Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért utálja mindenki ennyire...

Miért utálja mindenki ennyire Miskolcot/Borsodot?

Figyelt kérdés
Leginkább Tiktokon fedeztem fel ezt a gyűlölködést, de sok más helyen is olvastam már Miskolccal, vagy csak úgy általában Borsoddal kapcsolatos utálkozó kommenteket. Azok is, akik ott élnek, ilyesmiket írnak ki, hogy "Ha élni akarsz, ne gyere Miskolcra/Borsodba" és hasonlók, de abszolút nem tudom ezt mire vélni. Valaki magyarázza meg légyszíves, hogy miért olyan rossz ez a város/megye, mert fogalmam sincs. Többször is jártam már ott, de én szerettem ott lenni, semmi baj nincs vele ami ilyen utálkozást válthatna ki, bár ez csak az én nézőpontom

2021. ápr. 27. 23:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy időt szántatok rám és leírtátok gondolataitokat/véleményeteket. :D Az Egyetem miatt költöztem volna oda jövőre, érettségi után, viszont így kétszer is meggondolom hogy jó döntés e. Lehet inkább Pestre megyek, bár tudom, ott se jobb a helyzet, de azért ennél biztosan:DD
2021. ápr. 29. 11:14
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
egytemvárosba ha kolis vagy jó mert kb minden ott van posta bulik egyhelyben még tán orvoshoz is tudsz menni ott de nem tudom nem vagyok egyetemista. szóval ott az a környék nem olyan gáz
2021. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%

Én Nyugat-Mo-ra születtem (szerencsére), sokáig csak hallottam a "keletről", mert kirándulni sose vittek arra. Felnőttként Lilafüredre elmentem pár napra. Nagyon tetszett,de ahogy láttam ez inkább a turistákra van kiélezve. Bementünk Miskolcra is két nap körülnézni. Nem mondanám, hogy csalódtam, olyan mint a híre. Sok a roma, némelyik utcánál elgondolkodtam, be merjek-e menni, egyikből ki is fordultam (valahol a belvárostól 10 perc laza sétára), pedig nem egyedül voltam.

Tavaly nyáron pedig egy nap elugrottunk arrafelé egy kis településre, gondoltuk kirándulunk egyet. A város kihalt volt, ha láttunk is embert az nem a napon barnult. Megtaláltuk az első úticélunkat, egy kiskastélyt. A kertjében épp (színes?) gyerektábor zajlott felügyelők nélkül. A kölykök vizes palackokat dobáltak a magasba unalmukban - az se zavarta őket ha valakit felbevág , majd mikor észrevették a kutyámat azt hittem lelopják a pórázról. Kb ennyi volt, indultunk haza.

Én biztos nem élnék azon a környéken semmi pénzért. Azt sem értem akik ott laknak hogy bírják, egyaltalán hogy lehet így élni.

2021. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

#11


Jajj már... egész életemet Borsodban töltöttem, Miskolctól 10 km-re lakom és Miskolcon dolgozom. Vannak itt cigányok? Igen, vannak. De azért amit itt lefestenek, hogy kb életveszélyes a környék, hát ne haragudjatok, nem tudom sírjak-e vagy nevessek. 😂 Engem soha semmilyen attrocitás nem ért. Ja, kanos cigány palik beszólogatnak, úristen, de nagy ügy. A legtöbbnek csak a szája nagy. Pesten hamarabb leszúrnak az utcán, mint Miskolcon.

2021. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%
10-es, igazad lehet, biztos vannak Dél-Borsodban is cigósabb falvak, de azért fényévekkel jobb hely, mint Észak. Bár bizonyára utóbbi részen is van kivétel, ami jó/jobb hely...
2021. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az északi részen vannak az aprófalvak, ahol a lakosság többsége cigány, messze a várostól, munka nincs, stb. Azért én nem vennék egy kalap alá egy megyeszékhelyet és az azt körülvevő agglomerációt egy eldugott, 100 fős hegyvidéki cigány faluval, mert ég és föld. Szóval általánosságban véve igaz, hogy Dél-Borsodban jobb a helyzet.
2021. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%
Miskolctól északra már kővel dobálva támadják meg az autókat, buszokat, hogy az azon utazókat kirabolják. Erről a hírekben különösebben nem hallasz. Már személyesen is tapasztaltam ilyet. A nagy hordákból jó, ha 1-2 elkövető előkerül, de nekik is büszkeség néhány évet a hűvösön tölteni. Úgy gondolják, nem is igazi férfi, aki még soha nem ült. Szép vidék lenne, de sajnos élhetetlen és már lehetetlen bármit is tenni ellene, 20-30 év és egy ember sem marad ott. Rengeteg az idős, ők vagy hamarosan meghalnak, vagy kivégzik őket, miután megerőszakolták. Miskolc egyik legjobb utcájában is találkoztam ilyen esettel. A fiataloknak nincs perspektíva, gyakorlatilag csak a Bosch van, bár ott is hallottam már több esetről, hogy kivégeztek melósokat éjszakai műszakban a gyártósoron.
2021. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%
Isten kegyelmezzen Borsodnak!
2021. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
95%

Hja, fikázod Miskolcot aztán a Józsefvárosban a Tolnai Lajos utcában, délután 2-kor feltörték az öcsém autóját (400 méterre a kerületi rendőrkapitányság épületétől)

Na ez szép. :(

2021. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%
annyira azért nem durva szerintem a helyzet pl Ózdon de Miskolcon sem
2021. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!