Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a kedvenc "kellemetlen...

Mi a kedvenc "kellemetlen szomszéd" sztorid, aminek elszenvedője voltál? Hogyan sikerült az eseteet rendezni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 19. 02:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Magammal foglalkozok, ahogy eddig is.
2021. máj. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Első:

Attól mert magaddal foglalkozol még lehet egy idióta szomszédod, aki pl. városról falura költözve feljelent, mert délután 4-8 között kettőt vakkantott a kutyád :D


A kedvenc kellemetlen esetem elég hosszú sztori, lényegében 2 évente 1x látom a szomszéd telek tulaját, és mikor végre összefutottunk első alkalommal, viszont bemutatkozás helyett a félkész kertkapunkra mutatott, hogy odabiggyesztett egy cetlit még múlt héten, ajánlja figyelembe, na viszlát!


Kész csoda, hogy nem vitte el a semmivel se rögzített papírfecnit a szél, de látszott, hogy párszor már megázott :D


A szomszéd körbefényképezte a telkünket, és elég bunkó hangnemben írt egy levelet, hogy feljelentett, mert a kerítésünk 10 centit áthajlik az ő telkére.

5 éve így áll az a kerítés, eddig nem zavarta??

Amúgy pont ekkor vettük meg a területet, első dolgunk amúgy is az volt, hogy normális kerítést húzunk.

Leszartam a hülye levelét, amúgy is tervben volt az a csúnya kerítés kioperálása.. elkezdtem javítani, megvettem mindent, mikor munka mellett időm engedte, csináltam is.

A fiát gyakran kiküldte hozzánk, hogy ellenőrizze a munkát 🤣😂😂

Mint valami fegyencőr, érted?

Jó hogy határidőt nem adott hozzá b+.


Végül kész lett, és mikor idén kitolta a szomszéd tulaj is a képét, meg se dicsérte a kerítést, hogy milyen szép lett, hanem egy "na azért"-et odaböfögött.

Na mondom magamban: kert nagy, ásó akad... 😇🤣

2021. máj. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Panelházban légkalapáccsal kezdték kibontani az egyik falat. De nem ám 10 percig, hanem hetekig. Olyan volt, mint ha egy helikoptert járattak volna a lakásban. A saját gondolatait se hallotta senki a házban a dübögéstől, nehogy pihenés. Természetesen abszolút illegális és közveszélyes volt a munka. Sem szép szóra, sem feljelentésre, sem fenyegetésre nem hagyták abba, de még a rendőröket sem engedték be. Megoldás? Elköltöztem. Ez már az utolsó csepp volt, előtte is ment a dajdajozás. Mondanom sem kell, hogy indiánok voltak.
2021. máj. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Minden szomszéddal jól kijöttem, vagy nem is nagyon érintkeztünk. Olyan lépcsőházba is laktam ahol 1 év után találkoztam egy ottlakóval.


A legkellemetlenebb, ami előfordult, hogy egyetemi bulieste után a közös tér össze volt hányva és napokig ott nézegettük a rókát, mire az egyik ott lakó dühösen végig kopogott minden lakást, hogy kiderítse ki követte el ezt a kellemetlenséget. Gondolom sikerrel járt, mert másnap valami maszatolás volt.

