Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire normális dolog ez...

Mennyire normális dolog ez egy lakótárstól?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és kivettem egy szobát,közel az egyetemhez.

A lakásban egy 18 éves lány lakik a másik szobában. (neki a szülei vették a lakást,szóval a lakótársam szülei a főbérlőim.) Ketten vagyunk itt. Az első,és borzasztóan furcsa dolog az volt,hogy a bérleti szerződésben az áll,hogy én vendéget csak 1 főt fogadhatok,és annak is 20:00-ig el kell hagynia a lakást (ez azért furcsa nekem,mert tanulótársam van,akivel éjszakába nyúlóan tanulunk,meg hát azért 8 óra még nagyon az este eleje...:D Akármelyik ismerősömmel beszéltem,csodálkoztak ezen,mert nekik nincs semmiféle korlátozásuk. A második furcsa dolog,hogy feljött hozzám a barátom,aki olyan 250km-re lakik innen, és írtam a lakótársamnak,hogy gond lenne-e,ha fél órával tovább maradna,a vonat miatt ,erre válaszul azt kaptam,hogy jó lenne,ha betartanám a szerződést,és hozzátette,hogy "bár most nem tudunk ellenőrizni,de fontos a kölcsönös bizalom." (Amikor írtam neki nem tartózkodott az albérletben,napokig otthon volt ) Ez az ellenőrizni szó is furcsán hatott rám,miért kéne engem ellenőrizni? Mielőtt elkezdtem az egyetemet,utánaolvastam,hogy a legtöbb helyen nem érdekli a lakótársakat,hogy ki és meddig van ott, csak előre szóljak neki,hogy ne legyen meglepetés,meg persze ne látszódjon a rezsiben,hogy nem egyedül vagyok (magyarul csak 1-2 napra jöjjön hozzám valaki). Így elég rizikós ez,mivel mint említettem, a barátom messze lakik,ezért macerás neki az 1 napos utazás,alvás nélkül,nálam viszont a szerződés szerint nem aludhat.:D

Az utolsó dolog, amit furcsállok,hogy a lakótársam kulcsra zárja a szobáját,én viszont a saját szobámhoz kulcsot sem kaptam."Fontos a kölcsönös bizalom."

Szerintetek kezdjek másik albérlet után keresgélni,vagy mindenhol ez a helyzet? Mennyire normálisak/megszokottak ezek a dolgok? Van olyan,aminek nem így kéne lennie? Vagy csak túl sokat várok el? Köszönöm,ha elolvastad.


2020. szept. 16. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Én a helyedben néznék mást, azért h egy felnotthoz, ne menjen senki se látogatóba max este 8ig, meg nincs kulcsod.... Pfff.... Undoritoak
2020. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Költözz el
2020. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Carragher_x ***** válasza:
90%
Költözz el, addig is cserélj zárat a szobád ajtajában és zárjad!
2020. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Elkezdenék albérletet keresni, aztán költözés napján szólnék, hogy ja amúgy dugd fel magadnak a szerződéseteket, bye :)
2020. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem gondolod rosszul, ez tényleg nem normális. Költözz el mihamarabb, lehetőleg olyan helyre, ahol nem a főbérlő vagy a családja a tulaj. Egyáltalán nem fair ez a szerződés.
2020. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom,ez az este 8-as dolog a legrosszabb. Mivel 19 évesen, szociális személyként rohadtul zavar,hogy 8-kor el kell innen paterolni mindenkit,meg persze azért szeretném,ha a barátom is velem aludhatna néha,és nem csak hétvégén tudnánk találkozni. A héten hétfőn szólt,hogy eljönne,de mondtam neki,hogy nem tudna itt aludni,így meg felesleges 2-3 óráért kifizetni a 10ezres vonatjegyet.:( Az a baj,hogy ha a szerződést felbontom,akkor 25.000 Ft-os "vigaszdíjat" kell fizetnem.
2020. szept. 16. 16:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 25000 HUFt ne sajnálj egy normálisabb helyért. Ha csak azért rakták volna a szerződésbe, hogy ne hangoskodj 8 után de nem tartanák ezt a hülyeséget azt mondom oké, de ha ellenőrizgetnek és ennyire kontrollálnak úgy se fogod jól érezni magad.
2020. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez marhára nem normális. :D

Adtam már ki párszor lakást, olyat írtunk a szerződésbe, hogy a feltüntetett személyeken kívül más nem tartózkodhat életvitelszerűen a lakásban, de azért durva lenne, ha barát/barátnő alkalomadtán nem aludhatna ott. Én is azt mondom, hogy keress más helyet, mert ez így hosszabb távon elég kényelmetlen.

Másik oldalról viszont meg lehet érteni, hogy féltik a lakásukat, nem szeretnék ha bármi kár esne benne, de azt nem fogják fel, hogy a túlzott kontrollal csak elzavarják a bérlőt.

2020. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így leírva tényleg nem tűnik megszokottnak, viszont nekem van személyes tapasztalatom, megosztom, hátha kicsit más fényben tünteti fel a dolgot. Nekem volt egy lakótársam, aki minden áldott nap random embereket hurcolt fel a lakásba (mi is ketten voltunk), szólt a zene, ordítoztak, amikor elmentem aludni akkor kezdtek csörömpölni a konyhában... stb. Sajnos nagyon gyakori probléma volt ez és hidd el szörnyű volt, mikor másnap zh-t írtam, korán kellett kelnem, meg úgy amúgy is rossz érzés, ha nincsenek tekintettel a másikra. Lehet a lakótársadnak volt már rossz tapasztalata, ezért írták a szerződésbe a nyolc órát. Ha nem tetszik így, gondolom, mert itt a kérdés is, nézegess másik albi után, azért ez nem megszokott, hogy ilyen szigorúak.., sőt.
2020. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
9: Én is adtam ki szobát magam mellett és nekem is volt olyan szobatársam, aki mindig este 11kor állt neki főzni, de sose szóltam volna bele olyasmibe, hogy itt aludt a barátja vagy felhozott egy havert pár órára, pláne ha én nem vagyok ott. Az is gáz, ha valakit ellenőrizgetnek meg a lakótársa zárja előle a szobát de ő ezt nem teheti meg. Én is tudok mesélni horror sztorikat lakótársakról/albérlőről de ez tényleg necces a főbérlőtől.
2020. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!