Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én arra szeretnék választ...

Én arra szeretnék választ kapni, h. szerintetek helyes-e egy olyan szomszédnak köszönni újra és újra aki nem fogadja a köszönésem?

Figyelt kérdés
(háttér infó:4gyermekes Anyuka vagyok 4.emeleten lakom.Elkerülhetetlen ennyi gyermek mellett,h. néha zaj van!Le esik valami vagy össze vesznek a gyerekek.Ritkán zajongunk és az alattunk lakó hölgy csőveréssel hozza tudtunkra a nem tetszését még akkor is ha épp alszanak a gyerekek és nem mi zajongtunk!Többször próbáltam vele tisztelettudóan beszélni de ellenséges!)Egyébként az én véleményem,h.csak azért is köszönök!Engem megtanítottak! :)
2011. ápr. 6. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy családot, akiknek évekig köszöngettem, sosem köszöntek vissza. Így hát én sem teszem már jópár éve.
2011. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszer köszönj rá jó hangosan és feltűnően és ha akkor sem köszön vissza, szerintem hagyd a fenébe.
2011. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szerintem ne köszönj neki. Úgysem fog visszaköszönni, ha eddig nem tette. Az meg egyenesen felháborító, hogy veri a csövet ha hangoskodnak a gyerekek. Az lenne a fer, ha legalább felmenne és szépen megkérne h ne zajongjatok. Biztos az az igazi pesti nyugger, aki abban leli az örömét, hogy másokat szivat.
2011. ápr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is azonos véleményen vagyok veled... :) Már csak azért is köszönnék neki minden áldott alkalommal, amikor találkozunk, sőt ha gyerekkel vagyok, megkérném őket is, hogy "köszönjetek hangosan a néninek" :) Ha nem köszönsz, még a végén azt is a nyakadba aggatná, hogy nem vagy tisztelet tudó... te igen is add meg a tiszteletet, hagy szégyellje ő magát!
2011. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 pelgrim ***** válasza:

Igen, szerintem helyes, hiszen ő is egy ember és egy embert megillet a köszönés, de ne „csak azért is”. Valószínű őt is megtanították, de ki tudja mit kellett elszenvednie, hogy ilyen ellenségeskedő lett. Talán még segíthetsz is rajta, és igen a gyerekeket is rászoktatnám hogy a lehető legkedvesebben, legilledelmesebben köszönjenek neki.


Ami a csőverást illeti, az bizony egy nagyon áldatlan dolog, de ha lehet jóindulatúan, barátságosan, tapintatosan megkérném, hogy ne tegyen ilyet hiszen hiába veri a csövet, a gyerekeket azzal nem lehet lecsendesíteni.

2011. ápr. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyszer a mikor a piacon összefutottam vele ismételten illedelmesen köszöntem neki, erre meg állt és nézett bambán.Újra köszöntem neki a szemébe nézve de már türelmetlenül-semmi válasz!Elnézést de kibuggyant belőlem,h.-Na az intelligenciát nem lehet boltban megvenni látom!-és ott hagytam!A közös képviselőnek panaszkodott,h.nem köszönök neki és a ,,hangoskodás" miatt ő aláírásgyüjtésbe kezd!Gondolhatjátok,hogy senki nem írta alá!Múlt héten köszörűs járt a lépcsőházban és bejelölgették a csengő mellett,h.ki van itthon és ki nem!Én végíg mentem és lesmirgliztem mindet!Bátor kislányom lement és bekopogott hozzá,h.figyelmezetesse az esetleges veszéjre.Ez után már kétszer találkoztunk,még mindíg néma! :) Régebben nagyon bántott,de most már csak mosolygok rajta és akkor is vidáman köszönök neki!Hadd pukkadozzon!
2011. ápr. 7. 09:48
 7/11 A kérdező kommentje:

Engem is ért már sok bánat az életben nem sorolom fel mert mindenkinek megvan a maga keresztje!Nem tudom,h.ő miért ilyen?De soha nem leszek ilyen ellenséges az emberekkel mert amit az ember ad valószínűleg azt is kapja vissza!

Egyébként a gyerekekkel megbeszéltem már régen,h.minden körülmény között köszönjenek a néninek!Potosan ahogyan irtátok valamelyik kedves válaszban,h.nehogy oka legyen ránk sütni,h.illetlenek vagyunk!Köszönöm a válaszaitokat! :) Mindenkinek szép napot kívánok!

2011. ápr. 7. 09:54
 8/11 anonim ***** válasza:
En annak nem koszonok, aki nem fogja a koszonest. Minek? Engem zavar a kinos csend utana. O ugysem veszi eszre magat es szerintem egyertelmu, hogy haragszik es ezzel akarja kifejezni a haragjat. Ez a rossz az ilyen tarsashazban lakasban minden felnek. Szerintem ha allandoan koszonsz neki, mikor talalkozhat, hulyenek nezhet, mert o ugysem fog koszonni.
2011. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2011. ápr. 11. 10:12
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is van egy nyugdíjas szomszédom, aki nem fogadja a köszönést...egy ideig köszöntem neki, de most már nem.
2011. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!