Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Füvezésért feljelenthetem a...

Füvezésért feljelenthetem a szomszédomat?

Figyelt kérdés

Nem szeretek gonosz szomszéd lenni, de már kezdek kiborulni.

Heti 4-5 alkalommal nyomják legalább, sarkig tárt ablakok mellett - a lépcsőházban is érezni, de mivel pont felettük lakunk, hozzánk árad be az egész, borzasztó.

Tudom, a bagósoknál is az van, hogy a saját lakásában azt csinál, amit akar, de ez már nevetséges.

Most, hogy jó idő van, már nálunk is nyitva vannak az ablakok (a cicák miatt kb. egész nap). Persze, lehetne mondani, hogy zárjam be, amíg elszívja, meg is tenném, ha tudomisén tudnám, hogy péntek esti program, de kiszámíthatatlan. Reggel, délben, este, tök random, csak ugye az tűnik fel, mikor már áll a lakásban a fűszag.

Valamelyik reggel még aludtam, mikor nyomták, és arra ébredtem fel, hogy kaparja a torkom. Szóval tényleg durva. (Jó, biztos én is túlérzékeny vagyok már rá, meg nem is dohányzunk, amiatt is, de akkor is.)


Tőlem elszívhatja az agyát, de legalább menne le a társasház udvarára. Vagy zárná be az ablakokat, üljön ő a fűszagban, ha annyira szereti. (Persze ennek sejtem az indokát, az a lakás is albérlet, még ha a tulaj ki is adja dohányosoknak, a füvezést ki tudja, mennyire tolerálná.)


Nyilván mikor épp szívnak, hiába hívnám rájuk a rendőrséget, ha egyáltalán kijönnének, addigra már rég elszívták.

Tulajt nem ismerem náluk, hogy szólnék neki (mi is bérlők vagyunk csak).

De akkor mi az istent lehetne ezzel a helyzettel kezdeni?



2021. máj. 14. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Megértelek, én pl. kifejezetten rosszul vagyok a szagától.

Maga a füvezés nem hiszem, hogy bűncselekmény, de aki ennyit szív, nagy eséllyel maga termeszti, mert amúgy kész vagyon lenne. SZóval birtoklás gyanújával felnyomhatod, ha nagyon akarod, azért nagy eséllyel ki is jönnek.

2021. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Ahol ennyit szivnak, ott a lakas is tele van vele. Siman hivd ki a rendoroket.
2021. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a házmesternek és kérdezd meg a füvesek albérletének a tulajának az elérhetőségeit. Felé jelentsd a problémát szerintem, ő meg majd intézi a többit.
2021. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leginkább sajnos semmit, maximum annyit, hogy megkéred őket szépen, hogyha lehet akkor ne itt csinálják, vagy csinálják mondjuk éjszaka stb.
2021. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Házmester nem adhat ki semmilyen infót semelyik lakóról.


Kihívod a rendőrt, hogy feljelentenéd a szomszédot, de nincs meg a neve, adatai stb.


A rendőr kijön, megállapítja, hogy a lehetséges feljelentés alapja jogerős\nem jogerős (ez a füves dolog amúgy jogos lesz egyébként), aztán megköszöni, átmegy a szomszédhoz, igazoltatja, és ha minden fasza, akkor 8 napon belül a legközelebbi rendőrkapitányságnál kiadják neked (hivatalosan) a szomszédod adatait, amivel már ott helyben tehetsz egy feljelentést.

(Ez a procedúra akkor, ha a rendőr semmit nem talál ami miatt eljárást indíthatna. De mivel elég gyanús, hogy van ott gandzsa bőven, a rendőr meg fogja tenni a szükséges intézkedéseket, neked onnantól hogy kihívod, semmi dolgod nincs már vele.)

2021. máj. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
micsoda görény hozzászólások..egy szaros füves cigi miatt rendőrt hivni bárkire is!szerintem menj le a szomszédhoz és beszéld meg vele baráti hangon hogy téged ez nagyon zavar és próbálják meg máshogy megoldani a cigizgetésüket.
2021. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6: ha vegigolvastad volna a kerdest (nyilvan nem), akkor tudnad hogy nem 1 cigire van kiakadva, hanem az allando es a lakasat elaraszto fust miatt. Lehet csukott ablak mellett tolni a jointokat, vagy kimenni a hetvegi telekre es a kertben fustologni.
2021. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Snoop dog a szomszedod vagy mi? Esetleg beszelni meg nem.probaltal vele? Hanyan laknak ott?
2021. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Először kopogj be hozzájuk és beszéld meg velük, hogy ne ott csinálják, mert zavar. Ha ez sem válik be, utána szerintem nyugodtan hívhatod a zsarukat.
2021. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is azt tenném amit a 9es írt.szerintem ez a legkorrektebb.
2021. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!