Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni az állandóan...

Mit lehet kezdeni az állandóan éjszaka dübögő, rendezkedő szomszéddal?

Figyelt kérdés

Lett már neki szólva, hogy ne éjfélkor, meg hajnal 1-2-kor rendezkedjen vagy legalább próbáljon már tekintettel lenni arra, hogy mások ilyenkor aludnának és ne izomból csapkodja a lábát és a szekrény ajtót vagy fiókot vagy a jó ég tudja mit. Volt már, hogy erre riadtam hajnal fél2-kor, hogy iszonyat nagy csattanás, puffanás. Alapból rossz alvó vagyok, nagyon nehezen alszom el, hajnalokig fent vagyok az esetek 99%-ban, fekszem és próbálnék aludni, erre megjelenik Elefántka és csinálja a műsort. 1-2 hétig visszavett magából, de utána ugyanúgy ment minden, megint éjszaka meg hajnalban húzogat/tologat ki tudja mit. Arról nem beszélve, hogy rettenetesen nyikorog a padlójuk, nyilván erről nem ő tehet, de mikor hajnal kettőkor még azt hallgatod, ahogy 48x fel-alá rohangál a nyikorgós padlón, az kva idegesítő.


Nem hiszem el, hogy valaki ekkora tuskó legyen, hogy lett neki szólva és tisztában van vele, hogy rohadt idegesítő és mindent tisztán lehallani, mégis folytatja ugyanúgy. Az ilyennek hiába szólunk megint, ugyanezt fogja csinálni.. Komolyan már azon gondolkodtam, hogy én is minden eszközzel azon leszek, hogy zajongjak, hadd érezze a törődést, de hát ő van felettünk, lentről nem tudom hogyan tudnám neki viszonozni a kedvességét.. És ez nem csak éjszaka megy amúgy, napközben is úgy közlekedik, mint egy kbszott tank, biztos nagyon drága lenne egy papucsot venni és abban közlekedni.


Valakinek, valami tipp?


U.i.: Bocsi a káromkodásért, de már iszonyatosan elegem van, hogy egy perc nyugta nincs az embernek az ilyen gyökerek miatt.



2021. máj. 19. 12:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáljátok meg vele még egyszer megbeszélni - ha nem javul, akkor rendőrséget kihívni csendháborításért.


Azért mondom, hogy próbáljátok meg vele megbeszélni, mert lehet, hogy nem veszi magát észre / nehéz átállnia a "csendesebb" létre. Hirtelen megijedtem, hogy rólam szól a kérdés, mert volt egy beszélgetésünk az egyik szomszéddal erről kb. 2-3 napja, de megkönnyebbültem - nálunk sajnos a lakásban szar a szigetelés, és mint számomra kiderült, papucsban is, ha pl. kicsit táncolok munka után, vagy hirtelen átfutok vmiért az egyik szobából a másikba, olyan hangot kelt az alattam levő lakásban, mintha elefántként trappolnék... normális otthoni papucsban ráadásul. Meg igen, neki is volt gondja azzal, hogy éjfélkor néha átrohantam egyik szobából a másikba (pl. ha hamar wc-re kell mennem, nem ráérősen gyalogolni szoktam :D)...

Azóta nagyon igyekszem magam visszafogni, de ez nem 2 perc, és azért nem is mindenki ugyanakkor alszik / ugyanolyan a munkaideje...


Lehet, hogy tényleg elég még 1 beszélgetés - esetleg belengetni a rendőrséget, ha továbbra is elviselhetetlen marad a zaj.

2021. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hónapok óta megy ez, eddig tűrtem, de most már olyan szinten vagyok ideges, hogy nem tudnék kedvesen felmenni, biztos hogy elküldeném a büdös pcsába. Itthonról dolgozom, ahogy ő/ők is és nem túlzok, egész álló nap azt hallgatom, hogy rám akar szakadni a mennyezet, mikor járkál felettem. Ha a nappali megyek ki, akkor ott a másik gyökér lakótársa, aki meg ott trappol egész nap elefánt módjára. Egyszerűen már idegileg kivagyok, ez a második albérletünk, az előzőből is azért jöttünk el 4 év után, mert már elviselhetetlen volt az állandó dübörgés, zaj, óbégatás, csapkodás, amit még csak be sem tudtunk azonosítani, hogy honnan jön, erre most itt is ez megy. Nem értem felnőtt embereknek miért kell többször is elmagyarázni, hogy próbáljanak már meg kulturált ember módjára létezni a lakásban, mert más is él ott rajtuk kívül.
2021. máj. 19. 13:11
 3/23 A kérdező kommentje:

És kb ugyanaz a munkarendünk, mert reggel van hogy ugyanúgy arra fél8 körül, ahogyan végigvágtat az egész lakáson. Ő is home officeban dolgozik elvileg, gyakorlatilag nem tudom milyen számítógépen folytatott munka mellett ér rá az ember egész álló nap fel-alá dübörögni, mint valami mérgezett egér. 5 percet nem ül a seggén konkrétan.

Mostanában többször durrant be annyira az agyam, hogy fogtam a vezeték nélküli hangszórómat, felraktam a plafonra és max hangerőn üvöltöttem a zenét, hátha észreveszi magát.