2021. máj. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szomszédot fogtam ki, akinek nem hogy a kölyke használt tudatmódosító szereket, hanem saját maga szervezte az ifjúságnak ezeket a bulikat. Esténként sarlóval lehetett vágni a kétes eredetű füstöt a zárt lépcsőházban, heti viszonylatban is volt legalább három-négy éjszakába nyúló, hajnalig tartó buli. Voltak, akik rendőrt hívtak rájuk, de érdemi változás nem történt. Személy szerint azt tettem, hogy szépen, emberi hangnemben megkértem az érintett narkós gyereket, hogy legyenek kedvesek tiszteletben tartani mások éjszakai pihenésének jogát. Tagadott, aztán amikor elmondtam neki, hogy meddig tartott az éppen említett buli, kussolt. Azt gondolták, hogy ezt a végtelenségig megtehetik majd, de nem így alakult. Néhány buli után rátartottam egy kicsit, - nagyjából kiszámoltam, kidekkoltam, hogy mikorra mentek haza a legények, mikor kezdődhet meg az édes pihenés. Ezekben az időszakokban módszeresen becsaptam néhány alkalommal a folyosói vasrácsot, - aminek hatására bizonyos, hogy felugrott néhányszor az ágyában a célszemély. A lényeg, hogy alvásmegvonással honoráltam az alvásmegvonást. Én bírtam jobban a kiképzést, - elköltözött pár hónapon belül a vidám barakk.
2021. máj. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Panellakást vettem, kedves nyugdíjas szomszédok. Első lépés a felújításban bejárati ajtó csere. Egy nap nagyon durva fúrás faragás, kosz. Nem voltam ott, mert dolgoztam a melósok nagyjából összetakarítottak, aztán délután én is. Erre másnap hív a közös képviselő, hogy jelentették (név nélkül természetesen) hogy tiszta retek a lépcsőház. Mentem vissza, konkrétan apró betonszemcsék is ki voltak szórva. Tehát egyértelmű volt, hogy szabotázs. Becsengettem, nyilván nem tudnak semmit, nem láttak semmit, nem ők szóltak. Adtam céges névjegykártyát és felhívtam a figyelmüket, hogy ha valami melóssal bajuk van, akkor nekem szóljanak direkt. Azóta nincs gond, előre köszönnek. Mondjuk a néni a lépcsőházat is porszívózza hétvégente, szóval simán kinézem, hogy két férfi takarítási színvonala nem felelt meg az igényeinek.
2021. máj. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4 emeletes téglaházban bérlek egy kis lakást. Mellettem egy nagy lakásban egy pénzes család lakik: 40+-os szülők két 20 év körüli gyerekkel. Alattuk, tehát átlósan alattam egy másik család, ahol van egy 5 év körüli gyerek. Ők elég hangosak, ezt aláírom. Mindig bömböl valami, hangosan pofáznak, este 10 körül még simán zsibvásár van lent. Plusz a sarkukon ugrálva közlekednek, csak a hatalmas dübögő lépteket lehet hallani még nálam is, és az ajtókat is előszeretettel erőszakolják. A fentiek, tehát a mellettem levők se sokkal jobbak, ezek is Godzilla-módra verik a lábukat, csapkodnak, dübörögnek. A fő gond mégis az, hogy a fentiek nem bírják elviselni a lentieket, és ezt úgy jelzik nekik, hogy szinte minden este eszetlenül verik a falat, a lábukkal a padlót, csapkodnak, kopognak, zajonganak. Mivel közös falon vannak velem, ennek leginkább én vagyok az elszenvedője. És fel se merül ezekben az észlényekben, hogy esetleg megpróbálják civilizált ember módjára kezelni a helyzetet, tehát első körben mondjuk megpróbálni beszélni a lentiekkel. Mert ezzel az éjjeli direkt zajongással lóf****t se értek el eddig, a lentiek nem igazán foglalkoznak velük. Nekem viszont rendszeresen és sikeresen szétbarmolják az esti nyugalmamat. Már nagyon unom ezt a két brancsot, meg érteni se értem, hogy magukat jól szituáltnak és értelmesnek tartó felnőtt emberek miért ennyire primitívek, ha konfliktuskezelésről van szó. Ja, és a poén az egészben az, hogy a fenti nő életvezetési tanácsadó és mediátor... El lehet képzelni, mennyire brillírozhat a szakmájában, ha még a saját háza táján se képes kamatoztatni a "hatalmas tudását".
2021. máj. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Négy hónapja vagyunk elszenvedői a szomszédok általi balhéknak. Folyamatos a veszekedés-kiabálás-verekedés-sikítás-hisztérikus sírás. A legtöbbször késő este vagy éjjel, de kétszer előfordult hajnalban is. Mivel minden hangosabb szó áthallatszik, mindent hallani lehet. Többszöri kérésre sem fejezték be, így beszéltünk már mindenkivel, akivel csak lehetett a közös képviselőtől a főbérlőig, illetve kétszer rendőrt is hívtunk rájuk, de mindhiába. Teljes a tanácstalanság.
2021. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Családi ház, közös udvar, 3 lakás. Kettő miénk és nagyszüleimé, harmadik egy alkesz nyugdíjasé, akivel már évek óta haragban vagyunk. Évekkel ezelőtt kis híján ránk gyújtotta a házat, mert az egyik kéménye olyan sz@r állapotban volt, hogy konkrétan a kéményajtaján ömlött már a füst a tetőre, és amikor szüleim jelezték ezt neki, csak annyit bökött oda, hogy őt az nem zavarja, égjen csak. Hivatalos úton letilttattuk a kéményét, azóta fasírtban vagyunk, de édesapámtól fél, szóval nagyjából csend van. Csak néha hangzik el egy-egy k.vaanyázás felőle :D Jelenleg a vizet lopja tőlünk, mert neki lejárt a szerződése és nem újíttatta meg, de szüleim majd ez ügyben is terveznek lépéseket tenni.

Régen egyébként rendszeresen énekelt nyitott ajtónál-ablaknál full hangosan operát, korábban már csak a kormányt meg a jehovákat szidta, ment a "jó k.va anyátokat!" órákon keresztül. Egyszer édesanyámnak annyira elege lett belőle, hogy odaállt az ablaka alá, felvette hangrögzítővel az ordibálását, és a térdig érő hangfalunkon visszajátszotta neki. Azonnal csend lett.

2021. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Y alaku utca, mi lakunk a sarkon, jobbra tolunk 1 ház. Nekunk van 3 autónk, de nem tudtuk hova tenni, ezért volt pár napig, hogy a ház előtt állt az autó esténként. A jobb oldali hölgy ránk hívta a rendőröket, hogy tegyük arrébb az autót, mert nem tud autóval járni. Nem is volt autója!!! Persze szólhatott is volna mielőtt rendőröket hív... Bár a rendőr jót nevetett xd
2021. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!