Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért hiszik azt hogy mindenki...

Miért hiszik azt hogy mindenki hozzájuk fog alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

A társasházban ahol élünk, két lakásban is született baba, pár hét eltéréssel.

Eddig a két anyuka nem volt jóban, csak mióta együtt voltak terhesek.

Na most kitették a közös Facebook csoportba, hogy kérik a szomszédokat hogy az altatási időkben (de.10-11 között, du. 15-16 között,este pedig 19órától) mellőzzük a zajos, hangos tevékenységeket (pl mosógép, porszívó, mosogatás, zenehallgatás, robotgép stb). Azt hittük hogy ez csak ilyen hirtelen a hormonok oka, de azóta ha bárki bármit csinál ami zajosabb már mennek is át és felszólítja az anyuka hogy nem láttad a posztot? Rendőrrel fenyegetőzik, birtokvédelemmel.

Miközben a velük szomszédos lakásokban éjjel ébren vagyunk, mert nem veszik fel a babákat, hanem visszaalvásra nevelik őket épp, néha 1-2 órán keresztül sírnak, aki 5kor kel ennek nagyon nem örül...

Amikor mi neveltük itt a gyermekeket próbáltunk nem zavarni senkit, nem mi vártuk el másoktól az alkalmazkodást, volt aki inkább elköltözött, hogy ne zavarjon.

Mit lehet tenni az ilyen anyukákkal?


2021. jún. 11. 11:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
80%
Összefogás, tanúk, rendőrség.
2021. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell befeküdni nekik, de ugye a covid alatt már megtanultuk, hogy az nem nagyon megy. Hívja csak ki a rendőrséget, mert MOSTÁL, PORSZÍVÓZTÁL, óriási bűnöket követtél el!


Egy bizonyos szintig nyilván segít az ember, figyelemmel van a másikra, pl. zenét hallgatni fülessel a korrekt, de a napjaimat nem fogom hozzájuk igazítani, az biztos.

2021. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
98%

De szeretem az ilyeneket, akik azt hiszik, szültek egy gyereket, amire egy gorilla is képes a dzsungelben, most mindenki essen hasra.

Nap közben rendezi mindenki az életét, ez így normális, sőt, a házirend is erre kötelez, inkább örüljenek, nem ba-átok rájuk az ajtót éjjel, mert bömböl a gyerek.

2021. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Amúgy mindenkinek van saját kis udvara, néha aki kertészkedni megy ki délután kapcsol rádiót, tök normális hangerőn, de ha ők kint altatnak, akkor is szólnak.

Csodálkozom hogy a szomszéd utcában lakó kb 25 kutyának nem szóltak még,néha megy a chat parti pár percig... 😅

2021. jún. 11. 12:00
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

Én ilyenkor mindig azon gondolkodom: papírból vannak ott a falak? Vagy fémlemezekből, amik a rezgéseket tökéletesen elviszik mindenhová?

Mi ugyan családi házban lakunk, de a SAJÁT mosógépünk is megy, amikor alszanak a kisgyerekek (babakorukban is). Két csukott ajtón át (közte van az előszoba és nincs közös fal) nem szabad, hogy ez zavaró legyen.

Ugyanez a többi felsorolt zajforrásra is igaz.

Mit lehet tenni?

Nem törődni vele. Fenyegetőzik, hogy rendőrt hív, birtokvédelmet kér? Még biztatnám is, hogy bátran, tegye meg most azonnal!

Azért a jogszabályok (akármennyit is kritizáljuk őket) mértéket tartanak az emberek eltérő érdekei között. Amit ők akarnak, az abszurdum, és a rendőr vagy polgármesteri hivatal is tudomásukra fogja hozni, ha bejelentést tennének ilyenek miatt.

