Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni, van valami jogi dolog, ami védene engem? Gond a szomszéddal.

Figyelt kérdés

8 lakásos sorházi lakásban élek. Úgy oszlanak meg a dolgok, hogy mindenkinek külön udvarrésze van egy nagy udvaron (bokrokkal szétválasztva), külön bejárata, de minden 2 lakásnak azonos a pincelejárata (egy ilyen kis előtér, 2 pince nyílik onnan). A szomszéd mióta elvált, prostituáltként dolgozik (lakáson, de nem itt a sajátjában) és haza hordja a kuncsaftjait, bulikat tart nekik a pincéjében. Nem ritka a 10-15 ember egyszerre, volt, hogy több. Részeg alkok a közös pincelejáróban és az én udvarrészemre járnak sok esetben vizelni, sz.rni, az ablakom alatt óbégatnak és cigiznek, még véletlenül sem mennek 10 métert odébb a házigazdájuk részére. A lakásába nem engedi be őket, hogy ezeket a dolgokat elvégeznék, bár amilyen állapotban szoktak lenni, nem is hiszem, hogy van erre igényük.

Szóltam a nőnek, mert mindig normális volt a viszonyunk. Többször beszéltem és mindig megígérte, hogy soha többé nem lesz ilyen, ennek ellenére újra és újra. Pl. most az előbb is... Mit tehetnék jogilag?

Egyedül élő fiatal nő vagyok, baromi zavaró, sok esetben félelemkeltő is. Főleg most nyáron majd nyilván szeretnék többször kimenni az udvarra, a pincébe is lejárok, a h.gy kiégette a füvemeg foltokba, amit telepítettem... A közös lejáró az én lakásom ajtaja mellől indul.


2021. máj. 16. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Meglátsz még egy ilyet, szó nélkül elkezded lőni gázpisztollyal (szabadon tartható). Ettől nagyon hamar leszoknak a téged idegesítő ottlétről. Ha kérdőre von a szomszéd k rva, megmondod, hogy birtokvédelmi intézkedéseket fogsz ezután is életbe léptetni, bulizzon máshol !
2021. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Buli esetén rendőrség, azonnal, ahogy a leírtakat tapasztalod. Önkormányzatnál birtokvédelmi eljárás. Készíts fotókat a kertrészedről, lejáróról buli közben/után. Az emberek ne legyenek rajta, mert még ők sipákolnának a személyiségi jogok miatt, de a hátrahagyott nyomokat örökítsd meg.
2021. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
rendőrség, esetleg birtokvédelem?
2021. máj. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívj rendőrt azonnal és minden esetben, ha ez megtörténik. Ezzel párhuzamosan birtokvédelmi eljárást érdemes indítani az önkormányzatnál.
2021. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a segítséget! Akkor most már tudom, hogy mire kell hivatkoznom és hogy jogom van hozzá. Mert ugye közös használatú a lejáró, de nem gondolnám, hogy ez a normális használat alá esne.

Legközelebb rendőrt hívok, akkor talán nem hiába. Gondolom a következő héten esedékes is lesz, nem igen hagynak ki 3 napnál többet...

2021. máj. 16. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pandémia van, most az ilyenekre ugranak, úgyhogy nyugodtan hívhatsz rájuk rendőrt.
2021. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen az elrendezés nálatok, de nem lehetne a te kertrészedet bekeríteni?
2021. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet elkeríteni, mert biztosítanom kell akkora helyet, ahol át tud járni gyalogosan és adott esetban autóval is.

A kérdésem kiírása utáni napon megint kezdődött a dáridó, én pedig nagyon beidegeskedtem, pedig alapvetően nagyon szerény vagyok, talán túl szerény is. Kimentem és nekik ugrottam verbálisan, meglepetésemre nem kötekedtek, hanem lehúztak a pincébe. Mondtam neki (a szomszédasszonynak), hogy kamerát fogok elhelyezni az udvaromra nézően több helyre is. Most nyugi van.

2021. máj. 19. 23:23
 9/9 A kérdező kommentje:
Sőt aznap éjjel wc-re is a házába jártak. Remélem, így marad.
2021. máj. 19. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!