Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fűnyírás téma. Ki-hogyan...

Fűnyírás téma. Ki-hogyan milyen érvvel kommunikálná le, hogy komolyan vegye a szomszéd a kérésünket?

Figyelt kérdés

Nyugdíjas szomszédaink rendre szombat délelőtt vagy délután vágnak füvet. Konyha-étkező ablakunk felőlük van, becsukva is majd szétmegy a fejünk amikor örülhetnénk annak ha végre nyugodtan tudnánk itthon pihenni.

Arra szeretnénk kérni őket, hogy hétfőtől - péntekig legyenek szívesek füvet vágni, amikor a többség dolgozni van és nem otthon pihen..

(Párom általában egyszer egy héten hétköznap munka után vágja a mi füvünket 15-17-ig)



2021. máj. 15. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Csak kiköltözött a kedves városi a faluba?

Fűnyírás, fúrás, kerti munka. Mindenki akkor oldja meg, mikor ráér.

Ha hétfőtől péntekig nyirna akkor meg az lenne a baj, hogy te 16:00-tól pihenni akarsz..


Ha nem tetszik a falusi szokás, hogy vidéki ember hétvégén dolgozik kint, akkor nem neked való a környék és az életmód, költözz vissza a panelba.

2021. máj. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Bamög ha nekem ilyet mondanál mikor vágjak fűvet az tuti, hpgy egész hétvégén fűvet vágnék,reggel 8-este 6-ig.

Ha megunnám elővenném a stillfűrészt, de a nagyobbikat, amikkel fákat szoktam kivágni, és elkezdeném szerelni, beállítani, ami azzal jár, percenként beállítom, és túráztatom.

Szerintem te vidéken ilyet ne szóljál a szomszédnak, mert utána pokollá teszi az életed.

ha én lennék a szomszédod,már szedhetnéd a xanaxot,.

Üdv

2021. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
61%

Ha nekem mondaná meg a szomszéd, hogy mikor nyírjam a füvet, akkor minimum mérges lennék. Gondolkodnék, hogy legközelebb mibe akar majd beleszólni? Hogy mikor mossak, mert hangos mosógép? Hogy mikor vágjak fát, mert hangos a fejsze? Hogy mikor sepregessek kint a kertben?

Aztán te lehet kompromisszumképesebb szomszédokat fogtál ki.


ui. Egyébként ha nálunk nyír füvet a szomszéd, az alig hallatszik, pedig 40 éves közepes állapotú ablakok vannak. Szóval nem igazán értem a problémátokat.

2021. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Mert mikor vágja ugyan? :D Hétfőn hajnalban 5kor?
2021. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Tipikus kiköltözött panelproli.

De majd visszasírja ezt, ha véletlenül történik valami a nyugdíjas szomszéddal és eladás után beköltözik a helyére egy 8 gyerekes roma család.

2021. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Egy kerdes. Hogy lehet, hogy egy angol faluban, ahol kozeposztaly el, magyar felsobb osztaly szinvonalon, de szinten elfoglaltak, pihenesee van szukseguk, nem erzik csendhaboritasnak, mikor fuvet nyir a szomszed, pedig boven van fu.
2021. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha azt írnád hogy vasárnap kora reggel, vasárnap ebéd körül vagy ebéd utáni pihenőben zavar még OK. De szombaton miért ne vághatná a füvet?
2021. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire zavar, ajánljátok fel nekik, hogy ti szívesen lenyírjátok helyettük a füvet.
2021. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Becsukod az ablakot, probléma megoldva. De én nagyon kiröhögnélek, ha ilyenen vergődnél :D
2021. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem írj nekik egy napirendet és egy listát arról, hogy mit nem lehet csinálniuk. :-)
2021. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!