkább udvarias leszek és köszönök.
2021. ápr. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!