2021. máj. 19. 13:15
 4/23 anonim ***** válasza:
14%
Kertes ház
2021. máj. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Gondolod 4, ha lenne rá keret, már nem ott laknánk rég..? Jelenleg még nem tartunk ott, hogy 30-40 milliót ki tudjunk fizetni egy családi házra, ettől független nem gondolom, hogy bele kéne törődni abba, hogy néhány tirpák miatt nincs az embernek egyetlen perc nyugta sem.
2021. máj. 19. 13:21
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
De akkor milyen tanácsot vársz? Nem tudsz neki mit csinálni, lehet nem is direkt dübög, csak ti érzékelitek úgy. Meg lehet kérni hogy menjen le hozzátok, te meg járkálj nála, hogy hallgassa meg mizu. Vele kéne beszélni mindenképp, mi mást tudna itt tanácsolni a gyakorin bárki. Valószínűleg amúgy a szerkezete szar a háznak.
2021. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Jó ezt értem, de hát lett szólva neki többször is. Egyszerűen nem tudom már mit lehetne egy ilyen értetlen, tuskó emberrel kezdeni, akinek 30 éves létére nagyjából hetente vagy inkább naponta el kéne mondani, hogy figyelj már még mindig zeng tőled a lakás... Ugyanakkor azt se gondolom fairnek, hogy havi 150-160 ezrekért cserébe nincs egy olyan nap, mikor nyugodtan tudnánk létezni. Sőt még hajnali 2-kor is azt hallgatod, ahogy fent csapkod meg bútort tologat. Nyilván másra már nem tudok gondolni, mint hogy direkt csinálja, ennyire senki nem lehet sötét, hogy ne bírja többszöri szólásra sem felfogni, hogy tisztán lehallatszik minden, amit csinál és legalább hajnalban legyen már másokra tekintettel.

Esetleg a közös képviselő ezzel tud valamit csinálni? Azért írtam ki a kérdést, hátha más is volt már hasonló helyzet és sikerült valahogy megoldania.

2021. máj. 19. 13:37
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Sajnálom, hogy ezt kell írjam, de ha neked mindenhol ugyanaz a bajod, akkor lehet át kéne gondolni, hogy alkalmas-e az idegrendszered arra, hogy társasházban élj. Természetesen az éjjeli hangoskodás megértem, ha zavar. De azért az is röhejes, hogy te elvárnád a szomszédtól, hogy egésznap kussban üljön az ágyon.

Lehet egyébként tényleg normálisan mászkál, csak a ház szerkezete így vezeti a hangot. Sőt, lehet te is pont így zavarod az alattad lakót, csak az nem szól rád.


Egyébként nekem is volt egy idegbeteg szomszédom, aki ilyenekért szólt, hogy ne húzza le senki a wc-t 10 óra után, mert őt az zavarja. Hozzáteszem, hogy ő azt hitte olyan halk mintaéletet él, holott szó szerint hallottam mindig miket beszélnek a fürdőszobában, mert ennyire áthallatszott a normál beszédhang is. Ő ugyanúgy trappolt, húzgálta felettem a széket, de ő azt hitte mindenki más hülye, csak ő a tökéletes. Na, ezeket szépen elmondtam neki, meg visszamondtam mit beszélgetnek, akkor elszégyellte magát és befejezte az okoskodást.

2021. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ez a második albérletünk, szóval a "mindenhol" elég erős túlzás. Az első albiban is kb 3 év után jöttek a gondok, amikor már elviselhetetlen volt a zaj, előtte nem volt probléma. Nyilván nem volt soha néma csend, de hát nem is ezt várjuk el. Néha átszűrődött beszélgetés miegymás, ezekhez hozzá szoktunk, de azt hogy egész álló nap elefánt dübögést kell hallgatni és még hajnalban is ez megy, az szerintem nonszensz. Így is elviseltük tőlük már többször, hogy hétköznap 2-3-4-en összeültek és hajnali 2-3ig vinnyogtak meg teli torokból óbégattak, miközben másnap keltünk dolgozni. Mint ahogy egyszer nem szóltunk amiatt sem, hogy rendszeresen éjfélkor mosnak, miközben egész nap itthon vannak, de azért ez már sok.


Én amúgy múlt hónapban pont emiatt direkt lementem az alattunk lakókhoz és megkérdeztem, hogy hangosak vagyunk-e, esetleg bejöhetek-e meghallgatni, hogyha fent járkál a párom, akkor náluk mit hallani. Nagyjából semmit nem lehetett hallani, ők is annyira panaszkodtak csak, hogy a parketta sok helyen nyikorog, de tudják, hogy arról nem mi tehetünk, ez náluk sajnos így van. Azt a jellegzetes elefánt dübörgést akkor sikerült előidézni, mikor barátomnak mondtam, hogy akkor most papucs nélkül, a lábát odavágva közlekedjen. Tehát nyugodtan lehetne úgy is járkálni, hogy közben a másikat nem kergeted az őrületbe, de hát akkor nem lehetne izomból odavágni a lábat a padlóhoz..

2021. máj. 19. 13:49
 10/23 anonim ***** válasza:
24%
"fogtam a vezeték nélküli hangszórómat, felraktam a plafonra és max hangerőn üvöltöttem a zenét, hátha észreveszi magát" + a stílus ahogyan róla írsz. Ti sem vagytok különbek.
2021. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!