Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez nem tahóság egy kicsit?

Ez nem tahóság egy kicsit?

Figyelt kérdés

Ma reggel arra ébredtem, hogy a ház előtt az úton víztócsa van, telik az idő, 10 óra van már, de a tócsa egyre nagyobb, szólok csőszerelő ismerősnek, kijön, csőtörés van az utcában...


A szomszéd néninek a bekötése fosta el magát, 1965-ben csinálták...

Intézkedik a derék ember, jön a markoló meg a brigád, az út két oldalán felszedik a földet, kicserélik az út alatt a csövet, ráadják a nyomást, a szomszéd néninek az udvarában, az órája után közvetlen is elfosta magát a cső, de a munkásemberek dolga végezetten elmentek, mondván az már nem az ő dolguk, oldja meg a nénike...


Lezárták az aknájában a vizet és lesz ami lesz...


Értem én, hogy az már a Ő területe, de nem tahóság kicsit??


Nem kellett vna vmi segítséget felajánlani? :O


A néni nem volt otthon, tehát ergo én intéztem ezt...



#baj #Szomszédok #csőtörés #víz vezeték szerelő
2021. jún. 18. 18:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagyis nem azt, hogy itt hagyják, hanem magát a folyamatot, mert a néni elment vhova...
2021. jún. 18. 19:00
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
nem.
2021. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Mert mit csinaljanak, torjenek be hozza? Ha nincs otthon, nem mehetnek be.
2021. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Mert lehet akit ők küldtek volna, azok dragábbak lettek volna. Vagy eleve fizetésképtelen a néni. Akkor kihívják a csőszerelő havert aztán meccselje a végösszeget a nénivel? Lehet a fia szerelő, megoldaná.


Annyit tehettek, hogy elzárták a vizet. Ennél többe nem folyhattak bele. Ha régi a cső, és eldurran, akkor nem ők tehetnek.

2021. jún. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem arra lettek kihíva, nem tudták volna elszámolni a dolgot. Lehet, hogy neked igazságtalannak tűnik, de képzeld magukat a helyükbe ahogy próbálják elmagyarázni a főnöknek, hogy miért késtek, miért használtak plusz anyagot stb. Arról nem is beszélve, hogy szerintem be sem mehettek volna a telekre a néni engedélye nélkül.
2021. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ma már nem addig dolgoznak ameddig ésszerű, hanem ameddig szól az adott munka.


Szociban volt az a szokás, hogy addig megcsináljuk a dolgokat, amíg nincs minden a helyén (akár így, akár úgy) volt egy kis összetartás az emberekben.


Szóval de, emberi oldalról nézve tahóság volt, hogy nem lett keresve a néni, papír bedobva vagy valami.


Másik oldalról nézve meg nincs ezzel baj, max majd kihívják őket újra.

2021. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bemehettek vna, meg vtak is bent, mert volt nálam kulcs, volt ,,meghatalmazás"
2021. jún. 18. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem mert ők nem a máltai szeretet szolgálat. Vagy te is bent maradnál este 8ig dolgozni ingyen? Másrészt az magánterület.
2021. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nah, megoldódott, kap a nénike segítséget...
2021. jún. 18. 21:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, ez kivetelesen nyugaton is igy van, csak a nyugdijas idos embernek penze van sajat szerelot hivni, bar kellemetlenseg, tanacstalansag ugyanugy vele jar, de kedvesebben nyogik oda, mit csinaljon.
2021. jún. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!