2021. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
96%

Hívja ki nyugodtan a rendőrséget, úgyis őt fogják kiröhögni. Én meg be szoktam állítani a mosógépet, hogy akkor végezzen a mosással, amikor hazaérek munkából, mondjuk este 6-ra, pénteken esetleg korábban, mert azt szoktam csúsztatni, és akkor mikor hazaérek, pont tudok teregetni. A gyereknek is meg kell szokni a zajokat. Egy ismerősömék gyereke meg pont zajban tudott jobban aludni.

Amúgy meg ha majd az ő gyereke lesz hangos, akkor ti is nyugodtan ráverhetitek az ajtót. Vissza fogja ezt még kapni szerintem. Nem értem, az ilyen miért költözik társasházba. Hangszigetelésre persze nem költenek, gondolom. Az, hogy éjszaka zavarnak a zajok valakit, teljesen jogos, de nappal nem elvárható, hogy síri csend legyen.

2021. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk, ha kint alszik a baba, akkor az idő alatt azért kint nem kapcsolnék rádiót.

Nyilván az se sértene jogszabályt, de ennyit tényleg meg lehet tenni a kisbabák érdekében. És ez nem olyan zaj, mint hogy mosnom kell és a mosógép szükségszerűen ad valamennyi hangot. Rádiót nem muszáj hallgatni, ill. lehetne fülessel is (ma már vezeték nélküliek is vannak, tehát tenni-venni is tud közben).

2021. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
96%
hívhat rendőrt, de max. megtanulják az őrsön három hívás után, hogy a Béla utca 6.ba nem kell kimenni ha érkezik is egy bejelentés, mert a "csendháborítás" egy, az éjszakai csendes rendeleten (ami talán este tíz-reggel hét?) kívül eső időpontban működő háztartási gép... (nálunk is volt ilyen szuperhisztis csaj, kétszer jöttek ki a rendőrök, mi mindkétszer készségesen bemutattuk nekik a mosógépet, harmadszor már nem jöttek, pedig van mosogatógépünk is, azt időnk se volt bemutatni, azóta is mellőzve érzi magát szegény...)
2021. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Vékonyak valamennyire hisz tégla és közösek a falak (nappali-nappalival és hálók-hálókkal), ha kussban ülsz a lakásban és figyelsz főleg, ha a másik oldalon valaki tüsszent egy atomrobbanásosat, felnyerít egyet azt hallani lehet, de minimális pl egy mosógép zaja, ha nem csapágyas persze, meg nyilván senki se dobálja az edényeket szándékosan, viszont tény hogy van egy minimális zaja az együttélésnek napközben, különösen ha figyeli valaki... Tudjuk van-e otthon valaki vagy nincs kb így tudom elmondani.

Este 8 és reggel 8 között meg a szabályunk mondja ki hogy csendben kell lenni, egyedül a szombati nap kivétel akkor 11ig lehet 😃

2021. jún. 11. 12:10
 10/39 anonim ***** válasza:
95%

Ki nem sz.rja le az ilyen embereket? Hozzám csak egyszer kopogna be bármelyik, többször nem, mert úgy elküldeném a p.csába hogy 2 napig a folyosón bóklászna mire hazatalál. Hozzáteszem minden egyes szomszédommal jó a viszonyom, de volt akit helyre kellett tenni. Azóta teljesen oké minden.


Van egy csendháborítási rendelet, ezt a törvény szabályozza. Én is kiírhatom, hogy délután 2-től 3-ig csend legyen mert akkor kefélem az asszonyt és nem szeretem a zavaró tényezőket, de attól ez még nem törvény mert én ezt kiírtam.


Dolgoztam éjszakásként, sosem tudtam aludni rendesen, mert vagy gyerek bömbölt, vagy porszívóztak, vagy a szomszéd veszekedett, de egyszer sem éreztem kényszert arra hogy bárkinek szóljak. Nappal van, senki nem fog az én kedvemért lábujjhegyen járni, és igazuk is van. Sz.r ha nem tud az ember aludni nappal mert dolgozott egész éjjel, de mégsem alkalmazkodhat hozzám egy egész lépcsőház…

2021. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!