Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek ezzel lehet...

Szerintetek ezzel lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Itt a covid. A falunkban egy család elkapta. Anyuka, apuka, másfél éves gyerek. Apuka és a gyerek tünetmentes, anyuka kórházban volt 1 hónapot. Otthonról dolgoznak, kézműveskednek, amit a webshopjukban adnak el.

A polgarmester asszony védencei.

Ahogy a csaj kórházba került, az önkormányzat azonnal a csalad segítségere kelt. Támogatást kaptak, 500ezer forintot, a falu kasszájából... emellett a polgarmester asszony a boltba is kirakott gyüjtődobozt nekik, illetve a hirlapba is betetette szamlaszámmal. Mint kiderült (kis falu, nincsenek titkok) 5millió forint gyűlt össze nekik. Ma már mindegyikőjük otthon van, igazából a munkába is 2honap kiesésük volt összesen, mert amígy a csaj lábadozott, addig az ember a gyerekkel volt.



Mi is elkaptuk. Férjem másfél éves fiunk, és én 17hetes terhesen. Én is kórházba kerültem, 3hetet voltam ott. Addig férjem itthon küzdött a vírussal és a fiunkkal foglalkozott. Ő is vállalkozó. Ha dolgozik van pénze, ha nem dolgozik akkor nincs...

Kértük az önkormányzatot, minket is segítsenek meg (ha gáz ha nem) a felével beértük volna, mint amit a másik csalad csak az önkormanyzattól kapott.

Az volt a válasz, nincs. Mivel a férjemnek van 5ezer ft tartozása feléjük tavalyról...


Megoldottuk, rokonok segítettek. Mostmár mind a hárman gyogyultak vagyunk, férjem ujra dolgozik.


De ez nagyon bosszantó. Az a család, akinek hosszú a nyelve, ennyi pénzt kap, a másik meg így járt, haljon éhen... megmondom őszinten, nem szeretném ezt annyiban hagyni. Hisz az én és csaladom adóforintjait (is) osztogatták szét nekik... ennyi erővel bárki kaphatna...


2021. ápr. 26. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
Az élet már csak ilyen igazságtalan sajnos. Attól nem lesz nektek jobb, ha ezen rágódsz.
2021. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!