Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan kezelted a problémás...

Hogyan kezelted a problémás lakótársaidat?

Figyelt kérdés

Durván 7 hónapja lakok velük egy háztartásba, mindenkinek külön szobája van szerencsére.


Az egyik srác kicsit csöndesebb, gyűjti a gyorskajás csomagolós szemetet és fel van halmozva neki vagy 3-4 zsáknyi ilyen közvetlenül az ágya mellett. Büdös is áradt a szobájából, többször szóltam a bérbeadónak, de semmi.


A takarítást nem ismeri, szobája kosz és mocsok. A wc papírt egyáltalán nem vesz a wc-be. Volt mikor meguntam és nem tettem a wc- papírt. Ekkor a konyhából durva olcsó silviávia konyhai törölövel törölte ki ami szintén az enyém volt a konyha asztalon.


Amikor felkel akkor mint egy buldozer, csapkodja az ajtókat, többször szóltam már rá, hogy csöndesebben.


A hűtőben a polcai tele voltak penészes cuccal, akkor szóltam a lakás intézőnek szóljon rá. Azóta ezt legalább kitakarította.



------


Másik srác, majdnem 40 éves kemény hangulat ingadozásai vannak (van hogy napokig nem köszön) egy nő fogalmazás gátló hormonális üzemben dolgozik szerintem ezért vannak beütései. Alapjában véve, kicsit bunkó nagyképű, de nem volt vele bajom.


De most inkább kerülöm, mert tőle nem lehet a konyhába semmit csinálni.


Pl: megkérdem fogsz sütni, főzni délután ?

- nem csináld nyugodtan.


Erre húslevest alig tudtam megfőzni, mert neki kell a gáz mert úgy megkívánta a túros tésztát...


Aztán azt szoktam csinálni, ha kint van főz/süt akkor nem zavarom csinálja csak...


Bezzeg ha én akkor, Erre ő elkezd mosogatni polcot pakolni mikor ott vagyok...

Múltkor rámszólt, hogy 8 előtt ne nyissam ki a hűtőt és ne csináljak kaját mert arra felébred...


Erre már nem mondtam semmit, pedig elküldtem volna a halál f... ra szívesebben.



17-től 9-10 -ig döglik


Ha felébred hamarabb akkor meg mérgesen néz...


-------


Eldöntöttem ha felemelik a lakbért akkor felmondok és inkább hazamegyek, mert ott is keresek akkor annyit, mint itt.



2021. máj. 9. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nincsen pszichiáteri végzettségem, ezért nem én kezeltem őket.
2021. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözz.
2021. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ennyire problémás lakótársaim nem voltak, de volt olyan aki kisajátította a konyhát, ott kuksolt munka utántól éjfélig, ott videotelefonált stb, baromi idegesítő volt. Hiába kértem olyan idősávot, amikor főzhetek, igazságtalannak tartotta, hogy napi fél órát szeretnék benn lenni. Négyen voltunk ebben a lakásban, de az egyik a pasija volt a másik a barátnője, szóval csak én nem illettem oda, őket nem zavarta. A végén már csak éjfél után mentem le, ha kellett valami és el is ment a kedvem a főzéstől, elviteles meg rendes kaján éltem aztán el is költöztem, vesződjön vele a halál.
2021. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
rendelt kaján*
2021. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Csak a pontosság kedvéért: Nem közös háztartásban, hanem közös lakásban éltek.

A közös háztartás közös pénzt, közös kaját stb. jelent.


Nos, ha otthon ugyanennyit megkeresel, akkor eleve miért kínlódsz szutykos pszichopatákkal egy lakásban?

Az ember azért költözik drága pénzen albérletbe, hogy

- jobb jövedelme lehessen

- függetlenedjen mindenkitől.

Nálad sem egyik, sem a másik nem igaz.

2021. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5# úgy értve ha felemelik



Mert jelen pillanatban +100-170e többet keresek itt 8 órába, mint otthon 10 órába 118-169.000Ft


De így baromi sok pénz elmegy a puszta megélhetésre 80-150.000Ft csak kaja és pár apróság. És hiába keres az ember 250+ ezreket, semmi ez a pénz és nem sokkal vagyok előrébb.


Külföldön 1500€ a minimálbér ott ilyen ha lakhatás is van akkor 400-500e simán megvan és dupla ennyit el tudsz rakni, mint itthon.

2021. máj. 9. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

#6

Lehet, hogy többet keresel, de annak a zöme elmegy albérletre.

Ha van időnként 20-30 ezer +differencia, az - nekem legalábbis - nem érné meg, ha ilyesmiket kell érte elviselnem.


És minden kötekedés, vagy provokálás nélkül:

Azt meg végképp nem értem, hogyha te külföldet olyan kedvezőnek látod, akkor miért nem mész ki dolgozni? De tényleg!

2021. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
+100e az mindig megvan az meg megéri szerintem.
2021. máj. 9. 14:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen, hatan laktunk a házba, ő volt az, aki sosem takarított, mindenki cuccait használta, sőt, a kajába is beleevett, a szobájából bűz áradt. Amikor kiköltözött, találtunk egy csomó penészes kajás tányért meg egy csomó kanalat. És visszajött. Két hónap után visszajött, a főbérlő meg engedte. Na, akkor én költöztem.

Olyan volt, hogy nekifogtam főzni a szabadnapomon, és direkt ott érdeklődött, hogy mit főzök. Másik lakótárs ételallergiás, ezért speckó alapanyagai voltak, ez a srác simán elhasználta. De használta a sampont, ami nem az övé volt, sőt, az egyik csajnak a törölközője is a srác szobájából került elő, miután "elveszett a szárítóról"

2021. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9# ment a zöld!


6-an azért az elég kemény, gondolom 2-sével laktatok a szobákban.

2021. máj. 13. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!