Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kommunikáljam le a...

Hogyan kommunikáljam le a szomszédok felé, hogy a fiunk nem direkt viselkedik zavaróan, hanem az autizmusa miatt?

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk, jó a kapcsolatunk a szomszédokkal és ezt nem szeretném tönkretenni. Tudják, hogy autista, de azt, hogy mi is autizmus és mivel járhat, azt nem nagyon. A fiunk alapból is hangos típus, de újabban felvette a sikítozást (örömében és bánatában is) a palettára. Ez minket és a testvéreit is kiborítja és szerintem lassacskán a szomszédoknál is betelik a pohár. Például ma is hajnal 4 óta megy a sikítozás, mert tetszik neki a játék, a könyv, finom a reggeli stb. Mi tudjuk, hogy ez is egy korszak és bár idegölő, de ki kell várnunk a végét, amikor talán kevésbé hangos módot talál az önkifejezésre, de ezt addig is valahogy meg kellene beszélnem a szomszédokkal. Szerintetek hogyan fogjak hozzá?
2021. febr. 27. 09:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen közben a fiunkkal is próbáljuk megértetni, hogy túl hangos, kicsit halkabban stb. gyártottam képkártyát is, de most annyira örül ennek a hangnak, hogy nem lesz könnyű őt lehalkítani.
2021. febr. 27. 09:23
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Ha jóban vagytok a szomszédokkal, szerintem nyugodtan ülj le velük, és ezt meséld el nekik. Az autizmusnak is van több fajtája vagy hogyis mondjam, van akinek enyhén, vam akinek nagyon, kinek hogy jön ki. Ők nem tudhatják, hogy a te gyereknél ez mennyire súlyos, ő nála hogy mutatkozik ez meg. Szerintem szivesen meghallgatnának téged, és megértenék, hogy ez van, ezzel nem tudsz mit csinálni.
2021. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Pont így, ahogy előttem, írták. ha normálisak, ezt így el lehet mondani. Plusz hogy elnézést, neked is az idegeidre megy, de azon kívül, hogy csitítod, sok mindent nem tudsz tenni, és kéred őket, hogy legyenek türelemmel. Hány éves egyébként a fiad?
2021. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%
szerintem ha nem tudod megígérni nekik, hogy minden "korszaka" pont három hónapig tart, vagyis benne van a pakliban, hogy öt év múlva is hajnali négykor lesznek keltve, akkor az extra vastag hangszigetelő szivacs felvitele a megfelelő megoldás...
2021. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!